zamknij

Wiadomości

Pasażerka ZTZ: kierowca śmiał mi się oczy

2019-05-31, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Pasażerka autobusu linii 9 jest oburzona. W środę kierowca autobusu z niewiadomych przyczyn zjechał na stację benzynową. Zostawił pasażerów w środku, a sam poszedł do sklepu. Gdy wrócił, miał się śmiać ze zwracającej mu uwagę pasażerki. Inną wersję tego zdarzenia przedstawia przewoźnik.

Reklama

Historię przedwczorajszej podróży linią 9 przedstawia nam anonimowa Czytelniczka, która pracuje w szkole jako pedagog. Jest zbulwersowana zachowaniem kierowcy autobusu, który przed godz. 12.00, jak gdyby nigdy nic zjechał pojazdem na stację benzynową przy Reymonta. Wysiadł z autobusu i poszedł do sklepu. - Bez wytłumaczenia zostawił pasażerów. Wrócił po 7 minutach z rękami w kieszeniach – dodaje kobieta.

Zarówno ona, jak i pozostali pasażerowie byli zarówno zdziwieni, jak i zdenerwowani. - Poprosiłam go, by w związku z tą sytuacją wysadził mnie koło policji, bo tam będę czekała na przesiadkę. Autobus linii 9 teoretycznie tam się nie zatrzymuje. Kierowca odparł: „co mnie to obchodzi, że nie zdąży pani do pracy”. Nie odpuszczałam, a on dodał tylko „wesołych świąt” i śmiał się ze mnie. Potraktował mnie jak jeszcze nikt w życiu – mówi zbulwersowana mieszkanka Rybnika.

Nasza rozmówczyni nie rozumie takiego zachowania. - Jeżdżę autobusami 20 lat. Nigdy czegoś takiego nie widziałam, by kierowca autobusu zatrzymywał się gdzieś poza planem. Jasne, można zrozumieć, że chciał szybko iść do ubikacji, ale tak się nie traktuje pasażerów – zauważa.

Pedagog zadzwoniła do ZTZ w Rybniku. Usłyszała, że wyjaśnianie tej sprawy potrwa 2 tygodnie.

Kazimierz Berger, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego odpiera jednak, że żadne zawiadomienie w tej sprawie do nich nie trafiło. Odsyła nas też do Transgóru jako przewoźnika odpowiedzialnego na linię nr 9.

Bronisław Jendrośka odpowiedzialny na komunikację miejską w Transgórze przyznaje, że kierowca autobusu tego dnia i o tej godzinie zatrzymał się na stacji paliw. - Zrobił to tylko i wyłącznie za potrzebą fizjologiczną – tłumaczy. Nasz rozmówca poprosił też ZTZ, by wydrukował mu realizację kursów na tej linii. - Na przystanku przed rondem Wodzisławskim autobus był szybciej o 2 minuty. Na stacji paliw przebywał niespełna dwie minuty. Następny przystanek 12 sekund przed czasem, a na dworcu kierowca był 18 sekund szybciej – wylicza Bronisław Jendrośka. - Nie miał więc żadnego opóźnienia – dodaje.

Jak Transgór tłumaczy zachowanie kierowcy? - Z tego, co mi mówił, nie chciał się zgodzić na zmianę trasy. Pani prosiła go, by stanął przy policji, ale on nie mógł tego zrobić. Zwrócił uwagę, że pani była agresywna. Szczegółów jednak nie znam. Kierowca nie mówił, czy wyśmiewał pasażerkę, ale to wydaje mi się mało prawdopodobne. To trochę starszy kierowca, doświadczony. Wiem, że jest spokojnym człowiekiem – mówi przedstawiciel przewoźnika.

Zdaniem naszego rozmówcy frustracja pasażerki była niepotrzebna. - Gdyby faktycznie doszło do opóźnienia autobusu, to pewnie byłby stanowczy. Tymczasem nie ma się tu do czego przyczepić, bo każdego taka sytuacja może spotkać – słyszymy.

