zamknij

Wiadomości

Okrzyknięto go pedofilem. Niepełnosprawny mężczyzna mówi, jak było naprawdę

2020-06-12, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Pamiętacie słynną akcję „łowcy pedofilów” przed Rudą, dwa lata temu? Okazuje się, że zatrzymany wtedy mężczyzna był niewinny zarzucanych mu czynów. Prokuratura w Wodzisławiu Śląskim umorzyła wobec niego postępowanie. Dziś niepełnosprawny mężczyzna opowiada nam, co działo się przed powaleniem go na ziemię przez mundurowych.

Reklama

„Łowca pedofilów” w Rybniku

Rzecz działa się 31 lipca 2018 roku. Wtedy z naszą redakcją skontaktował się Krzysztof Dymkowski - słynny „łowca pedofilów”. Opowiedział jak rozmawiało z nim pewne małżeństwo z Rybnika. Para założyła sobie konto i weszła na jeden z portali. Chciała przekonać się, czy pedofilia w sieci jest problemem. Twierdzili, że po kilku minutach odezwał się do nich mężczyzna z Radlina. 32-latek zaproponował na czacie „lizanie intymnych części ciała”.
Małżeństwo z Rybnika dało o tym znać „łowcy pedofilów”, a ten skontaktował się z rybnicką policją. Do zatrzymania mężczyzny doszło w kolejce przed kąpieliskiem Ruda.

Sprawa umorzona

Po dwóch latach od tego wydarzenia otrzymaliśmy informację od adwokata Marka Skupienia, że sprawa wobec jego klienta została umorzona, ze względu na brak jakichkolwiek dowodów świadczących o winie mieszkańca Radlina.

Potwierdzenie tej informacji uzyskaliśmy od Marcina Felsztyńskiego – szefa Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

Jak to się stało, że mężczyzna został zatrzymany? Jak wyglądały jego ostatnie godziny przed tym zdarzeniem? Udało nam się spotkać z pomówionym niesłusznie o pedofilię mężczyzną.

Szukał sympatii i nic więcej

Pomówiony, dzisiaj już 34-letni mężczyzna nie chce żadnych zdjęć. Nie chce też podawać imienia i nazwiska. Tłumaczy, że i tak już za bardzo wycierpiał. Zgadza się jedynie na szczerą rozmowę zapis audio naszej rozmowy, która rzuca nowe światło na tę sprawę.

Dzień przed zatrzymaniem mężczyzna pracował w polu. Miał urlop, pomagał sąsiadowi zbierać słomę.

- Pracowaliśmy do północy. Byłem słaby, sąsiad dał mi piwo. Wypiłem i wróciłem do domu. Alkohol zaczął dawać się we znaki. Wszedłem jeszcze na czat. Szukałem normalnej, dorosłej kobiety. W moim przypadku to jest trudne – mówi nam mieszkaniec Radlina.

Mężczyzna cierpi bowiem na porażenie dziecięce. Jest szczupły, niski, ma czasem problemy z poruszaniem się.

- Kontakty z przeciwną płcią zawsze kończyły się tak samo. Wysyłam zdjęcie, a potem czytam nieprzyjemne treści na mój temat: „ryj masz jak stodoła”, twoja stara cię wysrała, „jesteś karłem”. A ja szukałem tylko sympatii – wyjaśnia.

Uporczywe telefony

Mieszkaniec Radlina natrafił na osobę, która w nicku miała liczbę 14. Zarzeka jednak, że nie pomyślał, by miała ona wskazywać na wiek. Każdy może sobie wpisać nick, jaki chce.

- Po prostu doszedłem do wniosku, że to taka nazwa użytkownika jakich sporo w Internecie. Gdyby było inaczej, to w ogóle bym nie wchodził w rozmowę. Zorientowałem się, że mam do czynienia z 14-latką, jak mi to zakomunikowała. Przysłała swoje zdjęcie. Tak naprawdę było to małżeństwo, które chciało udowodnić, że znajdą pedofila na czacie - tłumaczy nasz rozmówca.

