zamknij

Wiadomości

Prezydent nie chce kosić już trawników mieszkańców. Zwycięzcę licytacji WOŚP oprowadzi jako przewodnik

2023-01-13, Autor: 

Prezydent Piotr Kuczera rzucił w kąt kosiarkę. Teraz chce się wcielić w rolę przewodnika. Ogłosił dzisiaj swoją licytację na rzecz WOŚP.

Reklama

Licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są w mediach społecznościowych kilku, kilkunastu dni. Ciekawą akcję wystawił np. aktor Andrzej Grabowski, który zwycięzcy licytacji odkurzy cały dom. Ofertę popularnego „Ferdka” licytuje 20 osób. Aktualna cena za ofertę wynosi już ponad 11 tys. złotych!

Podobną licytację urządził rok temu prezydent Rybnika – Piotr Kuczera. Przypomnijmy, wtedy ogłosił, że zwycięzcy licytacji osobiście skosi trawnik.

Bardzo lubię to zajęcie, dlatego chętnie skoszę trawnik w Twoim ogrodzie. Po skończonej pracy mam nadzieję napić się dobrej kawy z osobą, która wygra tę aukcję – zachęcał do wzięcia udziału w aukcji Piotr Kuczera.

Licytację wygrał przedsiębiorca z Rybnika – Tomasz Pruszczyński. Za 3161 złotych włodarz naszego miasta skosił trawnik u rybniczanina. Miało to miejsce na początku lipca »Prezydent skosił trawnik rybniczanina. Wszystko dla WOŚP«

Dalsza część spotkania nie była dla prezydenta już tak przyjemna, jak koszenie trawnika. Tomasz Pruszczyński miał do Piotra Kuczery wiele pytań dotyczących finansów miasta i wydatków, sportu w Rybniku, kondycji biznesu. Rozmowa miała z początku trwać 20 minut, rozrosła się o prawie drugie tyle! Zobaczcie:

Tym razem prezydent rzuca jednak kosiarkę w kąt i nie oferuje w akcji WOŚP koszenia trawników. Zamiast tego wcieli się w rolę przewodnika po muzeum medycyny.

Oferuję indywidualne oprowadzanie po całym zabytkowym szpitalu Juliusz w Rybniku. Odwiedzimy nowe miejsca, w których dziś mieści się Edukatorium, a to oznacza, że wspólnie poznamy zagadki medycyny i farmacji. Zerkniemy też do takich części szpitala, które póki co są niedostępne dla zwiedzających. Będziecie Państwo mogli zobaczyć stare sale szpitalne jeszcze przed remontem, co może być nie lada atrakcją dla fanów takich tajemniczych miejsc – czytamy w aukcji.

Dlaczego Piotr Kuczera zrezygnował ze swoich usług jako ogrodnik? Takie pytanie zadał jeden z internautów na fanpage’u prezydenta. Odpowiedź zaskakuje:

Ja uwielbiam kosić i zastanawiałem się, czy tego nie powtórzyć, ale obawiałem się (że – red.) nie będzie zainteresowania, a widzę, że chętni są... To za rok, kto wie – oznajmił.

Czy obawy prezydenta są uzasadnione? W poprzedniej licytacji wzięło udział 15 osób. Dla porównania, w głośnej aukcji Andrzeja Grabowskiego bierze udział 20 osób. Różnica jest niewielka.

Weźmiecie udział w tegorocznej aukcji prezydenta?

Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 56

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~pawlmesten 2023-01-13
  12:16:23

  43 1

  Na tej stronie jest tylko reklama przeplatana kawałeczkami tekstu. Nie uważacie że to trochę przesada?

 • ~Lokalny 2023-01-13
  12:29:50

  38 6

  Czyżby desperacka próba promocji muzeum medycyny do którego nikt nie chce chodzić?

 • ~rzyt 2023-01-13
  12:46:38

  42 9

  Grabarz to była odpowiednia fucha...

 • ~Arteks 2023-01-13
  13:10:17

  3 45

  @lokalny - z twojej strony ciągłe desperackie próby dezauwacji prezydenta. Tylko desperat krytykuje powstawanie w mieście placówek kulturalnych i remontów gmachów które dodają mu szyku i elegancji. @rzyt - z pewnością bardziej rentowniejsza dla portfela. Szacun dla ludzi którzy chcą być grabarzami i chcą być prezydentem. Obie "fuchy" bardzo trudne.

