zamknij

Wiadomości

Piotr Kuczera może liczyć na poparcie RAŚ. Dzisiaj podpisano porozumienie

2014-11-20, Autor: bf
Wczoraj Piotr Masłowski i Forum Obywateli Rybnika, dzisiaj natomiast Jan Lubos oraz Ruch Autonomii Śląska – Piotr Kuczera ma nowego sojusznika w walce o fotel prezydenta naszego miasta. W czwartek (20 listopada) podpisano porozumienie o współpracy między dwoma ugrupowaniami.

Reklama

II tura wyborów na Prezydenta Rybnika tuż-tuż. Piotr Kuczera zyskał dzisiaj kolejnego sojusznika – Jana Lubosa oraz zarząd koła Ruchu Autonomii Śląska w Rybniku. - Przygotowaliśmy wspólną deklarację programową, która zawiera kilka punktów przedyskutowanych przez obie strony. Mam nadzieję, że uda się ich większość zrealizować podczas najbliższej kadencji – powiedział Piotr Kuczera.

Wspólny dokument zawiera takie postulaty jak np.:

1. Rozwój wspólnej komunikacji miejskiej w konurbacji rybnickiej;
2. Zwiększenie znaczenia ciepłownictwa w Rybniku – powołanie zespołu złożonego z przedstawicieli magistratu i firmy EDF, którego zadaniem będzie stworzenie studium wykonalności podłączenia elektrowni do systemu sieci ciepłowniczej;
3. Edukacja regionalna. – Jest to rzecz lekceważona przez prezydenta, a która ma ogromny wpływ na przyszłość Rybnika. Myślimy o stworzeniu podręcznika do nauki historii miasta i kształcenia regionalnego – wyjaśnił Jan Lubos;
4. Wspólna oferta inwestycyjna konurbacji rybnickiej;
5. Sprowadzenie ponownie do Rybnika Uniwersytetu Śląskiego, poprzez stworzenie wydziału bohemistyki. To odpowiedź na wzrost znaczenia Ostrawy w regionie;
6. Wzmocnienie głosu rad dzielnic.

- Trudno nie zaakceptować wyżej wymienionych punktów i nie poprzeć osoby, która to podpisuje. Proszę członków RAŚ, naszych sympatyków i wszystkich rybniczan, którym przyszłość Rybnika leży na sercu, żeby oddali swój głos na Piotr Kuczerę. Jestem przekonany, że to będzie dobry wybór dla naszego miasta – zaapelował Jan Lubos.

Piotr Kuczera podkreślił, że porozumienie z Ruchem Autonomii Śląska nie polega na koalicji, a współpracy na poziomie samorządu. - Być może ktoś może się bać RAŚ-u, ale ja takich obaw nie mam, skupiłem się na rzeczach konkretnych. Występuję jako samorządowiec startujący z listy Platformy Obywatelskiej, która daje duży zakres samodzielnego działania. Chcemy zrobić coś dla rybniczan. Jestem otwarty na każdy logiczny pomysł, który ma służyć temu miastu – powiedział kandydat na prezydenta.

Przypomnijmy, że podczas debaty prezydenckiej zorganizowanej przez nasz portal Rybnik.com.pl, zarówno Piotr Kuczera jak i Jan Lubos oraz Piotr Masłowski zapowiedzieli chęć współpracy jeżeli któryś z kandydatów dostanie się do II tury lub wygra wybory (od 2:45 minuty):Oceń publikację: + 1 + 19 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (49):
 • ~spzoo 2014-11-20
  17:23:37

  29 0

  4 lata temu Krząkała czekał na cud i ostatecznie przegrał niewielką różnicą. Kuczera wyciągnał wnioski.

 • ~qwerty 2014-11-20
  17:24:16

  24 0

  czekam na wpisy jara666 - pierwszego klakiera Fudalego, od ktorego jest calkowicie zalezny. Innym czytelnikom polecam sprawdzic aktywnosc jara666 na tutejszym forum - budzi sie jedynie przed wyborami i prowadzi propagandowa jatke, ktorej nie powstydzilby sie dziennik telewizyjny ;) jaro666 - gdzie jestes? ;)

 • ~ 2014-11-20
  17:42:15

  0 2

  Kuczera ma poparcie wszystkich prócz osób zależnych od Fudalego i ludzi niemyślących. Jak można popierać Fudalego, który wraz z swoją ekipą fundują nam i naszym dzieciom zachorowania na raka. Tylko głupiec, lub samobójca chciałby patrzeć jak jego dzieci umierają w męczarniach. Jak można głosować na człowieka, który ...... i tu dalej nie napiszę bo znowu usuną komentarz.