Głos zabiera adwokat Marek Skupień.

- Wg tego, co mówił pan Dymkowski, to mój klient miał nakłaniać rzekomo nieletnią do spotkania. Z treści rozmów wynika jednak zupełnie co innego. To druga strona robiła wszystko, by się spotkać. Propozycje wychodziły od „dziewczynki”, a klient był zaskoczony, że ktoś proponuje konkretne czynności seksualne – dodaje Marek Skupień.

34-latek przyznaje, że pisał o „lizaniu intymnych części ciała”. Sądził, że ma do czynienia z dorosłą osobą.

Osoba ta mocno nalegała, aby przekazał jej numer telefonu, co ostatecznie uczynił. Pech chciał, że podał swój numer telefonu. Wkrótce otrzymał zdjęcie przedstawiające dziewczynę. Osoba ta wyglądała na dużo starszą od czternastolatki. Przestraszył się i wyłączył czat.

- Napisałem, że chcę znaleźć drugą połówkę. „Szkoda, że nie jesteś starsza” - odpowiedziałem jej. Przedstawiłem, ile mam lat i że szukam związku, ale z dorosłą kobietą – tłumaczy mężczyzna.

Poszedł spać. Spał długo po ciężkiej pracy i wypitym piwie. Rano zaczęły się do niego serie telefonów.

- Mój klient był torpedowany SMS-ami, telefonami. „Dziewczyna” chciała się z nim koniecznie spotkać na Rudzie. W końcu klient się zgodził, ale tylko na zasadzie wspólnej rozmowy przy basenie na kocu, nic więcej – dowiadujemy się od adwokata. Nie było żadnej propozycji spotkania w celach seksualnych.

Dalsza część zdarzeń jest już Wam znana. Mężczyzna został powalony na ziemię przez policjantów i zatrzymany.

Niepełnosprawny też szuka miłości

W eter przedostała się też informacja, jakoby zatrzymany posiadał w domu pornografię zwierzęcą. Zarzuty okazały się nieprawdziwe.

- Sprawdzono przez biegłych informatyków telefon klienta, jego komputer, ciąg zachowanych wiadomości. Nic nie znaleziono, co mogłoby wzbudzić podejrzenia i co mogłoby prowadzić do skierowania aktu oskarżenia do sądu . Klient był od samego początku prowokowany, zaś od rana męczony telefonami. Pan Dymkowski z kolei określił go jako „pedofila”, to było jego stwierdzenie, a nie przypuszczenie, co nie miało absolutnie oparcia w stanie faktycznym i stanowi naruszenie dóbr osobistych mojego klienta – mówi Marek Skupień.

Ostatecznie prokuratura umorzyła sprawę 31 stycznia 2019 roku. Przez ten czas mieszkaniec Radlina był jak na „świeczniku” wśród lokalnej społeczności.

- Być może mieli jakieś „ale”, nic mi w twarz nie powiedzieli. Sporo działo się za to w Internecie, gdzie grożono mi śmiercią. Ludzie śmiali się, że mam zasikane spodnie podczas zatrzymania, ale kto by wytrzymał w takiej sytuacji, gdy nagle ktoś sprowadza cię do parteru i przyciska do ziemi szyję, głowę i plecy? Zacząłem się wtedy dusić, policjanci mieli co najmniej 90 kg wagi – słyszymy.

 

Ludzie nie zrozumieją kogoś, kto jest niepełnosprawny i szuka miłości. Najlepiej zranić, wyzwać. Mam nadzieję, że Krzysztof Dymkowski przeprosi niepełnosprawnego człowieka, ale nigdy tego pewnie nie wykona - mówi poszkodowany.

Próbowaliśmy uzyskać od Krzysztofa Dymkowskiego stanowisko w tej sprawie, choćby krótki komentarz. Nasza wiadomość została odczytana, ale odpowiedzi nie mamy. Mieszkaniec Radlina i jego adwokat będą teraz walczyli o odzyskanie dobrego imienia.

