Rozgrywki RALK

2004-04-21, Autor:
Rozgrywki RALK powoli zbliżają się ku końcowi. Przed nami jeszcze dwie kolejki finałowe. W minioną niedzielę ustalone zostały natomiast pary fazy finałowej.

Jako pierwsi na parkiecie stanęli koszykarze Chrobrego Jastrzębie i Kamana Racibórz. Drużyna Chrobrego przystępowała do tego spotkania z 15-punktową zaliczką sprzed dwóch tygodni. Początek meczu to walka kosz za kosz, co oczywiście odpowiadało zespołowi Chrobrego. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 24:24. Od drugiej kwarty do ataku ruszyli gracze Kamana. Bardzo dobrze spisywali się liderzy zespołu: Daniel Atłachowicz, Zygmunt Wranik oraz Emil Szwed dodatkowo wspomagani niezłą grą pozostałych zawodników. Koszykarze z Jastrzębia bardzo długo jednak bronili przewagi z pierwszego meczu. Straty raciborzanom udało się odrobić pod koniec trzeciej kwarty, a po zakończeniu tej części gry wynik był 77:58. W ostatniej kwarcie zdecydowanie na parkiecie dominowali koszykarze Kamana, którzy ostatecznie pokonali rywali 109:72. Tym samym raciborzanie zyskali prawo gry o piąte miejsce. Chrobremu została walka o miejsce siódme.
    Drugim meczem dnia było spotkanie pomiędzy rybnickim drużynami – Północą a Camden Town. Północ, mająca 22 punkty zaliczki z pierwszej potyczki, przystąpiła do tego spotkania chyba zbyt rozluźniona, co momentalnie wykorzystali przeciwnicy wierzący jeszcze w odrobienie strat. Początek to zdecydowana przewaga właśnie drużyny Camden Town. Prowadzenie "camdenowców" nie trwało jednak zbyt długo, gdyż już w końcówce pierwszej kwarty zawodnicy Północy zaczęli dochodzić przeciwników. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:33 dla Północy. W trzeciej i czwartej kwarcie gracze Północy nie oddali już prowadzenia i ostatecznie zakończyli spotkanie wynikiem 91:63.
    W rewanżowym meczu zespół K&K Rybnik Szkolna znów pokazał słabszą formę niż jego przeciwnik – Jawor. Tym razem jednak przewaga nie była już tak duża jak w pierwszym meczu i wyniosła dziesięć punktów. Mecz zakończył się wynikiem 106:96 dla Jawora.
    Drugi mecz półfinałowy między drużynami A&E i AS Figlo STS odbył się 20 kwietnia na hali MOSiR-u Rybnik. Poprzednie spotkanie zakończyło się przegraną zespołu z Rybnika. Gracze A&E przystępując do tego meczu chcieli więc odrobić stracone punkty. Niestety, już w pierwszej kwarcie stracili aż 33 punkty. Druga kwarta oscylowała w granicach remisu przez całe 10 min. i ostatecznie druga połowa zakończyła się wynikiem 35:54 dla Wodzisławia. Koszykarze A&E nie zdołali odrobić strat również w drugiej połowie meczu i przegrali to spotkanie 71:116. Drużyna A&E będzie więc walczyć o trzecie miejsce z zespołem K&K Rybnik Szkolna, a zawodników z Wodzisławia czeka rywalizacja w finale ligi z Jaworem Rybnik.

W klasyfikacji najlepszych strzelców nadal prowadzi Daniel Atłachowicz i wydaje się, że jego pozycja nie jest zagrożona. Drugie miejsce zajmuje Arkadiusz Pukajło, a trzeci jest Adam Pierchała.