A czy Wy spotkaliście się z podobnymi sytuacjami jak pasażerka?

Oceń publikację: + 1 + 218 - 1 - 74

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (46):
 • ~Arteks 2019-05-31 17:53:56

  Dyrektor ZTZ nie powinien odsyłać do Transgóru bo to miasto zleca i płaci za usługi przewozowe konkretnej firmie która jest związana z miastem umowami. Dyrektor z Transgóru potwierdza, że autobus zatrzymał się tam gdzie nie powinien. Dyrektor ZTZ powinien się zdecydowanie zainteresować tą sprawą i łaski nikomu nie robi - bo jest odpowiedzialny za funkcjonowanie komunikacji miejskiej w tym mieście i bierze za to niemałą kasę. A co do konfrontacji kierowca-pasażerka - przecież autobusy są wyposażone w monitoring, byli świadkowie? Dlaczego nie ma tu chociażby obietnicy, że zarówno władze ZTZ jak i Transgóru zapoznają się z monitoringiem, względnie nie ma jakiegoś apelu aby świadkowie potwierdzili lub zaprzeczyli wersję oburzonej pasażerki?

 • ~ 2019-05-31 17:59:09

  Każdy to wie że Autobusiarze a w szczególności ci Rybniccy to zbieranina prostaków bez kultury którzy pracują jak za karę.

 • ~panoczek 2019-05-31 18:02:59

  Jak sie chce normalnie poruszac po miescie to zostaje tylko samochod, lub wyprowdzka do normalnych cywilizowanych miast

 • ~ 2019-05-31 18:04:51

  Jak miał Pan kierowca rewolucje żołądkowe to co miał siedzieć jechać, nawalić w gacie i się jeszcze uśmiechać do pasażerów. A jakby ktoś "wyczuł", to by była afera i "witamy w internatach". "Miłość i sraczka przychodzi z nienacka".

  @Arteks ja jestem twoim wielkim fanem, jeśli chodzi o transport. Jednak zamiast mądrzyć się, to podejdź do sprawy po ludzku. Nie wrócił z siatką zakupów ani z totolotkiem. Może zaproponuj ztz żeby uposażali kierowców w pieluchomajtki i kamery na głowie z funkcją nagrywania dźwięku.

 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-05-31 18:33:44

  Moze poprostu poszedl sie w..srac.

  Mial sie z..srac w autobusie?

  Mial wszystkim po przyjsciu oznajmic, ze s..al?

  Chyba lepiej sie usmiechnac, prawda?

 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-05-31 18:37:20

  a.. chyba tylko w naszym miescie robi sie afere ze sr..nia... az w internecie trzeba o tym pisac i zarzad ZTZ prosic o zajecie zdania w tym temacie..

  no masakra.

 • ~Paulina Madesz 2019-05-31 18:48:55

  Absolutnie się nie zgodzę, że należy wrzucać wszystkich kierowców do wora nazywając ich „zbieraniną prostaków bez wychowania” bo akurat nie wszyscy są tacy. Zawsze wszędzie znajdzie się jakiś wyjątek ale to nie tylko wśród kierowców, bo w sklepie czy banku też bywa chamska obsługa ale to nie powód by kogoś wyzywać. Zresztą co trzeba mieć w głowie by nazwać człowieka prostakiem? Są skargi na opryskliwość kierowców, a co z nimi kiedy muszą wysłuchiwać chamskich odzywek pasażerów lub kiedy pasażerowie wyładowują swoją frustrację na nich ? kto stanie w ich obronie ? nikt.. bo po co ? lepiej ich wyzywać i po sprawie..
  Jak pasażer jest w porządku to i kierowca też.. to są ludzie.. nie bydło..

