Dzisiaj kilka minut po północy na ul. Grunwaldzkiej doszło do pożaru. Paliły się dwa samochody osobowe, a trzeci został uszkodzony pod wpływem wysokiej temperatury. Zdaniem strażaków doszło do podpalenia jednego z pojazdów.
Do zdarzenia doszło 4 minuty po północy. - Z relacji świadków ogień pochodził z białego BMW spod którego zaczęło wyciekać paliwo. Straż pożarna zjawiła sie po około 5 min, niestety w tym czasie podpalił sie VW polo. Trzeci samochód został najprawdopodobniej bez strat. Na całe szczęście nikt nie został ranny – pisze do nas Czytelniczka Wiktoria.
Jak mówi nam mł. bryg. Bogusław Łabędzki, najprawdopodobniej pożar wybuchł w wyniku podpalenia BMW. - Zarówno ten samochód jak i volkswagen polo spłonęły całkowicie, a renault clio w części uległ uszkodzeniu – dodaje rzecznik prasowy rybnickiej PSP. W działaniach gaśniczych wzięło udział 12 strażaków z 2 zastępów straży pożarnej.
Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, ale są ostrożni w podawaniu przyczyn pożaru. Straty wyniosły około 70 tys. złotych.
Nasz Czytelnik przesłał do nas filmik, na którym zarejestrował moment pożaru samochodów:
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Tragedia w kopalni Marcel: 34-letni górnik zginął pod ziemią
63907Po wypadku w kopalni Knurów-Szczygłowice: zmarł trzeci poparzony górnik
25704Plac Wolności z poczekalnią. Czy spełnia oczekiwania mieszkańców? Nie owijają w bawełnę (wideo, zdjęcia)
22403Planowane wyłączenia prądu: będzie ich „od zatrzęsienia” w Rybniku i powiecie rybnickim
22392Mężczyzna został przygnieciony przez pojazd na skupie złomu
20987Endoproteza kolana - co warto wiedzieć?
+378 / -28„Wiadomość dla inżynierów-imigrantów”. Rybnicki przedsiębiorca wywiesił nietypowy apel do cudzoziemców
+226 / -15"Malinką" z Rybnika do Wisły. Polregio połączył opolskie z Beskidem Śląskim
+149 / -7Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu urzędnikowi. Zarzuca mu znęcanie się psychiczne i fizyczne nad sekretarką
+109 / -6Ta sprawa znajdzie finał w sądzie? Związkowcy mówią o mobbingu w kopalni: „Dyrekcja zamiata sprawę pod dywan”
+102 / -15„Dlaczego pan Nawrocki mieszkał za moje pieniądze w hotelu?” Spięcie na konferencji PiS-u
37Karol Nawrocki rozpocznie tournée po naszym regionie. Wiemy, jakie miejscowości odwiedzi
33Czują się pominięci i oszukani przedwyborczymi obietnicami ws. CPK. „PiS był jaki był, ale przynajmniej istniał jakiś dialog”
29Nowoczesne centrum przesiadkowe w Jejkowicach - otwarte
26Episkopat Polski przeciwko jednej lekcji religii w szkołach. Rozporządzenie „jest aktem bezprawnym” (sonda)
19Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~ 2017-04-12
11:05:16
na zdjęciu pali się komora silnika .
Mój sharan też podpalił się na strzeżonym parkingu 40 min jak opuściłem pojazd .
po moim śledztwie doszedłem do wniosku że to turbo sprężarka zatrzymała ciepło .
A zapoznaniem się z instrukcją turbo sprężarek: nie można gasić silnika od razu tylko po 2 min pracy silnika na wolnych obrotach .
Dziś jak widzę jak ludzi parkują samochody przydomowych garażach przechodzą mnie ciary.
~auralfloat 2017-04-12
18:37:08
Ewidentne podpalenie, nie paliła się nawet komora silnika - lampy w BMW nie ruszone, wnętrze w zasadzie też ok, fotele całe, za to polo tak się zjarało,że od temperatury wygiął się nawet dach. Najlepsze były odgłosy pękających opon. Zresztą podejrzewam, że obydwa auta ktoś zrobi wystawi na aukcjach jako niebite, od Niemca, który dzwonił, że odkupi. A do redakcji: najpierw napisano, że trzeci samochód został uszkodzony pod wpływem temp., a potem w tekście, że jednak nie. Clio w rzeczywistości było nieruszone.