 • ~Arteks 2014-11-20
  17:56:12

  4 0

  @Dybała - to ludzie paląc śmieci i plastik, a także papierosy - fundują sobie i innym raka, a nie Fudali. Swoją drogą zawsze wszystkie inicjatywy za którymi stoi lub popiera Dybała - zawsze kończą się klapą. Jego poparcie raczej przynosi odwrotny skutek w naszym lokalnym społeczeństwie. Kogo popiera Dybała ten zawsze przegrywa hehehe

 • ~Arteks 2014-11-20
  18:04:39

  12 0

  A co do RAŚ to jedna z nielicznych organizacji w naszym województwie która od lat już zabiega o poprawę komunikacji w całym regionie. POPiS i BSR powinne ich wysłuchać i czegoś konkretniejszego się dowiedzieć jeśli w tej dziedzinie nie mają specjalistów. Na razie Województwo Śląskie jest w ogonie inwestycji i działaniach poprawiających transport zbiorowy. Jedno z dwóch województw które w latach 2007-2013 nie wykorzystało środków RPO na żaden projekt związany z transportem szynowym... Natomiast dla tych którzy są zawiedzeni przegraną PO i wygraną PiS - tak naprawdę poza podejściem odnośnie Smoleńska i paroma jakimiś drobiazgami związanymi ze sferą światopoglądową, obydwie partie programowo specjalnie się nie różnią. Wszyscy walą do kościoła w święta państwowe jak jeden mąż, wszyscy są antyruscy, wszyscy interesują się przede wszystkimi partyjnymi interesami i wszyscy mają w nosie kluczowe dla gospodarki rozwiązania związane z upraszczaniem przepisów, likwidacją szarej strefy, umów śmieciowych czy obniżaniem podatków. PO=PiS. Gdyby nie Unia Europejska i fundusze unijne ten kraj byłby ruiną bo tych wieloletnich już rządach najpierw PiS a ostatnio PO i PSL.

 • ~Ja_2 2014-11-20
  18:05:13

  0 22

  Koalicja PiS/BSR zmiażdżyła PO w skali kraju a w skali Rybnika podwójna miazga. 19 : 5 lub 6 :). Jest to realna ocena sytuacji przez Polaków. Możecie się sprzęgać jak tylko POtraficie a ludzie i tak swoją mądrość mają. Najgorszy z układów - Pan kuczera Prezydentem bez istotnego poparcia Rady Miasta Rybnika. Bałagan i nic więcej. Już następuje w mojej ocenie kupczenie stanowiskami. Stanowisko wiceprezydenta za poparcie w II turze wyborów. Poczytajcie wpisy POpleczników P. Kuczery - np. "gonić wózkowego" powinien już zrezygnować gdyż jeździ na wózku można czytać prawie dosłownie z tych jadem płynących z zazdrości i nienawiści komentarzy. A Pan Prezydent jest ponad takim motłochem i nigdy jeszcze w Internecie nie polemizował z takim brakiem poziomu. Bójcie się niepełnosprawni po wygranej P. Kuczery ??? czy tak należy to czytać ??? I kolejna rewelacja. Czyż to nie kolejny historyk do kolekcji ??? P. Komorowski, P. Tusk, P. Kuczera ??? Jakie doświadczenie w zarządzaniu posiada nauczyciel otrzymujący stała pensję z subwencji oświatowej ??? czyli z naszych pieniędzy ??? Trochę umiaru w zapędach. Jeżeli Rybnik ma wyglądać tak jak reszta tego biednego i chorego kraju to ja dziękuję. Rybnik dziś to perełka na tle ościennych miast i nie jest to na pewno zasługą historyków z PO.

  Egon z Rybnika - nie leśny dziadek

 • ~rybnikus 2014-11-20
  18:09:32

  0 5

  PO to samo zło, pamiętamy ich rządy od 7 lat, pamiętamy, że to PO odebrała poprzez uprawnienia CO2, nowy blok i linię ciepłowniczą Rybnikowi! Nie chcemy kolesi Sawickiej, Nowaka, Picery, Sikorskiego, Niesiołowskiego oraz tych h, d i kamieni kupa a Polska istnieje tylko teoretycznie!