  Kierowca zjechał niezgodnie z rozkładem jazdy ? Wskazano w zapisach GPS, że był przed czasem... może zatrzymanie się było powodem tego, że zle się poczuł? Tego już nikt nie widzi.. Widzicie tylko,że odmówił zatrzymania się na Policji – słusznie przystanek nie jest obsługiwany na tej trasie, a co gdyby się tam zatrzymał ? Pani byłaby zadowolona ale za to następny pasażer by napisał skargę, że kierowca zatrzymuje się gdzie popadnie i wypuszcza pasażerów.. i tak błędna koło się toczy..

  Na prawdę afera godna publikacji...

 • ~leokadia 2019-05-31 18:59:50

  Kogo to obchodzi że ona jest pedagogiem co to wnosi do sprawy

  362 6
 • ~Paulina Madesz 2019-05-31 19:04:22

  Może zamiast takich afer zajmijcie się tym kto układa tym kierowcom grafik w taki sposób, że albo jeżdżą 5 godzin pod rząd bez przerwy a potem nagle postój 2 godziny..no bez sensu..
  Jak można rozpisać kierowcy grafik, ze zjeżdża z linii np. 40 zgodnie z planem czyli 6:42 ale od razu bez przerwy podjeżdża na stanowisko by obsłużyć linię 51, która tym samym jest już po czasie bo odjazd jest 6:37..
  Albo linia 46 z Dworca odjazd 16:06 – zawsze spóźnienia po -10 minut.. ktoś by mógł znów napisać, że „chamski kierowca” z dworca jezdzi sobie jak chce.. otoz nie.. „chamski kierowca” zjeżdża w godzinach szczytu z linii 16 lub innej by obsłużyć wspomniane 46…
  I nie nie jestem z rodziny kierowcy..ani z obsługi.. jestem pasażerem..który widzi to wszystko…

  195 7
 • ~tf2 2019-05-31 19:10:18

  Mogła jeszcze go zaszantażować strajkiem.

 • ~Arteks 2019-05-31 19:14:43

  @panoczek - zależy gdzie mieszkasz i gdzie chcesz jechać. Bywają takie miejsca które skazują na auto - ale można też mieszkać w takim miejscu, że jadą trzy autobusy na raz i można wybrać np. ten który ci się najbardziej spodoba. ;) Nasz ZTZ wcale nie przewozi tak mało pasażerów jak sugerujesz, a w przypadku wyprowadzki można sobie poprawić, można pogorszyć. Znam wiele miast gdzie komunikacja jest lepsza niż u nas, znam też miasta gdzie działa nieporównywalnie gorzej. Jedną z przyczyn dlaczego u nas komunikacja nie robi "milowych" kroków, a co najwyżej "tip-topy" jest wiekowy dyrektor któremu nie można odmówić zaangażowania ale można mieć pretensje o niedostosowanie komunikacji do współczesnego Rybnika który bardzo się zmienił w porównaniu do tego jakim był w 1995 r. kiedy Berger zaczął kierować naszym ZTZ.

  31 70
 • ~ka22 2019-05-31 19:18:11

  Kierowcy w Rybniku to nie zawsze anioły, ale bez przesady, trzeba być człowiekiem, bo skoro się zatrzymał na stacji to łatwo się było domyślić, że się pochorował. Co miał zrobić, oznajmić wszystkim pasażerom, że go dopadło. Pewnie też był tą sytuacją zażenowany.

  204 3
 • ~JulianUrsynNiemcewicz 2019-05-31 19:22:12

  Parafrazując klasyków - kiedy słyszę słowo pedagog, odbezpieczam......

 • ~pprywatne 2019-05-31 19:46:11

  Już mamy tyle ścieżek rowerowych, że komunikację miejską można zacząć wygaszać.
  To takie modne ostatnio określenie.

  94 22
 • ~absurdalny 2019-05-31 19:54:51

  Niezła kłamczuszka z tej Pani pedagog , jak widać szkoła deprawuje.

