Rozgrywki RALK

2004-03-17, Autor:
W niedzielę, 14 marca, drużyny Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki rozegrały ostatnie mecze przed fazą play-off.

Jako pierwsze ma parkiecie pojawiły się drużyny UTT Rybnik i Bearing. Tej pierwszej drużynie niestety nie udało się odnieść pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 90:62. Już za tydzień UTT będzie miało okazję do rewanżu, gdyż oba zespoły spotkają się ze sobą w walce o dziewiąte miejsce.
   Kolejny mecz Kamana Racibórz z Chrobrym Jastrzębie decydował o tym, która z tych drużyn zajmie szóste miejsce po rundzie zasadniczej RALK. Spotkanie rozpoczęło się od skutecznych ataków graczy Kamana i pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem tego zespołu (34:17). Wydawało się więc, że raciborzanie odniosą łatwe zwycięstwo. Okazało się jednak, że drużyna z Jastrzębia zaczęła grać skuteczniej i powoli odrabiała straty. Po trzeciej kwarcie był remis 66:66. W końcówce spotkania gracze Chrobrego popełnili jednak kilka prostych błędów, co wykorzystali zawodnicy Kamana. Wynik meczu – 93:88.
   Mecz z Północą był ostatnią szansą dla Camden Town na zajęcie wyższego niż ósme miejsce na koniec rundy zasadniczej. Początek spotkania należał zdecydowanie do Północy, którzy utrzymywali przewagę do końca pierwszej połowy (50:32). Od początku trzeciej kwarty do pogoni przystąpili zawodnicy Camden Town. Udało im się nawet dojść przeciwników na dwa punkty, jednakże to wszystko na co było stać Camden tego dnia. Końcówka trzeciej kwarty, jak i cała czwarta przebiegała pod dyktando graczy Północy. Spotkanie ostatecznie zakończyło się ich wygraną 82:69.
   W czwartym tego dnia meczu spotkały się drużyny Jawor Rybnik i A&E Sport Styl. Faworytem tej rywalizacji był Jawor, który zajmowali przed tym meczem drugie miejsce w tabeli RALK. Mecz rozpoczął się jednak po myśli graczy z A&E. Ich szybkie kontrataki i dobra obrona zaowocowały wysoką wygraną w pierwszych 10 min - 27:13. W kolejnej kwarcie gra nie szła już im tak dobrze i A&E przegrało ją 24:10. Pierwsza połowa zakończyła się więc remisem. Druga połowa meczu rozpoczęła się szybkimi kontratakami zawodników A&E, którzy wygrali trzecią kwartę (26:16). W ostatnich 10 minutach spotkania zawodnicy Sport Styl utrzymywali swoją przewagę punktową nie oddając już jej do końca meczu, który zakończył się wynikiem 71:85 dla zespołu A&E.
    Spotkanie pomiędzy drużynami K&K Szkolna Rybnik oraz AS Figlo STS Wodzisław kończyło sezon zasadniczy szóstej edycji Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Publiczność, która po brzegi wypełniła salę MOSiR-u, liczyła na powtórkę z pierwszej rundy, kiedy to oba zespoły stworzyły zacięte, trzymające w napięciu widowisko. Mecz, który decydował o tym kto zajmie fotel lidera przed playoffs, zawiódł jednak ich oczekiwania. W tym dniu na parkiecie istniała tylko jedna drużyna – AS Figlo STS Wodzisław. Do przerwy ich przewaga wynosiła aż 21 punktów i już wtedy tylko najwierniejsi kibice K&K wierzyli, że los się odwróci. Tak się jednak nie stało. Ekipa Figlo systematycznie powiększała przewagę z pierwszej połowy, aby ostatecznie zwyciężyć różnicą 37 punktów – 108:71.