 • ~pz2 2014-11-20
  18:10:07

  8 0

  ~spzoo ale głupoty piszesz. W wyborach w 2010 r. w I turze Krząkała otrzymał 14 597 głosów, a w II mniej bo 14 521 głosów, z kolei Fudali odpowiednio 21 568 głosów, a w II turze 18 960 głosów. Tak naprawdę to wyborcy AF zbagatelizowali i zlekceważyli sytuację i w II turze nie poszli głosować mając na względzie to, że AF zabrakło zaledwie 287 głosów by wygrać w I turze. Ostatecznie jednak różnica wyniosła aż14 %. Jeżeli dla Ciebie 4 439 głosów to mała różnica to gratuluję poczucia humoru. II tura wyborów i tym razem nie ma sensu, wynik głosowania w II turze będzie zbliżony do tego z 2010 r. i choćby Kuczera stawał na uszach to nie ma szans.

 • ~ 2014-11-20
  18:14:36

  7 0

  Nie będę prowadził polemiki z facetem pokroju Arteks, który manipuluje ludźmi i jak widać nie jest wstanie zrozumieć prostej sprawy, że zaniedbanie rządzących, czyli Adama Fudalego i jego ekipy, spowoduje bardzo duże ilość zachorowań na raka. Niech sobie stawia dalej na rondach osoby bez głowy, które pokazują jedynie jak władza rządzi. Nie możemy dopuścić aby ten człowiek zabetonował nam Rybnik a wszystkie parki posprzedawał na markety, w których nasze dzieci będą robiły na 1/8 etatu, czy na 1/4 za niewolnicze pieniądze, a nasz wielki prezydent zarabiając 14 tysięcy i mając na koncie 16 będzie sobie brał pożyczki socjalne, zresztą wbrew własnemu prawu.

 • ~ucyjka 2014-11-20
  18:19:46

  9 0

  RAŚ nie ma aż takiego poparcia, na razie Kuczera musi skompletować pozostałych kandydatów, bez tego ciężko.

 • ~song 2014-11-20
  19:00:52

  25 0

  Młodsi internauci na pewno nie pamiętają pierwszych wolnych wyborów prezydenckich RP w 1990r. kiedy w drugiej rundzie zmierzyli się Lech Wałęsa i Stan Tymiński - niezwykle barwna żeby nie powiedzieć tragikomiczna postać. Żaden z nich nie był moim kadydatem bo w pierwszej rundzie głosowałem na T.Mazowickiego. Poszedłem jednak do wyborów II tury bo "jeżeli nie ma się tego co się lubi to się lubi co się ma" . Czasami niestety głosujemy i wybieramy, w naszym pojęciu, mniejsze zło. Jednak najgorsze co możemy zrobić to stać z boku. Rybnik ma wielką i niepowtarzalną szansę na prawdziwy skok cywilizacyjny. Ciąży na Was mieszkańcach ogromna odpowiedzialność za przyszłość tego miasta. Głosujecie - ci starsi dla swoich dzieci i wnuków, ci młodsi dla swojej przyszłości. Nie zmarnujcie tej szansy.

 • ~ 2014-11-20
  19:04:58

  0 11

  Czysta hipokryzja strzelać sobie fotki na deptaku ...

 • ~ 2014-11-20
  19:29:57

  18 0

  z tego co widziałem to Fudali jeździ już na wózku więc powinien już teraz zadbać o siebie a nie miastem.Rybnik potrzebuje młodego prezydenta jest czas kiedy stary musi odejść i uważam że pan prezydent już powinien dać sobie spokój.

 • ~Kaziaaa 2014-11-20
  20:28:59

  0 22

  Dybała nie pasuje to wynocha z Rybnika z którego ciągle korzystasz, twoich postów nie da się czytać! jesteś mega bystry w wszystkim na wszystkim się znasz, nic ci nie pasuje, nie stac cie na auto to CI ronda nie potrzebne a od netu powinni cię odciąć.