 • ~Arteks 2019-05-31 19:59:08

  @pprywatne - w zachodnich miastach wygasza się bezsensowne podróże autami np. zakazem wjazdu diesli do jakichś stref, opłatami typu 0,80 EUR za 20 min postoju, wyrzucaniem aut z placów i ulic w centrach czy opłatami za wjazd do miast. Natomiast autobus niestety też stoi w korku na równi z autami, rower i pociąg nie stoi. Wczoraj byłem świadkiem korku na Mikołowskiej sięgającego ok. 2 km i ruchu samochodów średnią prędkością 20 km/h. Tymczasem z boku przejechał pociąg. W porównaniu do prędkości aut na Mikołowskiej wyglądało to trochę jakby były mijane przez pędzące TGV. :D

  22 80
 • ~templariusz 2019-05-31 20:19:25

  `Arteks po prostu się zamknij. Bo jak zawsze nie masz racji. Cytat "która pracuje w szkole jako pedagog" mówi wszystko. Kierowca to nie dziecko w szkole.

 • ~xerim 2019-05-31 20:24:06

  nie powiem są jednostki miłych i uprzejmych kierowców autobusów w Rybniku ale to nieliczni niestety wielu z nich nie wie co to jest kultura i myślą że są panami rybnickich ulic a gdy zwrócisz mu uwagę to jeszcze pokaże ci środkowy palec wiem sam kilka razy miałem taką sytuację.

  30 35
 • ~S257 2019-05-31 21:03:49

  arteks oczywiście za całe zdarzenie wini dyrektora ZTZ . Szyba pęknie w autobusie winny dyrektor, autobus złapie gumę winny dyrektor, autobus się spóźni winny dyrektor, przyjedzie za wcześnie itp... Dać pana M.z Katowic za dyrektora to arteks się uspokoi . A co do sytuacji to na pewno nie powinna mięć miejsca. Ale tego kierowce ktoś zatrudnił i to temu przewoźnikowi (Transgór) powinno zależeć na wyjaśnieniu całego zdarzenia.

  29 23
 • ~exx 2019-05-31 21:34:33

  Dla mnie mógłby wyjść nawet do biedry na 5 min ALE otworzę pysk i powiem "proszę państwa wychodzę na 5 min bo..." I od razu człowiek inaczej reaguje, ale u nas w Polsce nie ma takiego zwyczaju, takiej kultury. Kto był np. w UK ten wie o czym mówie.

  55 13
 • ~Arteks 2019-05-31 21:36:46

  @S257 - gdyby zdarzenie miało miejsce w ZTM lub u innego organizatora prawie na pewno wypowiedziałby się rzecznik prasowy. Przeprosiłby za sytuację lub zapewnił, że władze ZTZ wykorzystają monitoring lub wyjaśnią sprawę. Załatwionoby to w sposób jak najlepszy dla lokalnej komunikacji miejskiej i swojego miasta, a z drugiej strony tak aby uspokoić sytuację i urażoną pasażerkę. A nasz Berger nie uznał takiej potrzeby aby powołać rzecznika - albo przez swój egocentryzm, albo przez niesłuszne przekonanie o swojej wybitności. Jak nie ma problemu to Berger chce błyszczeć we fleszach, a jak jest problem to odsyła "na drzewo" tak jak w tym przypadku. A może ty wiesz - kiedy wreszcie ten ostatni "leśny dziadek" w rybnickich instytucjach odejdzie na emeryturę? Jeśli wiesz to napisz i daj mieszkańcom miasta jakąś nadzieję na zmiany.

  27 51
 • ~S257 2019-05-31 22:04:04

  arteks co Ci ten facet zrobił ! Ty tylko jedno i to samo. A po drugie czemu się wypowiadasz w sprawach rybniczan że niby masz jakiś mandat radnego, posła, europosła. Działasz na zlecenie prezydenta 0.49 lub pana M może Ci coś obiecali , nie wiem (rzecznika ZTZ-u). Jak ty coś napiszesz to już tylko tak musi być !!! A po trzecie jakby był rzecznik to i tak byś go skrytykował no bo wiadomo powołany nie przez tego dyrektora i nie powiedział by tego co TOBIE pasuje. Arteks=1 mieszkaniec czy 99% mieszkańców Rybnika?

