Pływaczki na medal

2007-11-15, Autor:
W Mistrzostwach Okręgu (Śląska) w Pływaniu Juniorów 13-letnich znakomicie spisali się zawodnicy sekcji pływackiej Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Trener Mirosław Kubis ze swoją

podopieczną.

Zawody zostały rozegrany na pływalni Zespołu Szkół Sportowych w Raciborzu. Bardzo dobrze spisała się Aleksandra Hernacka, która zwyciężyła i zdobyła złoty medal na dystansie 100m st. zmiennym oraz zajęła drugie miejsca na dystansach 200m st. dowolnym i 200m st. zmiennym. Jeszcze lepiej zaprezentowała się Patrycja Mazur, która zwyciężyła na dystansach 100m i 200m st. grzbietowym oraz trzecie miejsce na 200m st. zmiennym.

Obie zawodniczki są uczennicami klasy sportowej w Gimnazjum nr 1 w Rybniku: - Ich sukcesy potwierdzają po raz kolejny słuszność powoływania klas sportowych, które przyczyniają się do poprawy szkolenia we wszystkich dyscyplinach sportu – powiedział trener Mirosław Kubis. Start w Mistrzostwach Okręgu był kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w styczniu przyszłego roku.