 • ~stefankijan 2014-11-20
  21:09:21

  15 0

  Kaziaaa - tego nie da się czytać. Powiedz o co ci chodzi ty jesteś jakiś reżimowiec ten ma nie dostać neta ten nie może mieć auta a ty kim jesteś? Mózg chociaż masz. Nie masz nic wartościowego do powiedzenia. Czytam już nie jeden twój komentarz i one tylko polegają na tym że dybala wziąć to czy tamto. Idź się leczyć na tego faceta bo twoich komentarzy bardziej się nie da czytać nie gościa którego atakujesz. Niekiedy się nie zgadzam z tekstami dybaly ale z twoje to mi śmierdzą reżimem i chorobą psychiczną. Oby rybnik.com zablokował ci konto wtedy zrozumiałabyś twój stosunek do innych.

 • ~spzoo 2014-11-20
  21:11:54

  8 0

  ~pz2 - w zasadzie przyznajesz mi rację, głosy samego Jędrośki mogły już 4 lata temu przechylić szalę. A teraz Fudali ma mniej, a ten trzeci, czyli Masłowski - więcej. Kaziaa- używasz tej samej terminologii co NSDAP :P

 • ~ 2014-11-20
  21:21:01

  4 0

  ten pojedynek ciekawszy niż walka Adamek-Szpilka,ciekawe kto wygra,pewnie młodszy.

 • ~Merdal 2014-11-20
  21:26:45

  9 0

  NSDAP - ty myślisz że taki człek zakompleksiony jak kaziaaa będzie widzieć co to jest? Nie widzisz że z nią jest coś nie tak? Psychiatryk się kłania. Kaziaaa a z jakiej racji ty możesz mieć neta? Ja jeszcze nie czytałem twojego komentarza w temacie. Myślę że powstałaś tylko i wyłącznie żeby pisać złe komentarze na jednego gościa. Czyżby adaś dał ci grosik? Bo to tak wygląda. Masz dość gościa to jedź do niego daj mu w pysk i poczujesz się lepiej. Ten może mieć neta ten nie jestem również za tym żeby rybnik.com zablokował ci konto ale tak na parę dni abyś wiedział co piszesz a potem przyjechali ci zabrać auto.

 • ~rybnikus 2014-11-20
  21:52:13

  0 8

  ~Arteks ty kłamco, PIS nie dostał ani jednego eurocenta! Rząd PO-PSL to pierwszy taki rząd który dostał setki miliardów zł i który katastrofalnie zadłużył Polskę, zniszczył gospodarkę a Polaków doprowadził do biedy i emigracji!

 • ~Krivy 2014-11-20
  21:56:44

  0 0

  Wygląda na to, że ktoś ma Rybniczan za idiotów. Wyraźnie powiedzieli w ostatnia niedzielę - pasuje nam PiS z BSR-em. Nie chcemy w naszym Mieście PełO. A tu wszyscy przekonują, że na wybory poszły same starziki i mohery, więc trza to naprawić. No na pewno.Mimo iż głosowałem na Masło, to w drugiej turze poprę Fudalego. Bo do jasnej cholery przekaz jest jasny - "yno ni PełO". Najbardziej wkurzające są wpisy gości, którzy płaczą jak to źle im się żyje w Rybniku i do Żor się przekludzą. To proszę zróbice to, yno gibko. I jestem pewien że żaden Rybniczanin czegoś takiego by nie zrobił. Ci co tak piszą, to według mnie "element napływowy", który się tu nie zakorzenił.

 • ~templariusz 2014-11-20
  22:32:14

  4 0

  To sojusz typu ściema. Drugi v-ce prezydent do RAŚ? Ludzie, mało Wam tego co PO robi od 2007 w skali kraju? Wiek emerytalny podniesiony, VAT podniesiony, "teraz to i benzyna może być i po 7 zł jak powiedziało Słońce Peru", akcyzy podniesione, opłaty za wszystko podniesione, afera taśmowa ostatnio typu "CH..D.. i kamieni kupa" i wielkie pieprzenie że czego to w skali kraju nie zrobili za kase - pytam się za czyją!!! Nie dajcie się ludzie oszukać. I głosujcie na Fudalego. A minusami nie przejmujcie się tu, bo to nie ma żadnego wpływu na rzeczywistość. A ZAROBKI STOJĄ W MIEJSCU A FIRMY SĄ WYKAŃCZANE OPŁATAMI. A oni sobie żyją jak ci z PKW z pensjami po 20 tyś zł miesięcznie.

