Odra Wodzisław pokonana! ROW 1964 w finale Pucharu Polski podokręgu Rybnik

2023-11-18, Autor:

W półfinale Pucharu Polski podokręgu Rybnik piłkarze ROW-u 1964 wygrali na wyjeździe z Odrą Wodzisław.

Rybnickim piłkarzom udało się zrewanżować Odrze Wodzisław za ligową porażkę 1:3 na początku października.

Obie drużyny spotkały się dziś na stadionie w Wodzisławiu w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Po zaciętym spotkaniu ROW 1964 wygrał 3:2.

Strzelanie już w 10. minucie rozpoczął Szymon Balcer. Po zmianie stron na 2:0 dla gości podwyższył Jakub Kuczera. W 69. minucie gola kontaktowego dla Odry strzelił Nikodem Powroźnik. Na to trafienie szybko odpowiedział Jan Janik, wykorzystując rzut karny. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko bramką Łukasza Gajdy w 90. minucie.

W finale Pucharu Polski podokręgu Rybnik nasi piłkarze zmierzą się z Decorem Bełk, który w drugim półfinale pokonał po serii rzutów karnych Płomień Połomia.

Odra Wodzisław Śląski - ROW 1964 Rybnik 2:3 (0:1)

0:1 - Szymon Balcer (10), 0:2 - Jakub Kuczera (62), 1:2 - Nikodem Powroźnik (69), 1:3 - Jan Janik (76 – rzut karny), 2:3 - Łukasz Gajda (90)

I runda Pucharu Polski podokręgu Rybnik:

Płomień Połomia - GKS II Jastrzębie 4:2 Dąb Dębieńsko - Górnik Boguszowice 1:6 Start Mszana - Granica Ruptawa 2:1 LKS Skrbeńsko - Górnik Radlin 2:2, k. 1:3 LKS Baranowice - Polonia Marklowice 2:1 MKS Czerwionka - Rymer Rybnik 5:3 Odra Wodzisław Śląski - Ruch Stanowice 3:0 (walkower) KS Wielopole - Płomień Ochojec 0:4 Unia Książenice - Forteca Świerklany 0:3 (walkower) TKKF Sokół Chwałęcice - Dąb Gaszowice 1:2 Górnik II Radlin - ROW 1964 Rybnik 0:7 Inter Krostoszowice - Wicher Wilchwy 2:2, k. 3:4