Raków przerwał dobrą passę piłkarzy ROW-u

2017-03-24, Autor:

Po remisie na wyjeździe i dwóch wygranych na własnym boisku piłkarze ROW-u zanotowali pierwszą porażkę tej wiosny. Na stadionie przy ul. Gliwickiej lepszy okazał się Raków Częstochowa.

Mecz ROW-u z Rakowem lepiej rozpoczęli gospodarze. W 12. minucie wynik spotkania otworzył Mariusz Zganiacz, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Przemysławie Brychliku. Częstochowianie szybko rzucili się do odrabiania strat. Udało im się to w 26. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony gola strzałem głową zdobył Przemysław Oziębała. Raków grał bardzo aktywnie i często zamykał ROW na jego połowie. W 36. minucie Rafał Figiel z kilkunastu metrów uderzył tuż obok bramki.

Po zmianie stron nadal więcej chęci do gry wykazywali przyjezdni, którzy ponownie przycisnęli ROW. W 54. minucie groźnie z dystansu strzelił Tomasz Wróbel. Piłka minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Daniela Kajzera. W 60. minucie w podobny sposób gola próbował zdobyć Peter Mazan, ale ponownie piłka minęła bramkę. Chwilę później częstochowianie dopięli swego i zdobyli zasłużoną bramkę. Dawid Bober w polu karnym sfaulował Adama Czerkasa, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Rzut karny silnym strzałem w środek bramki wykorzystał Figiel.

Na sytuację na boisku szybko zareagował trener Piotr Piekarczyk wprowadzając do gry Mariusza MuszalikaSebastiana Siwka. Niestety chwilę później ofensywne plany ROW-u popsuł sędzia, który ukarał Dominika Budzika wątpliwą drugą żółtą kartką. Rybniczanie przez ostatnie kilkanaście minut musieli sobie radzić grając w dziesiątkę. Na boisku pojawili się ze świeżymi siłami Marek GładkowskiKamil Spratek, jednak to Raków był bliżej podwyższenia prowadzenia, niż ROW wyrównania.

Ostatecznie gole już nie padły. Raków wygrał zasłużenie 2:1 i zrobił kolejny ważny krok w kierunku awansu do I ligi. Rybniczanie będą szukać punktów w następnych spotkaniach. Najbliższe z nich rozegrają na wyjeździe z Polonią Bytom w piątek 31 marca o godzinie 19:00.

Mariusz Zganiacz - ROW 1964 Rybnik

Dziś Raków prowadził grę. Momentami chcieliśmy grać wyżej, ale częstochowianie często operowali piłką i ciężko było ich tam złapać. Szkoda bramki z rzutu karnego. Według mnie nie było faulu i nie powinno być tej jedenastki. Jeden punkt byłby dla nas dziś dużym sukcesem. Tak się jednak nie stało. Cieszę się, że zdobyłem bramkę, szkoda tylko, że w takich okolicznościach. Niestety często tak mam, że jak strzelę gola, to moja drużyna przegrywa. Przed nami ciężki mecz z Polonią, która się wzmocniła i walczy o utrzymanie. U siebie są bardzo groźni.

ROW 1964 Rybnik – Raków Częstochowa 1:2 (1:1)

1:0 - Zganiacz (12 – rzut karny), 1:1 – Oziębała (26), 1:2 - Figiel (62 – rzut karny)

ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Janik, Jaroszewski (71’ Siwek), Bober, Zganiacz, Gojny, Jary (71’ Muszalik), Jarabica, Musiolik (79’ Spratek), Brychlik (79’ Gładkowski), Budzik

Raków Częstochowa: Lis – Petrasek, Figiel, Mazan, Czerkas (85’ Płonka), Łabojko, Malinowski, Sołowiej, Oziębła (46’ Mizgała), Wróbel (86’ Kowalczyk), Góra (80’ Mesjasz)