 • ~Komandor 2014-11-20
  22:33:52

  14 0

  Zdumiewające jak naród przesiąkł nienawiścią. Wieloletnie konflikty PiS-u z PO i odwrotnie doprowadziły do podziału Polski. Konflikt ten występuje również w rodzinach. 25 lat wolności nie nauczyło tego narodu niczego. Zastanówcie się nad sobą, czy warto? Stańcie ponad podziałami. Do jasnej cholery, czy aby było lepiej potrzebna jest "wojna domowa"? Niezrozumiałe jest jak katolik, bo chyba większość komentarzy pisana jest przez katolików, jeżeli by mógł to zadusił by jak psa ... bo ten jest z PO , a ten z PiS!!! Popier$%%^ was ? Odnoszę wrażenie, że jest coraz gorzej w narodzie. Za rządów PO Polska to, Polska tamto, a za rządów PiS-u jak było? jak w Rajchu, czy może jeszcze lepiej?! Omamieni, zakłamaną polityką zagryziecie gardła za słowami " kto nie z nami, ten przeciwka nam". Ile czasu musi upłynąć aż zrozumiecie, że jesteście tylko narzędziem w rękach polityków? Komuno wróć. Wtedy był tylko jeden wróg, teraz wrogów jest więcej, a naród omamiony utracił godność i szacunek dla samych siebie. Ehhh nadzieja umiera ostatnia...

 • ~rybnikus 2014-11-20
  22:39:18

  0 0

  ~Wojciech a kto podzielił Polaków na moherów i kolesi już w 2005 roku? Pamiętasz zaciśnięte w nienawisci zęby Tuska jak wszystko przegrał czyli został prawie prezydentem a Rokita prawie premierem?

 • ~ 2014-11-20
  22:54:23

  22 0


  Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą.-Otto von Bismarck

 • ~Krivy 2014-11-20
  22:54:27

  9 0

  ~Wojciechu - czyli głosując na Fudalego jestem nienawistnym frustratem i katotalibem, a na Kuczerę człowiekiem renesansu, kochającym Wolność. W pierwszej turze głosowałem na Masłowskiego. To kim ja właściwie jestem?

 • ~ 2014-11-20
  23:08:42

  11 0

  tu juz nie chodzi o to kto jest skąd,ludzie w Rybniku chcą naprawdę zmian na lepsze

 • ~pz2 2014-11-20
  23:12:20

  5 0

  ~spzoo w którym miejscu przyznałem Ci rację? Wiem nie ogarniasz tak dużych liczb, dlatego mnie nie rozumiesz. Zadałem Ci pytanie czy dla Ciebie różnica 4439 głosów to mało...bo dla mnie to przepaść....a dla Ciebie niewielka różnica. I jakie wnioski wyciągnął Kuczera po przegranych z kretesem wyborach przez Krząkałe w 2010 r. ....to że układa się z każdym obiecując stołki na lewo i prawo w zamian za poparcie? (pod przykrywką odsunięcia od władzy AF...ciekawe co jest dla niego ważniejsze: chęć zdobycia władzy czy chęć odsunięcia AF? W rzeczywistości żeby wygrać II turę wyborów w Rybniku wystarczy ok. 16 500 do 17 000 głosów, bo frekwencja będzie oscylować wokół 30%. Fudali już w I turze zdobył o 3 500 więcej głosów (20 545), Kuczerze do tej granicy brakuje aż 5 500 głosów (11 661). Nie ma się co ekscytować, prawdziwe wybory na prezydenta Rybnika dopiero za 4 lata.

 • ~Kaziaaa 2014-11-20
  23:25:34

  0 2

  nikt nie jest nie normalny że podnosi głos na owego Dybałe który korzysta z miasta w którym mieszka z naszych podatków i ciąglę kolesiowi coś nie pasuje, wiem co w tym dziwnego że ktoś w końcu komentuje tego kolesia.

  Trzeba głosować na Fudalego, kuczera siedzi 8 lat w um i nic nie zrobił dla miasta żeby można było go za coś poznać. I nie tylko starsi głosowali na fudalego ale również młodzi bo Rybnik jest ładny czysty co każdy widzi.