Oceń publikację: + 1 + 759 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (36):
 • ~Kwinto 2020-06-12 20:36:39

  Pisałem wtedy że najbardziej podjarany na tym filmie to był ten łowca pedofilii. Jeśli faktycznie chłopak jest niepełnosprawny to ktoś tu powinien srogo wynagrodzić mu przebyty stres i zniesławienie.
  Tak to jest kiedy kręci się na siłę kontrowersyjne programy.

  519 6
 • ~ 2020-06-12 20:44:00

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 29
 • ~ 2020-06-12 20:47:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  11 17
 • ~TAKI JA 2020-06-12 20:56:26

  1mln zł odszkodowania plus zadość uczynienie a ten pseudo słynny łowca pedofilów grabki, łopatka, wiaderko i do piaskownicy niech się tam douczy. Oczywiście pieniądze od Krzysztof Dymkowski .

  282 7
 • ~Abisall 2020-06-12 20:59:20

  Ciekawe, chciałem sobie zerknąć w jakim tonie redakcja pisała tuż po tej akcji i dziwnym trafem zniknęły wszelkie artykuły z tamtego okresu. Czy redakcja rybnik.com.pl się czegoś wstydzi?

  265 5
 • ~Woziwoda 2020-06-12 21:12:06

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  141 7
 • ~ 2020-06-12 21:13:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  10 11
 • ~absurdalny 2020-06-12 21:35:52

  Czyli wychodzi na to że byle rozrywkowa para może zniszczyć człowiekowi życie a policja jeszcze w tym pomoże. Fajne mamy to prawo, takie nie za dziurawe. Ciekawe czy teraz rozrywkowa para znajdzie tyle odwagi co przed komputerem i przeprosi tego człowieka.

  250 6
 • ~Abisall 2020-06-12 21:45:57

  "a policja jeszcze w tym pomoże."
  Dowody jakie przedstawił "Łowca pedofili" - nie mnie oceniać czy wybiórcze, zmanipulowane etc - wskazywały zapewne że coś jest na rzeczy. Rolą policji jest zatrzymanie takiej osoby do dyspozycji prokuratora. A nie oceniać czy przedstawione dowody są przekonujące czy nie. To ma zrobić sąd. I jak widać wywiązał się ze swojego zadania.

  59 46
 • ~Abisall 2020-06-12 22:05:13

  Taka mała podpowiedź dla administratora strony - jak chce się całkowicie usunąć ślady po jakiejś treści to trzeba też wyczyścić indeksowanie.
  Po wpisaniu w szukajkę odpowiednich słów dostajemy trafienie gdzie łatwo mozna zobaczyć że na rybnik.com.pl 31 lipca 2018 o godz. 12:36 zamieścił artykuł autorstwa Bartłomieja Furmanowicza pt "Akcja "Łowcy pedofilów" w Rybniku. Przy Rudzie zatrzymano 32-latka"
  Artykuł miał 31 komentarzy

  132 2
 • ~dzideq 2020-06-12 22:35:37

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii

  5 2
 • ~dzideq 2020-06-12 22:35:48

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii

  4 2
 • ~Krzysztof Dymkowski 2020-06-12 23:00:01

  dlaczego gazeta tak kłamie nikt z was nie napisał do mnie w tej sprawie , ciekawe chcecie komentarz to wam dam , jeżeli Sąd uniewinnił zatrzymanego , to zostaje mu powództwo cywilne przeciwko temu Małżeństwu , proste mnie powiadomiło małżeństwo że piszą z podejrzanym co umawia się z dzieckiem , w takich przypadkach każdy z was jest zobligowany Powiadomić organy scigania aby to sprawdzić , dlatego ja powiadomiłem policje , ja dostałem informacje od tej patry ze piszą z P.... co jest swiadom ze pisze z dzieckiem i że się umawia .
  Jeżeli Sad i prok sprawdził wszystkie rozmowy , i z tego wynikło że nie umawiał się z dzieckiem to ten chłopiec powinien nie odpuścić i scigać małżeństwo i jak trzeba ja mu nawet pomogę w tej sprawie ,
  pozdrawiam Dymkowski Krzysztof Łowca

