Stal pękła w drugiej połowie

2005-02-22, Autor:
W kolejnym spotkaniu koszykarki RMKS Rybnik pokonały na własnej hali drużynę ze Stalowej Woli 87:56, odrabiając z nadwyżką stratę z pierwszego meczu rozegranego w Stalowej Woli, gdzie przegrały 74:89.

Spotkanie w Rybniku z sąsiadem z ligowej tabeli (Stalowa Wola zajmuje 7 miejsce, a RMKS 8 miejsce) lepiej rozpoczęły przyjezdne, które na rybnicką obronę na całym boisku skutecznie odpowiadały szybkim atakiem. Po 3 minutach gry Stal prowadziła 8:3, a po 7-miu 12:10. Końcówka tej części gry również należała do przyjezdnych, które pod rząd zdobyły 7 punktów przy 3-punktowym dorobku rybniczanek. W drugiej kwarcie rybniczanki zastosowały obronę strefową pod własnym koszem, co znacznie utrudniło grę zdecydowanie szybszym rywalkom ze Stalowej Woli. W 4 minucie rybniczanki objęły prowadzenie w meczu 22:21, jednak szybko je straciły, gdyż kolejne 6 punktów zdobyły przyjezdne. Koniec kwarty należał jednak do RMKS-u. Karolina Kozak zdobywając 4 punkty wyprowadziła rybnicką drużynę na prowadzenie po 2 kwartach 30:29.
    Druga połowa, a szczególnie 3 kwarta należała zdecydowanie już do rybniczanek, które dzięki udoskonaleniu obrony strefowej, często przechwytywały piłki i zdobywały kolejne punkty. Przyjezdne ostatnie punkty zdobyły w 3 min. tej kwarty i od stanu 37:33 dla RMKS-u rybniczanki zdobyły z rzędu 22 punkty, wygrywając tą kwartę 29:4. Spora zasługa w tym Joanny Czajkowskiej (13 pkt.) i Ani Sękowskiej (8 pkt.). Ostatnia kwarta miała już bardziej wyrównany przebieg. Na parkiecie meldowały sie zmienniczki pierwszopiątkowych graczek RMKS-u, które i w tej kwarcie dały zwycięstwo RMKS-owi 28:23.

RMKS Rybnik - ZKS Stal Stalowa Wola 87:56 (13:19, 17:10, 29:4, 28:23)

RMKS Rybnik: Joanna Czajkowska 32 (2x3), Karolina Kozak 23 (2x3), Anna Sękowska 13, Katarzyna Kozak 8 ( 2x3), Małgorzata Malach 6, Małgorzata Kwiatek 2, Katarzyna Czarnecka 2, Edyta Kosmal 0, Ewelina Gawenda 0.

Stal Stalowa Wola: Anna Rutkowska 9, Agata Czopor 9, Marta Gołąbek 9, Wiktoria Niemiec 8, Sabina Parus 8, Katarzyna Wydra 6, Karolina Łopion 3, Anna Darłak 3, Anna Wydra 1, Dorota Sampolska 0, Ewelina Chryń 0.

W tabeli RMKS plasuje sie na 8 miejscu z dorobkiem 26 punktów zdobytych w 20 spotkaniach. Za tydzień kolejne spotkanie w Rybniku. Rywalem rybniczanek będzie UKS Żak Nowy Sącz. Początek meczu o godz. 15.30 w hali sportowej MOSiR-u w Rybniku-Boguszowicach.