 • ~Lokalny 2023-01-13
  13:33:51

  39 5

  @Arteks, łatwo się wydaje nieswoje pieniądze. W tym przypadku poszło na Muzeum Medycyny ponad 20 mln zł i nikt tam za bardzo nie chodzi. Rzeczywiście sukces i na pewno jeszcze nie jedna nagroda dla UM za to skapnie. Zabraknie za to pieniędzy na inne bardziej potrzebne rzeczy w mieście i w tym jest problem. Szkoda, że tego nie zauważasz. Rybnik miastem muzeum.

 • ~Arteks 2023-01-13
  13:47:09

  8 36

  W dwa pierwsze dni po otwarciu edukatorium odwiedziło 900 osób (Informacja na podstawie RybnikNaszeMiasto). A ty masz jakieś dane? Edukatorium jest miejscem które może odwiedzić każda szkolna wycieczka z naszego województwa, a nawet spoza niego. Rolą miast jest finansowanie nie czegoś co się utrzyma komercyjnie ale właśnie tego co jest skazane nie nierentowność jak: biblioteki, sporty niszowe, muzea, domy kultury, kąpieliska itd. Na co bardziej potrzebnego zabrakło pieniędzy w Rybniku w budżecie 2023? Przecież mamy inwestycje o jakich można było jeszcze parenaście lat temu pomarzyć. Zauważam, że w Rybniku przybywa muzeów - i jestem z tego dumny. Tak samo jest np. w Katowicach. Kto jeszcze kilkanaście lat temu kojarzył Katowice z muzeami? :D

 • ~Lokalny 2023-01-13
  14:01:34

  35 6

  @Arteks no tak, uczelni wyższych w Rybniku nie ma, młodzież wyjeżdża z Rybnika i nie wraca, a Kuczera buduje kolejne muzea. Świetną politykę prowadzi nasze miasto. Taką trochę nieprzemyślaną....

 • ~Arteks 2023-01-13
  14:30:24

  6 39

  @lokalny - ogólnie twoja wiedza o mieście i o świecie jest minimalna. Nie tylko jeśli chodzi o niechęć do muzeów (muzea na świecie przeżywają największy rozwój w dziejach). W Rybniku przecież działają wyższe uczelnie, a gdyby nie blokada ze strony rządowych instytucji, mielibyśmy już od października zeszłego roku kolejną - medyczną. Skąd pewność, że nie wracają? Przecież w rybnickich szkołach, instytucjach, firmach, sądach ciągle są odejścia na emerytury lub tworzone są nowe stanowiska. Potrzebni są fachowcy z wyższym wykształceniem na te stanowiska. Jeśliby nie wracali - kto by tu zarządzał? Takie opowiastki to mrzonki defetystów... Poza tym jak się ma przemysł i jak się ma ciągły rozwój - to jest też praca dla tych którzy nie chcą studiować. Branża budowlana, produkcyjna, górnicza, energetyczna, instalatorska, transportowa to rybnickie "złote góry".

 • ~Bonifacy Onufrewicz 2023-01-13
  16:16:01

  24 8

  Drugie ,tylko nieco większe muzeum medycyny będzie na Energetyków 46 za niedługo.
  Prezydent Kuczera mógłby się włączyć aktywnie w rozwiązanie problemów w WSS Nr3.

 • ~Arteks 2023-01-13
  17:51:55

  8 24

  @Bonifacy - prezydent się włączył przekazując z budżetu miasta aż 10 milionów na remont porodówki:
  https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,remont-porodowki-podejscie-drugie-miasto-zabezpieczy-ponad-10-mln-zl,wia5-3266-53321.html

  Jak to jest, że prezydent czy WOŚP wyręczają państwo w remontach i zakupach sprzętu, a państwo nadal sobie nie radzi z problemem zadłużenia szpitali, kadrą, oddziałami? Dlaczego poseł Piecha jako medyk i dawny dyrektor szpitala nie angażuje się w lobbing na rzecz tego szpitala? Czemu minister zdrowia ani razu nie odwiedzi naszego szpitala i porozmawia z załogą czy dyrekcją?

 • ~kurier 2023-01-13
  20:44:46

  7 23

  Trzeba wspierać WOŚP. To jest wspaniała akcja

 • ~gruba 2023-01-14
  12:11:39

  10 4

  Rozumiem , że będzie dodatek do tej imprezy 049 i to prezydent zapłaci na Owsiaka, że chcę w ogóle z nim pójść

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1485