  62 11
 • ~Arteks 2019-05-31 22:10:31

  @templariusz - twój piękny avatar to a) twoje dzieło b) kupiłeś od autora prawa autorskie do jego używania i rozpowszechniania c) wykorzystujesz go bez zgody autora łamiąc prawo autorskie?

  11 68
 • ~Arteks 2019-05-31 22:22:57

  @S257 - w przypadku naszego ZTZ i Bergera nie można za wiele nowego napisać. Jego dokonania są słabe, kontrowersyjne, a czasami nawet kłopotliwe dla miasta. Jego czasy już dawno powinny minąć. Nie wiem co on jeszcze robi na tym stanowisku. Kiedyś słyszałem, że Fudali go utrzymywał z litości bo żal zwolnić kogoś starszego przed emeryturą. Nie wiem z jakiego powodu na stanowisku utrzymuje go jeszcze Kuczera? Może po prostu o nim zapomniał? A co ty się czepiasz mojej osoby jak to ZTZ w takich sprawach daje plamę. Jedna profesjonalna wypowiedź kogoś z ZTZ z przeprosinami spowodowałaby, że ta pani pewnie w ogóle by nie interesowała o sprawie redakcji. Berger nie jest z tej epoki i nie wie jak dzisiaj załatwia się takie sprawy. Współcześni rzecznicy wiedzą co to dobry PR, kultura wypowiedzi i łagodzenie konfliktów. Współcześni szefowie mają rzeczników.

  24 53
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-06-01 00:46:51

  exx

  a jakbys wolal to uslyszec..

  “Przepraszam ale ide pocisnac bo krecik juz prawie wyszedl.”

  czy wolalbys tak bezposrednio i swojsko w stylu czytania slonskich przystankow w katowickich tramwajach

  “Poczekejcie, jo sie ida wysrac zaroz wrocom inaczyj sie zesrom w galoty, a baba je wczoraj prala.”
  ?

  64 13
 • ~kosc88 2019-06-01 00:59:16

  no i wszystko jasne - kierowca nie zapytał pani pedagog czy może do toalety, co za urwis.

  124 3
 • ~Tadeusz Kiełkowski 2019-06-01 06:47:08

  Hej pedagog masz przerwę co 45 minut, możesz wtedy iść do ubikacji? Pracujesz 3,5 godziny dziennie, a masz płacone za 12 godzin, masz wolnego 3,5 miesiąca + wszystkie soboty, Zostaw w spokoju tych co harują niemal na okrągło cały rok.

 • ~rzyt 2019-06-01 06:55:16

  Po przeczytaniu wszystkich Arteksów dochodzę do wniosku, że Berger zalazł mu za skórę; być może kiedyś stanął mu na drodze "kariery" autobusowej. Nie trzeba być umiejącym czytać między wierszami. P.S. Nie korzystam z komunikacji miejskiej.

  63 6
 • ~pprywatne 2019-06-01 13:04:50

  ~Arteks - Jestem bardzo, bardzo za zakazem wjazdu samochodów do centrum Rybnika, niech tam jeżdżą tylko rowery i hulajnogi.

  Później zobaczymy co będzie... abo i nie będzie...

  31 1
 • ~Ada Czech 2019-06-01 15:56:36

  Proponuję jeszcze zabezpieczyć monitoring ze stacji benzynowej i przesłuchać jej pracowników. A poważnie - jest to dobra okazja, żeby zwrócić uwagę na problem braku dostępu do toalet dla kierowców, zwłaszcza na liniach, które nie kończą się na DKM. Temat powraca co chwilę - na chwilę i postawiono na razie toaletę tylko w Boguszowicach. Płatną 1 zł, niby nic, ale ile tych złotówek można tam dziennie wrzucać?

