RMKS: złoci szpadziści

2010-05-03, Autor:
Szpadziści RMKS-u Rybnik zdobyli złotym medal Mistrzostw Śląska juniorów młodszych.

W Radlinie zostały rozegrane Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadzie chłopców roczników 93-95.W zawodach brały udział kluby z całego województwa śląskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego, którzy zdobyli złoty medal.

W pierwszej kolejności został rozegrany turniej indywidualny. Zawodnicy RMKS-u zajęli miejsca poza podium. Najlepiej spisał się Kamil Naszkowski, który zajął VII miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

Maciej Kotas 10 miejsce

Maciej Brewczyk 12 miejsce

Mroszczak Mikołaj 17 miejsce

Krysian Fajkis  18 miejsce

Po turnieju indywidualnym odbył się turniej drużynowy Mistrzostw Śląska juniorów mł. Zawodnicy RMKS-u Rybnik rozstawieni z numerem trzecim po turnieju indywidualnym w drodze do złotego medalu pokonali  kolejno: Piasta Gliwice II  45:32,  AZS AWF Katowice 45:38 oraz w finale Górnika Radlin 43:42. Tym samym zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Śląska.

Skład drużyny RMKS-u: Maciej Brewczyk, Kamil Naszkowski, Maciej Kotas, Krystian Fajkis.

Jest to kolejny bardzo dobry start juniorów mł. na dwa tygodnie  przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (Mistrzostwa Polski juniorów młodszych), która odbędzie się 3-4 maja w Warszawie. Indywidualnie jak i drużynowo szermierze RMKS-u będą reprezentować Rybnik na OOM w składzie: Maciek Brewczyk, Maciek Kotas, Krystian Fajkis, Kamil Naszkowski.