Puchar Świata seniorek w szpadzie: Alicja Klasik z życiowym sukcesem w Vancouver

2023-12-10, Autor:

Znakomite wieści napłynęły zza oceanu. Alicja Klasik z RMKS-u Rybnik po fenomenalnych walkach zajęła 6. miejsce w Pucharze Świata seniorek w kanadyjskim Vancouver. To jej największy sukces w imprezie tej rangi.

W drodze do szerokiego finału w Pucharze Świata seniorek w Vancouver składającego się z 8 zawodniczek Alicja Klasik pokonała kolejno Noemi Moeshlin ze Szwajcarii 15:11, a następnie Dar Hecht z Izraela 15:4. W walce o „32” nasza zawodniczka wygrała z brązową medalistką z IO z Tokio, Katariną Lehis z Estonii 13:13! Trzeba napisać, że walka zaczęła się od wysokiego prowadzenia Lehis 9:1, lecz w trzeciej rundzie to Alicja nadała tempo walki i doprowadziła do wyrównania 13:13. W dodatkowej minucie priorytet był po stronie Alicji, a zawodniczka z Estonii nie zadała trafienia, co spowodowało, że to Polka przeszła do dalszej części turnieju (bardzo rzadka sytuacja w szermierce).

W walce o „16” rybniczanka spotkała się z koleżanką z reprezentacji Renatą Knapik-Miazgą. Tym razem to Alicja wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 15:11. W walce o szeroki finał nasza zawodniczka musiała się zmierzyć z Francuską, Laurą Epee. Po dość trudnym początku walki, to Alicja w końcówce była zdecydowanie lepsza i wygrała pewnie 15:11. W finale składającym się z 8 zawodniczek nasza szpadzistka nie poradziła sobie z zawodniczką z Argentyny, Izabellą Di Tella, z którą przegrała 7:15. Tym samym Alicja odpadła z turnieju zajmując znakomite 6. miejsce. To największy sukces młodej rybniczanki w turnieju rangi Pucharu Świata seniorek w karierze.

Pozostałe miejsce zawodniczek RMKS-u Rybnik:
Gloria Klughardt - 73 miejsce,
Anna Mroszczak - 143 miejsce,
Kinga Zgryźniak - 158 miejsce.

Impreza w Kanadzie miała charakter turnieju kwalifikacyjnego do IO w Paryżu w 2024 roku.

Oceń publikację: + 1 + 54 - 1 - 0