  53 2
 • ~qdobp 2019-06-01 21:37:46

  "A czy Wy spotkaliście się z podobnymi sytuacjami jak pasażerka?"

  przyznam ze mialem dwie ciekawe sytuacje:
  1. nie pamietam lini ale jechałem sam ostatni prystanek autobusu dkm, chce wysiasc na dworku , podchodze do drzwi (odpowiednio wczesniej)
  kierowca ogladajac sie na mnie pyta czy chce wysiasc na najblizszym przystanku bo jesli tak to musze nacisnac przycisk, bo inaczej sie nie zatrzyma (przystanek nie jest przystankiem na zadanie) nacisnalem owy przycisk dla swietego spokoju (bylem zmeczony po dlugiej pracy, chocia nie fizycznej)...


  2. stoje sobie na urszulankach tez po pracy na 9, jak milo ja widac z oddali podchodze do krawedzi przystanku a autobus jak gdyby nigdy nic pojechal sobie dalej bez atrzymania (szkoda ze na przystankach niema owych przyciskow...
  ot i wszystko,
  pozdrawiam.

  15 5
 • ~Arteks 2019-06-01 22:29:17

  @rzyt - tak, zalazł mi za skórę swoją bylejakością i szeregiem błędów jakie popełnił - nie ponosząc za to nigdy żadnych konsekwencji. Przez niego dworzec autobusowy mamy na odludziu. 36 mln zł idzie na komunikację miejską by co kilka minut z dworca komunikacji miejskiej wyjeżdżał pusty autobus, a tam gdzie autobusy mogłyby wozić ludzi do pracy np. w okolice WORD, Elektrowni, Kłokocina czy Lipowej to jest ich tyle co "kot napłakał". Gdyby lata temu wymyślono układ w którym linie łączą północ z południem, a wschód z zachodem - ten dworzec w tym miejscu w ogóle nie byłby potrzebny! Przez niego wielu ludzi straciło możliwość przesiadki na pl. Wolności bo usunął stamtąd w 2007 kilka linii. Jako szef miejskiej instytucji nie potrafił powołać rzecznika, nie potrafił uruchomić profesjonalnego centrum obsługi pasażera, nie stworzył jakiegoś solidnego zespołu ludzi odpowiedzialnych za komunikację - nie ma u nas nawet jednej osoby zajmującej się marketingiem, a podobno do niedawna nie było nawet ekipy rozkładowej zajmującej się kontrolą stanu tablic rozkładowych na przystankach. Na wielu przystankach elektroniczne tablice informacyjne nie działają, a papierowe rozkłady są nieaktualne nie mówiąc już o tym, że nasz ZTZ nadal wycina je z wycinanek tak jak dzieci w pierwszej klasie na zajęciach plastycznych zamiast wykorzystywać nowoczesne oprogramowanie i estetyczne gotowe rozkłady przygotowane przez odpowiedni program. Mamy najdłużej panującego na stanowisku dyrektora komunikacji i w wielu dziedzinach komunikację przestarzałą, niedostosowaną ani do dzisiejszych czasów, ani do współczesnego Rybnika.

  29 16
 • ~rzyt 2019-06-01 23:12:31

  ~Arteks, o taką odpowiedź merytoryczną mi chodziło. Dla mnie rozbijanie centrum komunikacyjnego czyli dworzec kolejowy, autobusy /były PKS/, ewentualne wybudowanie dworca komunikacji miejskiej po drugiej stronie ronda miałoby sens. A tak jak piszesz mamy dworzec na odludziu co jest bardzo niefortunne dla sprawnego funkcjonowania komunikacji miejskiej. Rybnik słynie z podejmowanych decyzji czasem bez sensu.
  Pozdrawiam

  22 5
 • ~Barakuda 2019-06-01 23:59:51

  No niestety ale aktualnie mamy rynek pracownika i niedobór kierowców o czym oni wiedzą. Kto zwolni dziś z byle powodu kierowcę z uprawnieniami na autobus? Kierowcy wiedzą, że są na wagę złota i robią sobie jaja z pasażerów...