 • ~stefankijan 2014-11-20
  23:56:52

  3 0

  Kaziaaa - to czy facet otrzymuje jakieś pieniądze z jak rozumiem OPS czy też nie to sprawa jego i jago zdrowia prawa które zezwala na takie otrzymywanie pieniędzy i to nie podlega dyskusji. Ty zaś nie pierwszy raz napadasz na gościa żądając odcięcia mu neta ograniczając jego prawa bo otrzymuje pieniądze które zapewne ktoś mu przyznał czy też nie bo nie wiem ale powołany do tego. Ponadto jak słychać w telewizji to nie tak łatwo dostać jakieś pieniądze z urzędu. Zobacz sobie dzisiejsze wiadomości. Facet sparaliżowany misi udowadniać że nie jest osłem. Zapewne jakby mu się nie należało to nie dostałby ani grosza. Przypominam sobie jak prezydent mówił że dybała bierze pieniądze na swoje niepełnosprawne dzieci i pamiętam jak dybala to dementował że nie ma dzieci niepełnosprawnych. Dlatego stwierdziłem i twierdze dalej że jesteś chora na tego człowieka i nie można ci dać wiary nawet w 1 setnej procenta. Zresztą twoje wypowiedzi typu odciąć komuś neta świadczą tylko i wyłącznie o ciebie. Jeszcze jedno. Zauważyłem że pojawiłaś się na necie w czasie wyborów przedtem cię nie było i nie idzie znaleźć twojego komentarza bez hasła dybala. Wiedzieliście że dybala będzie pisał no to wyjeżdżacie z tekstami a on dostaje pieniądze. Zwolnijcie tych ludzi którzy mu je przyznają jeżeli jest tak. Właśnie za takich ludzi mnie jest wstyd i to nie zgadzam się z słowem dybały nap. co do tego że fudali jest za wszystkiemu winien ale nie odbieram mu głosu bo to nie ten system który by tobie pasował.

 • ~Kaziaaa 2014-11-21
  00:07:25

  0 2

  pisz pod swoim nikiem lepiej :) i nie rób z siebie takiego poszkodowanego, a na forum udzielam się od czasu do czasu, ale twoje teksty są wkurzające, każdy ma prawo głosować na kogo uważa za słuszne to demokracja się nazywa. A ty masz problem bo miasto chyba za mało CI daje dlatego powinieneś iść do pracy a net zostawić w spokooju. Będziesz zdrowszy jak odetniesz się od wszystkiego. Mnie jest wstyd że kolejny żyje z moich podatków :) Myślisz że prezydent się zmieni i coś więcej załatwisz?? Zajmij się dobrą robotą a i mniej nerwów będziesz mieć :) Bo pełno jest twoich absurdów, od mieszkania, po ostatnio człowieka bez głowy, a ostatnio masz nowe dowody na mieszkania w Franci itd. Proponuje udać się do prokuratury jutro i zgłosić donos w sprawie tego mieszkania w francji :)

 • ~stefankijan 2014-11-21
  00:25:25

  5 0

  Kobieto ja pracuję w dużym zakładzie. Prześwietliłem cię więc staje się dybalą. Chora jesteś lub celowo powołana do komentowania tego człowieka. Jeżeli nie mam racji to podaj linka do twojego komentarza wcześniejszego niż w kampanii wyborczej. Tanie chwyty stosujecie jak z komuny. Chyba zacznę więcej czytać to co ten koleś pisze bo jak widać każda osoba która coś napisze przeciwko agresji i odbierania demokratycznego wolności słowa staje się tym człowiekiem. No ale co ja będę gadać z kobietą która jeszcze parę godzin temu pokazała jaką demokracją dysponuje a teraz na tą demokrację w swojej sprawie się powołuje. Jesteś żałosna

 • ~kowlczukhanrich 2014-11-21
  01:04:20

  9 0

  Czytam i czytam i nie wierzę. Kaziaaa ty twierdzisz że należy głosować na Prezydenta Adama Fudalego bo jest czysto? Zapytałbym, gdzie jest czysto na niebie czy na ziemi? Jak ja mam iść zagłosować bo ty mi w ten sposób argumentujesz, to sory ale mnie to przekonuje aby głosować na przeciwnika. Też przekonuje mnie to że chciałabyś odebrać komuś internet, dlatego że sobie coś tam pisze. Odpycha mnie również taka twoja zawziętość granicząca z podejrzeniem, że jesteś z komitetu Prezydenta. Prezydenta nie podejrzewam o taki niecny czyn. Chyba nawet o tym nie wie. Mam rację?