 • ~Przemo30 2020-06-12 23:02:55

  Małżeństwo z rybnika może być dumne z siebie, ze udawali 14latkę. Dno i kilo mułu. Dla rozrywki zrobili kłopoty chłopakowi niepełnosprawnemu.
  Dymkowski jak i małżeństwo za oczernianie i wyrabianie niepełnosprawnego człowieka powinni zapłacić mu odszkodowanie i publicznie przeprosić.

  224 4
 • ~admin 2020-06-12 23:10:40

  Panie Krzysztofie. Wysłaliśmy do Pana ("Dymkowski Krzysztof Łowca Pedofilów") wiadomość na messengerze 29 maja o godzinie 13.38. Tego samego dnia odczytał Pan wiadomość. Nie zainteresował się Pan tym tematem, nie zabrał głosu. Pozdrawiamy.

  197 8
 • ~Bananarang2020 2020-06-12 23:39:16

  @ Krzysztof Dymkowski
  Ma pan świadomośc tego że Pańskie wpisy z "popularnego serwisu społecznościowego" są zarchiwizowane i wtedy wypowiadał się pan bardziej jednoznacznie?
  Teraz pisze Pan
  " proste mnie powiadomiło małżeństwo że piszą z podejrzanym co umawia się z dzieckiem , w takich przypadkach każdy z was jest zobligowany Powiadomić organy scigania aby to sprawdzić , dlatego ja powiadomiłem policje , ja dostałem informacje od tej patry ze piszą z P.... co jest swiadom ze pisze z dzieckiem i że się umawia ."
  Ale wtedy napisał Pan że
  "całą drogę aż do wieczora instruowałem kobietę jak ma pisać z pedofilem żeby tego nie skopała" co więcej był Pan rozżalony że policjant który z panem rozmawiał
  "gadał ze mną bardzo chłodno, powiem tak nie zasłużyłem sobie na to Policja dostała tak zwany gotowiec i to gruba sprawa"
  Żeby nie być gołosłowną
  https://imgur.com/a/GjuI6RR

  184 2
 • ~Krzysztof Dymkowski 2020-06-12 23:41:07

  Bawi mnie pisanie pisarczyków typu cytuje " milion z kasy łowcy " dlaczego nie napisza na z prawdziwego konta ??? mają jakieś obawy , bo ja nie mam nic do ukrycia , i jeżeli chłopak był niewinny i mnie wprowadzono w błąd to chlopak może cywilnie żądać zadość uczynienia , ale od osoby co bezposrednio z nim pisala i mnie wprowadziła w bład , to tyle , a czytam że ktoś mu groził , no nie ładnie , jezeli się dowiem kto zobaczycie co się stanie pozdrawiam

  8 240
 • ~Andrewikos Cojg 2020-06-13 00:07:41

  Jaki kraj taki Joey Salads.

  32 4
 • ~kosc88 2020-06-13 00:34:25

  No nieźle. Nie chce kwestionować intencji tego łowcy, czy nawet tego małżeństwa, myślę że po prostu trochę się zagalopowali i ta jedna (mam nadzieję) wpadka nie umniejsza tego, że ów łowca pomógł w ujęciu iluś tam (sorry ale nie jestem w temacie) realnych pedofilów, za co chwała mu. Nie zmienia to jednak faktu, że zniszczono reputację niewinnego człowieka, który i bez tego już nie miał w życiu lekko. Dlatego uważam, że w tym przypadku wysoce na miejscu były by publiczne przeprosiny tego człowieka i zrobienie wszystkiego żeby przynajmniej w jakimś stopniu wynagrodzić mu wyrządzone krzywdy i oczyścić jego imię, zarówno przez łowcę, jak i przez nadgorliwe małżeństwo. Dlatego drogi łowco, życzę trochę samorefleksji i więcej dystansu na przyszłość.

