RMKS: srebrne minikoszykarki

2015-04-07, Autor:
W hali sportowej GOS w Pawłowicach, koszykarki RMKS-u Rybnik (rocznik 2003 i młodsze) zdobyły 2. miejsce w turnieju finałowym Pucharu Śląska w mini koszykówce.

W pierwszym meczu młode rybniczanki pokonały KS Pogoń Rudę Śl. 30:23 (8:4, 8:0, 7:9, 7:10), a w meczu o 1. miejsce przegrały z niepokonanym w rozgrywkach Gwarkiem Pawłowice 22:56 (4:14, 6:8, 8:14, 4:20). Trzecie miejsce w turnieju zajęły zawodniczki Pogoni. Rybniczanki w nagrodę otrzymały pamiątkowy puchar oraz srebrne medale. Dekoracji dokonał przedstawiciel Śląskiego Związku Koszykówki w Katowicach, Janusz Kaczmarczyk.

W turnieju finałowym w Pawłowicach barw RMKS-u Rybnik broniły: Julia Filipowska, Dominika Smołka, Julia Góra, Maja Frąckiewicz, Hanna Marek, Zuzanna Walecka, Miriam Przysiężna, Amelia Banialis, Natalia Rudzińska, Dominika Bednarek, Nicola Banaś, Marta Mleczko, Hanna Kajzerek, Iza Paniczek i Justyna Krosny. Ponadto w rozgrywkach uczestniczyły również: Aleksandra Podeszwa, Daria Oleś i Zofia Baranowska. – Wszystkim dziewczynom gratulujemy, a rodzicom obecnym na turnieju dziękujemy za super doping – powiedział trener zespołu, Marcin Troszka.

Turniej finałowy zakończył tegoroczną rywalizację, w której uczestniczyło 8 zespołów. Po trzech turniejach eliminacyjnych trzy najlepsze zespoły spotkały się w Pawłowicach w turnieju finałowym. Kolejność drużyn po finałach była identyczna jak po turniejach eliminacyjnych. Eliminacje z kompletem zwycięstw wygrał Gwarek. RMKS i Pogoń Ruda Śl. miały na swoim koncie po dwie porażki.

Tuż po świętach 11 kwietnia w Rybniku odbędzie się podobny turniej finałowy, ale dla rocznika 2004 i młodsze. W tej kategorii wiekowej RMKS wygrał wszystkie mecze eliminacyjne i dlatego też jako zwycięzca eliminacji organizuje finałowe zmagania, w których poza rybniczankami zagrają jeszcze MKS MOS Katowice i MKDZ Strzelce Opolskie.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0