 • ~ 2014-11-21
  01:21:15

  0 1

  GŁOSUJMY WSZYSCY NA PANA PIOTRA KUCZERĘ,BO DZISIAJ INNEJ OPCJI DLA RYBNIKA NIEMA,NO MOŻE ZA CZTERY LATA BĘDZIE LEPIEJ

 • ~Kaziaaa 2014-11-21
  07:23:58

  0 8

  ale ja sie ciąle pytam co kuczera zrobił przez 8 lat pobierania kasy dla Rybnika? kolesia wogóle nie znam oprócz ostatniego hasła że on będzie uczył biznesu rybnickich przedsiębiorców :)

  Czysto ogólnie że jest Rybniku i to widać, a że na niebie jest jak jest to nie tylko Rybnik smrodzi ale i ościenne miasta, choćby rybnik był 100% ekologicznym miastem to syf do nas również dochodzi, poszukaj sobie net czy gdzieś tam czegoś nie znajdziesz jeden i drugi jakiegoś mojego posta.

  Tak mam prawo wyrażać swoje opinie, a i nie zapomnijcie aby pozbyć się swoich leciwych aut zwłaszcza starych kopcących diesli przecież one też smrodzą i to też wpływa na zanieczyszczenia, Dzięki PO w Polsce jest bieda inaczej ludzie by nie kupowali 15letnich aut smrodzuchów itd. ALe nie otym tu mowa. Proszę o pokazanie mi co zrobił przez 8 lat kandydat na prezydenta Rybnika :)

 • ~myshorek1 2014-11-21
  07:53:29

  4 0

  Kaziaaa najodpowiedniejszą odpowiedzią byłoby, że ulice zamiatał, bo to ma realny wymiar prawda? W ostatnich latach BSR zbratany z PISem był większością w radzie miasta. Radny z opozycji będącej w mniejszości ma wtedy niewielkie pole manewru. No, poza pomysłami, których kilka dobrych (m.in.rewitalizacja ulic Sobieskiego-Powstańców), pan Fudali potem skwapliwie wykorzystał. Już jako swój pomysł. Realnie to p. Fudali też niewiele zrobił osobiście, bo większość rzeczy to zasługa jego współpracowników, ekipy i radnych. Jak już tak rozliczamy. A ostatni rok już w ogóle można zaliczyć do nieudanych, z uwagi na ciężką chorobę prezydenta. Jeśli chce Pani jakichś konkretniejszych odpowiedzi, sugeruję ruszenie czterech liter i zapytanie samego kandydata, na przykład w poniedziałek na debacie, albo mailowo, jak nie ma Pani odwagi osobiście np, albo po prostu w biurze PO na Powstańców. Nikt za nikogo odpowiedzi i wyliczanek udzielał nie będzie uważam, że rozliczać to może sam kandydat siebie przed ludźmi, także naprawdę zapraszam tam po odpowiedzi. Tam też przypuszczam można szczegóły dot. programu czystego miasta uzyskać, bo np w programie ma wpisany dialog z mieszkańcami i zwracanie uwagi na problemy miasta, więc można go np zapytać czy naprawdę to zamierza wprowadzić i jak konkretnie. Facet jest konkretny i łebski, wystarczy z nim pogadać, zamiast pusto dywagować pod artykułami. On broni się sam, tylko trzeba mieć odwagę iść i zadać mu pytanie.

 • ~myshorek1 2014-11-21
  08:07:00

  6 0

  A tak jeszcze uzupełniająco powiem, że bycie radnym to nie tylko udział w sesjach rady miasta, ale też komisje. Tu http://piotrkuczera.pl/o-mnie można znaleźć listę komisji, w których pan Kuczera jest. Czy ktoś wiedział, że on jako jeden z nielicznych, ma NAJWYŻSZĄ frekwencję w sesjach i komisjach?? Więc kasę, jak już dostawał za RZETELNĄ pracę na rzecz miasta. O ilu radnych można tak powiedzieć? Niestety dla niego, takie prace odbywają się poza kamerami.

