Problem bogactwa

2007-07-22, Autor:
W towarzyskim meczu piłkarskim Energetyk ROW Rybnik przegrał z I-ligowym Górnikiem Zabrze 1:3. W starciu kibiców obu drużyn lepsi okazali się rybniczanie.

Krzysztof Bukalski i Tomasz

Hajto pierwszą połowę

spędzili na ławce.

Zanim na murawie stadionu przy ulicy Gliwickiej pojawili się piłkarze, swój pojedynek stoczyli kibice ROW-u i Górnika. Gospodarze nie byli zbytnio gościnni i pokonali zabrzan 2:0. Jedną z bramek dla rybniczan zdobył Jan Janik - syn prezesa Energetyka ROW.

Po starciu na murawie kibice obu drużyn przenieśli się na trybuny, by wspólnie dopingować swoich ulubieńców. Głośne śpiewy - „Zawsze i wszędzie, ROW Rybnik z Górnikiem będzie” – podkreślały o wieloletniej sympatii kibiców obu ekip.

Już dawno w Rybniku nie było

tylu kibiców na meczu

towarzyskim.

W pierwszej „jedenastce” Górnika pojawił się były reprezentant Polski – Jerzy Brzęczek. Jednak to nie jego ekipa cieszyła się pierwsza ze zdobycia bramki. Już w 9. minucie wynik otworzył testowany w Rybniku Marek Kubisz. Chwilę później Górnik mógł wyrównać, ale zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił z linii bramkowej Piotr Pacholski. W 22 minucie zabrzanom udało się już zdobyć gola. Obrońcy nie upilnowali Piotra Gierczaka, który bez problemów pokonał Michała Buchalika. Kilka minut przed przerwą na prowadzenie wyprowadził Górnika Sławomir Jarczyk.

W drugiej połowie zobaczyliśmy drugiego byłego reprezentanta Polski – Tomasza Hajto. Obrońca Górnika wpisał się do statystyk meczowych również jako strzelec bramki. W 56. minucie wykorzystał złe piąstkowanie Andrzeja Skrockiego i silnym strzałem pokonał bramkarza Energetyka ROW. Do końca nic się już nie zmieniło. Górnik pokonał Energetyk ROW 3:1.

Na boisku nie brakowało

ostrych starć.

Przed meczem z Górnikiem kontrakty z rybnickim klubem podpisali napastnik Roland Buchała (ostatnio GKS Jastrzębie) i obrońca Rafał Mitura (ostatnio Ruch Radzionków).W składzie na mecz z Górnikiem zobaczyliśmy trzy nowe twarze. W wyjściowej „jedenastce” pojawili się Grzegorz Bogdan (ostatnio Podbeskidzie Bielsko Biała) i wspomniany wcześniej strzelec gola Kubisz (ostatnio Unia Janikowo). Wydaje się, że obaj na stałe zagoszczą w Rybniku po tym, jak nie znalazło się dla nich miejsce w klubie z Zabrza. W drugiej połowie zobaczyliśmy jeszcze napastnika Krzysztofa Kruczka, który pojawił się w Rybniku również dzięki współpracy z Górnikiem. Czy pozostanie w Rybniku na stałe? Wydaje się, że większe szanse ma Dariusz Halszka z Polonii Marklowice. Ostra rywalizacja w napadzie sprawiła, że do linii pomocy został przesunięty Grzegorz Piełka. Już dawno w Rybniku nie było takiego problemu bogactwa zawodników.

Ostateczne decyzje dotyczące kadru Energetyka ROW powinny zapaść w ciągu najbliższych godzin. W poniedziałek rano drużyna odbędzie trening i wyjedzie na obóz. Kogo zabierze trener Franciszek Krótki? O tym poinformujemy w poniedziałkowym serwisie.

Energetyk ROW Rybnik - Górnik Zabrze 1:3 (1:2)

1:0 – Kubisz (9), 1:1 – Gierczak (22), 1:2 – Jarczyk (41), 1:3 – Hajto (56).

Energetyk ROW: Buchalik (46' Skrocki) - Mitura (57' Kuś), Pacholski, Procek, Nowak (71' Sitko) - Bogdan (57' Jary), Dzięgielowski (46' Piełka), Reclik, Kostecki (64' Tomiczek) - Buchała (46' Kruczek), Kubisz (46' Halszka).