  89 9
 • ~TAKI JA 2020-06-13 08:01:33

  Krzysztof Dymkowski - słynny „łowca pedofilów”. ZAMILCZ!!!

  96 3
 • ~jabibe 2020-06-13 08:53:15

  @Krzysztof Dymkowski nie rób z siebie ofiary. Ktoś wyżej wrzucił screena z twoim opisem tamtej sytuacji. Piszesz wprost, że to małżeństwo wysłało do ciebie korespondencje, na podstawie wiadomości wyciągasz jakieś wnioski, stwierdzasz, że facet nalegał na spotkanie, że opisywał co chce robić z potencjalną ofiarą. Na końcu przekazujesz niesprawdzone informacje dotyczące pornografi ze zwięrzętami.... Jak ty człowieku weryfikujesz informacje? Przeprowadzasz taki proces czy w pogoni za sensacją i wyświetleniami wali cię to, że możesz kogoś fałszywie oskarżyć? Teraz coś tam pieprzysz, że to chore małżeństwo wprowadziło cie w błąd, ale jesteś tak samo winny, zwłaszcza, że od pewnego momentu niby kierowałeś akcją bo miałeś większę doświadczenie (sam o tym wspominasz). Jeżeli czytasz tak samo jak piszesz to nie dziwie się, że wszystko ci się popieprzyło. Żal człowieka, któremu tani celebryta i znudzona karyna z sebixem zniszczyli życie.

  155 4
 • ~jabibe 2020-06-13 08:58:31

  W komentarzach nawet masz zaciesz, prosisz o udostępnianie i powielasz informacje o porno ze zwierzętami. Brak słów, screeny zachowane.

  62 1
 • ~Jacek Kałusek 2020-06-13 09:06:28

  ~Krzysztof Dymkowski podaj adres to Ci słownik ortograficzny prześlę, żebyś się cepie nie kompromitował.

  99 3
 • ~Abisall 2020-06-13 09:28:13

  Teraz dopiero doczytałem że to nawet nie sąd uniewinnił podejrzanego ale sama prokuratura umorzyła postępowanie.
  Także taki to był "gotowiec"
  Niewinnemu człowiekowi zgotowano dwa lata gehenny, przyklejono mu łatkę pedofila której nie pozbędzie się całkowicie pewnie nigdy ( wystarczy zerknąć w komentarze na FB pod wpisem o tym artykule ),
  żeby uzyskać jakiekolwiek przeprosiny będzie musiał wytoczyć proces cywilny czyli koszta i kupa czasu, nawet jak będzie miał wyrok na swoją korzyść to ew odszkodowanie zapewne będzie nie do wyegzekwowania bez komornika.

  81 2
 • ~ 2020-06-13 10:10:23

  Zawsze traktuje tego typu akcje jako podejrzane, ci "lowcy" maja nierowno pod sufitem - od scigania przestepstw jest panstwo. Ale z drugiej strony patrzac, jedziesz sobie do jakiegos warsztatu samochodowego, widzisz wewnatrz plakat wyzywajacej kobiety w stroju uczennicy i myslisz czy ci heteroseksualni pracownicy maja corki w wieku szkolnym - dostajesz gesiej skorki...

  35 9
 • ~Abisall 2020-06-13 10:36:55

  "Zawsze traktuje tego typu akcje jako podejrzane, ci "lowcy" maja nierowno pod sufitem - od scigania przestepstw jest panstwo."
  Stróże prawa bez naszego, społeczeństwa wsparcia, są w gruncie rzeczy bezsilni. Więc tak całkiem nie odrzucałbym tego typu działań.
  Ale niech one nie służa celebryckiej sławie "łowcy", niech weryfikuje on to co podejrzewa, niech skonsultuje PRZED akcją swoje działania.