  9 20
 • ~Dintojra 2019-06-02 00:13:00

  Muszę przyznać rację Arteksowi, ten Pan Berger to kpina.
  Swego czasu w dosyć arogancki sposób dowiedziałem się, że jestem kłamcą ! ...i to co ja widziałem i co zgłosiłem to wytwór mojej wyobraźni.
  Było to kilka lat temu na przystanku pod Bazyliką.
  Zatrzymał się autobus, do którego podbiegł młody człowiek i poprosił kierowcę by chwilkę poczekał, bo jego babcia ma problem z chodzeniem.
  Na co typ głośno odpowiedział "trzeba było wyjść wcześniej", zamknął drzwi i odjechał.
  Wkurzyłem się i postanowiłem to zgłosić do ZTZ, na co w odpowiedzi, że "po analizie monitoringu" itd. otrzymałem info jak wyżej, iż taka sytuacja nie miała miejsca.
  No cóż... Berger zawsze ma rację, a jeśli nie ma patrz punkt 1.

  22 6
 • ~arkussinus 2019-06-02 07:15:13

  panie arteks:" nie ma u nas nawet jednej osoby zajmującej się marketingiem..".....po prostu "bazowali" na pańskich jedynie słusznych podpowiedziach dotyczących "zrównowazonego transportu" i jest to co jest. Poza tym w zasadzie tylko pan "chwalił" komunikację miejską w Rybniku, ale tylko na zasadzie, że niby inni maja jeszcze gorzej. I na szczęscie jakoś przestał pan złośliwie podpowiadać(przynajmniej ostatnio), żeby ci narzekajacy....przesiedli sie na rowery. Czyżby może coś u pana drgnęło?

  13 5
 • ~artefaks 2019-06-02 09:07:14

  ~arkussinus 2019-06-02 07:15:13
  panie arteks:" nie ma u nas nawet jednej osoby zajmującej się marketingiem..".....po prostu "bazowali" na pańskich jedynie słusznych podpowiedziach dotyczących "zrównowazonego transportu" i jest to co jest. Poza tym w zasadzie tylko pan "chwalił" komunikację miejską w Rybniku, ale tylko na zasadzie, że niby inni maja jeszcze gorzej. I na szczęscie jakoś przestał pan złośliwie podpowiadać(przynajmniej ostatnio), żeby ci narzekajacy....przesiedli sie na rowery. Czyżby może coś u pana drgnęło?

  Był urlop dobrowolny ( czy przymusowy?) . To były i przemyślenia. Zmiana linii politycznej świadczy że może dojść do zmian. W Rosji jak Władymir Władymirowicz ma coś do powiedzenia to mówi to ustami Żyrinowskiego

  10 5
 • ~Heina aus Pitolowa O/S 2019-06-02 09:37:46

  Nie wiem dlaczego ale PEDAGOK kojarzy mi się z roszczeniowym nierobolem.

  36 4
 • ~Marco2 2019-06-02 12:38:31

  WSZYSTKIE AUTOBUSY POWINNY POSIADAĆ KABINY WC.PROBLEM ROZWIĄZANY !

  14 3
 • ~jaro_t 2019-06-02 18:23:46

  Chcesz godnie podróżować? Tylko samochód. Proste.

