zamknij

Wiadomości

Nadchodzi burza słoneczna. Grozi nam „internetowa apokalipsa”?

2021-10-11, Autor: 

Dzisiaj w nocy ma uderzyć w Ziemię burza słoneczna. Wg Amerykańskiej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej może grozić nam „internetowa apokalipsa”.

Reklama

Jak podaje Onet.pl (za The Intependent), burza słoneczna, która nawiedzi nas w nocy, może wpłynąć na bezpieczeństwo i stabilność sieci energetycznej, internetowej oraz wywołać zjawisko zórz polarnych (zwłaszcza w północnej części globu).

- Zjawisko to jest spowodowane ogromnym wyrzutem namagnetyzowanej plazmy słonecznej. Mówiąc prościej, słońce ze swego wnętrza wyrzuca kawałki materii, które wpływają na pole magnetyczne i mogą wywoływać przepływ prądu o wielkim natężeniu i napięciu. O ile kable światłowodowe są na to przygotowane, o tyle nie wiadomo, jak zachowa się infrastruktura pomocnicza - różnego rodzaju wzmacniacze sygnału – czytamy na Onet.pl.

Z kolei chip.pl uspokaja, że burza słoneczna „nie wyłączy internetu”.

- Jeżeli przyjrzymy się sprawie bliżej, dostrzeżemy, że nic nam nie grozi. Owszem, naukowcy z NOAA zapowiedzieli, że dziś dojdzie do wydarzenia geomagnetycznego. Owszem, będzie dziś widać piękną zorzę nawet z Anglii i, kto wie, może nawet północna Polska będzie w stanie sfotografować zielono-czerwony kurtyny tuż nad horyzontem (no, może szczęśliwcy z Łodzi też). Ale dzisiejsza burza ma się nijak do „burzy stulecia”. Ot, słoneczne kichnięcie, jakich jest wiele w każdym cyklu aktywności naszej dziennej gwiazdy – dowiadujemy się.

---

Jedna z największych burz słonecznych miała miejsce pomiędzy 28 sierpnia a 2 września 1859 roku. Była przyczyną intensywnych burz magnetycznych na Ziemi. Wtedy doszło do licznych awarii siedzi telegraficznych w Europie i Ameryce Północnej. Zorza polarna była widziana na całym świecie, w tym na Karaibach czy w Górach Skalistych. Była przy tym tak jasna, że obudziła zbieraczy złota (myśleli, że już jest ranek).

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Noname1212 2021-10-11
  21:12:47

  32 15

  Narazie co nam grozi to drastyczna podwyżka cen żywności.. Spółki skarbu państwa ukrywają, i wywożą nawozy za granicę, rolnik Polski nie może kupić nawozów, to samo dzieje się z drewnem z lasów państwowych... Drewno wywożone jest m.in. przez Białoruś do Chin, czy Niemiec.

  *****
  Post z agrounia:
  *****
  Oj bardzo się nas dziś bali. Szybciutko wywozili nawoz do magazynów pod fabryką.

  Tak im się spieszyło z wywożeniem saletry z ANWIL S.A. We Włocławku, że wysypali ją na drogę. Zabrakło czasu na odpowiednie zabezpieczenie ładunku.. No brawo??

  https://www.portalwloclawek.pl/wiadomosci/5724,saletra-amonowa-rozsypana-na-ul-inowroclawskiej
  *******
  To właśnie tutaj ANWIL S.A. przechowuje nawozy bez pozwoleń, bez informacji o przetrzymywaniu chemikaliów. Takie przechowanie nawozów grozi wybuchem i jest po prostu niezgodne z prawem.

  Rolnik, który chce kupić nawoz musi spełnić konkretne wymogi. Jak widać takie wymagano nie dotyczą tej spółki.
  ******
  Wiecie gdzie jest nasz nawóz?
  Wyjeżdża za granicę.
  Tutaj partia wieloskładnikowe, który jest praktycznie niedostępny dla polskich rolników wyjeżdża na Ukrainę??

  Kontaktują się z nami kolejni kierowcy, którzy wskazują na liczne patologie.

  Już jutro pokażemy wam nielegalne składowisko nawóz zrobione przez jedną ze Spółek Skarbu Państwa. Wszystko po to by na bieżąco nie sprzedawać.

  Sytuacja na rynku nawozów to jedna wielka masakra.

  —————
  Wsparcie dla AGROunii:
  Www.patronite.pl/agrounia

 • ~master4k 2021-10-12
  09:12:07

  14 8

  @ Noname1212

  A na kogo ci rolnicy głosowali, co? No właśnie.

 • ~joszkobroda 2021-10-12
  12:10:52

  2 8

  czy górniki dobrze zarabiają?SONDAŻ

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1803