  27 4
 • ~ 2020-06-13 10:42:04

  @Abisall
  Tak, ale byloby to za proste...
  Ze niby policja ma mu powiedziec - odpusc sobie on nie jest w naszych bazach danych - nic na niego nie ma? - przeciez to za dane wrazliwe. Chce walczyc, niech sie zglosi do policji, bedzie mial prace...

  18 3
 • ~Morin 2020-06-13 11:39:16

  @Krzysztof Dymkowski
  Nie chłopak. Tylko mężczyzna. On nie ma 16 lat.

  55 0
 • ~skuty 2020-06-13 14:30:52

  Dorośli ludzie udają dzieci na czatach XDD

  Pewnie sami się do tego brandzlują, a później żeby usprawiedliwić swoje zboczenie udają łowców pedofilów.

  70 4
 • ~ 2020-06-14 10:56:48

  raczej ta para zboków co się za dziecko podawała powinna mieć postawione jakieś zarzuty

  45 2
 • ~artefaks 2020-06-14 11:04:38

  A hippies z podkarpacia i sukienkowi?

  11 5
 • ~Iwona Krystyna Pawlovicz 2020-06-15 10:56:23

  Powinien walczyć też o odszkodowanie i to nie tylko od tego żałosnego "łowcy pedofili".Ci zboczeni małżonkowie powinno słono zapłacić za to co zrobili.

  23 0
 • ~Bożena Sok 2020-06-15 11:46:55

  niech mu dyńkowski zapłaci zadośćuczynienie a policjanci tacy cwani bo niepełnosprawnego rzucili na glebę osiłkom by nie podskoczyli

  16 1
 • ~Teddy 2020-06-17 03:12:21

  Od tego pożal się Boże najaranego łowcy Dymkowskiego zarządzać pół miliona odszkodowania, przeprosin w mediach publicznych w prime timie i pół roku prac społecznych w ośrodku dla osób niepełnosprawnych bądź upośledzonych umysłowo, żeby debil choć trochę poznał smak życia osób niepełnosprawnych.
  Taki z niego Rutkowski jak z koziej dupy trąba!!!
  Ja bym się mu przyjrzał czy czasem od przykrywką "łowcy" sam nie jest pedofilem??? Pod latarnią najciemniej!

  33 1
 • ~Teddy 2020-06-17 03:30:42

  @Krzysztof Dymkowski - niech pan się nie wykręca ustawami o zapobieganiu demoralizacji nieletnich bo jeśli nie ma pan dowodów na takie czyny to jest to najnormalniej przekroczenie uprawnień, a bezpodstawne złożenie zawiadomienia jest naruszeniem art 212 KK i tak samo jak odpowiedzialnymi za bezpodstawna prowokację są ci śmieszni malzonkowie, Krym z nudów się w główkach popieprzyło, tak samo pan jest współsprawcą i powinniście ponieść takie same konsekwencje!!!
  I przypomnę panu (celowo pisze z małej litery bo nie zasługuje pan na poważanie), że osoby niepełnosprawne są chronione prawnie i wykorzystywanie, atakowanie i pastwienie się nad nimi zagrożone jest znacznie ostrzejszymi sankcjami niż w stosunku do osób pełnosprawnych!!!
  Dosc już domorosłych stróżów prawa, szeryfów drogowych, detektywów z Koziej Wólki!!!! Już od jakiegoś czasu aktywnie takich cwaniaczków tępimy. I na pana przyjdzie czas, więc może lepiej wziąć się za uczciwą robotę a nie za cwaniakowanie i rżnięcie gieroja???!!!

  39 2
 • ~Sebastian Tas 2020-06-20 16:09:00

  ten cały łowca jest jakiś krzywy może sam ma problem i w ten spoób realizuje jakieś dziwne fantazje .dziwny typ a słowo przepraszam powiedziane publicznie by nie zaszkodziło

  28 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 910