  13 3
 • ~bartezz 2019-06-02 18:58:30

  Arteks - w tym artykule masz 100% racji!!! niestety nasz prezydent zajmuje się bzdurami bo tak można właściwie i precyzyjnie określic jego niektóre działania takie np. jak : budowa centr przesiadkowych, z których to gotowe oddane do użytku obok PKP świeci pustkami poza menelami spożywającymi alkohol wieczorami na tych ławkach - sam będąc wieczorami na spacerze byłem tego świadkiem - ( spełniły się moje prorocze słowa jeszcze sprzed ich budowy) kontrapasy poprowadzone w bardzo niebezpieczny sposób świecące również pustkami!!! wycinka drzew pod budowę centr przesiadkowych i ścieżek rowerowych gdzie spokojnie większość z tych drzew mogła zostać gdyby inaczej zaprojektowano centrum przesiadkowe obok PKP oraz na Żorskiej gdzie również poległo kilkanaście drzew. Zlikwidowanie lewego pasa ruchu na Brudnioka dla kontrapasu, który również świeci pustkami a samochody stoją w korkach aż do Starego Kościoła - nadal ma to miejsce w godzinach szczytu w tygodniu!!!Lekceważenie pracowników lokalnych jednostek budżetowych podczas zgromadzenia pod U.M. - brak reakcji prezydenta na chęć rozmowy z nim, to tylko, niektóre z niuansów ostatnich miesięcy. Co do rozkładu jazdy jest dokładnie tak jak piszesz, w niektóre części Rybnika po prostu nie można dotrzeć autobusem nawet mimo szczerych chęci jak np. w okolice WORD-u częstotliwość wybranych kursów w poszczególne dzielnice Rybnika jest nie do przyjęcia, dlatego ludzie zmuszeni są do korzystania z aut.
  Niektóre rozkłady jazdy są nie przemyślane i nie poukładane pod ludzi dojeżdżających do pracy więc nie dziw się, ze ludzie wolą auta.

  18 2
 • ~Arteks 2019-06-03 11:27:05

  @jaro_t - dzięki za żartobliwy przerywnik. ;) W kraju który uchodzi za motoryzacyjne złomowisko Europy, który przoduje w wypadkach drogowych, w którym mechanicy cofają liczniki składają jedno auto z kilku powypadkowych, a wielu kierowców parkuje na chodnikach, klepiskach i trawnikach aby zaoszczędzić na parkowaniu - pisanie o godności w kontekście komunikacji publicznej jest bardzo nie na miejscu. W Kolejach Śląskich, PKP IC czy ZTZ przynajmniej kupują nowy tabor prosto z fabryki, a nie używki czy składaki z zachodu. @arkussinus - no bo tak jest. Rybnicka komunikacja to taki przeciętny poziom. Są lepsze systemy i gorsze. Ja bym chciał iść w kierunku tych lepszych, a nie tych gorszych natomiast oczywiście, że są takie które mogłyby brać przykład z Rybnika. U nas przynajmniej mamy tabor czysty, pojemny, nowy i w ładnym miejskim malowaniu. :D @bartezz - trochę sobie moją wypowiedź nadinterpretowałeś. Bo działania władz miasta w wielu dziedzinach w tym np. drogowej, rowerowej czy rekreacyjnej są dobre lub bardzo dobre. W komunikacji publicznej też można je pochwalić za SKM Rybnik-Wodzisław czy zdecydowaną poprawę taryf przez ich obniżenie i uproszczenie. Ale w dziedzinie rozkładów jazdy czy układu linii stoimy w miejscu lub zmiany są minimalne. A to co zrobiono z reformą linii, konsultacjami i wreszcie wprowadzonymi wczoraj alibi-zmianami to żart z mieszkańców i zwykła ściema.

  3 9
 • ~rosthost1 2019-06-03 11:39:05

  Ludzie swoje potrzeby fizjlogiczne (toaleta itp) może załatwiać dopiero po zgodzie nauczycielki i przedstawieniu zaświadczenia o popieraniu protestu.

  18 0
 • ~Arteks 2019-06-03 11:42:46

  @rosthost1 - w Krakowie na każdej pętli tramwajowej czy autobusowej jest toaleta dla kierowców/motorniczych. U nas taka możliwość istnieje chyba tylko w Boguszowicach, na pl. Wolności, Dworcu KM. Ale to jest kwestia być może nieprawidłowych priorytetów miasta w którym inwestuje się setki milionów w nowe drogi i ich utrzymanie, a żałuje się kilku tysięcy na toi-toia dla kierowców.

  7 7
 • ~rosthost1 2019-06-03 14:45:54

  ~Arteks -rada dla pedagoga: wystarczy być człowiekiem a nie ch.

  14 1
 • ~Damian Kossakowski 2019-06-08 13:17:45

  Jak tę panią dopadła by dolegliwość to narobi gdzie siedzi.

  11 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2464