 • ~werkk 2014-11-21
  08:19:43

  2 0

  Skoro liczycie komuś pieniądze liczcie poprawnie, najlepiej wpisując w Google "Rybnik oświadczenia majątkowe"

 • ~werkk 2014-11-21
  08:24:39

  4 0

  Szanowna Redakcjo czy dojdzie do debaty dwóch kandydatów na prezydenta ?

 • ~spzoo 2014-11-21
  08:35:50

  11 0

  O pojedynczych inicjatywach radnych PO słyszałem. O inicjatywach PISiu i BSRu - nic. Żadnej skargi mieszkańców przez 4 lata radni nie uznali za zasadną (głosami PIS i BSR). Bo władza wie lepiej. itd w Radio 90 (które ma siedzibę w budynku miejskim) Fudali jest co tydzień, Kuczery jako szefa opozycji nie słyszałem ani razu itd itp Rączką rączkę myję. Jak nie zmienimy prezydenta dalej będziemy paprać się w szmabie i udawać, że pachnie. Jak zmienimy nagle okaże się jak wielu radnych potrafi zmienić poglądy.

 • ~ 2014-11-21
  08:50:54

  8 0

  miy se wydaje ze te;Rybnik,jo ci przaja,nie wiela juz pomoze,bo ludzie sie przekonali jak im przaje,debata mioł gdzieś

 • ~Afordancja 2014-11-21
  09:08:42

  8 0

  @~Kaziaaa a jakie jest Twoje stanowisko jeśli chodzi o głosowanie w sprawie Jaszczuka (w sprawie jego (nie)zwolnienia z RSM) ?

 • ~jedrek_1_1 2014-11-21
  09:28:38

  6 0

  czy to prawda, że Fudali przyznał na antenie Radia 90, że za 2 miesiące ma kolejną operację? To ubezpiecznie go spokojnie obejmie i może dotrwać do emerytury bez narażania miasta na kolejne szopki w postaci uzupełniających wyborów.

 • ~Mariano_Italiano 2014-11-21
  09:49:31

  1 0

  Tak i tak wygra mój ukochany, błyskotliwy, bystry, dojrzały, dorzeczny, konstruktywny, logiczny, lotny, łebski, mądry, myślący, nie w ciemię bity, odpowiedzialny, pomysłowy, pragmatyczny, przemyślny, przytomny, racjonalny, rezolutny, rozgarnięty, rozsądny, roztropny, rozumny, rozważny, rzeczowy, sensowny, słuszny, świadomy, trafny, trzeźwy, z głową, z sensem, zdroworozsądkowy, zmyślny JA :)

 • ~ 2014-11-21
  10:36:39

  1 0

  Haha liderzy się dogadują podpisują umowy żeby mieć ciepłe posadki jak wygra Kuczera. A WY BIEDNE OWIECZKI GŁOSUJCIE POD ICH DYKTANDO POWODZENIA.

 • ~nico 2014-11-21
  11:39:09

  3 0

  Panie Dybała Pan jest dobry gość co Pan z tym rakiem niech ludzie zmienią swoje nawyki i nie palą wszystkiego to na pewno będzie lepiej a tak sam i się wytruwają

 • ~ 2014-11-21
  12:02:38

  6 0

  aro2725-ty już masz pewnie ciepłą posadkę,i jak, wygra Kuczera to możesz ją utracić,przez to wyśmiewasz i obrażasz ludzi ,którzy chcą to zmienić

 • ~Sterling 2014-11-21
  13:07:09

  1 0

  Co z pozostałymi kandydatami (Larysz, Dąbkowski)? Jeżeli cała opozycja nie stanie za Kuczerą, to ta walka będzie do samego końca nierówna. Kuczera musi zniwelować dużą przewagę, bo jak dzisiaj odbyłby się wybory, to pewnie Fudali bez problemu by wygrał.

 • ~bartezz 2014-11-22
  17:09:04

  4 0

  aro2725 - to samo można powiedzieć o was, dlatego tak trzęsiecie portkami bo boicie się o swoje stołki, które może utracic gdy wygra nowa władza!!

 • ~antyfudali 2014-11-24
  13:26:51

  1 0

  Z tego co słyszałem,to wszyscy pozostali kandydaci poparli Kuczerę czyli mamy pełną współpracę przeciw Fudalemu. I dobrze,chociaż ... nick będę musiał zmienić.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 805