Mistrzostwa Polski juniorów w szachach: dwa złote medale MKSz Rybnik

2022-08-31, Autor:

W Rzeszowie w dniach 26-28 sierpnia odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Dwa złote medale wywalczyli zawodnicy MKSz Rybnik.

Szachy szybkie i błyskawiczne to odmiana szachów klasycznych, gdzie w szachach szybkich w MPJ zawodnik na rozegranie partii ma 15 minut plus 10 sekund za każde posunięcie, natomiast w błyskawicznych to 3 minuty plus 2 sekundy.

W mistrzostwach brało udział blisko 1100 juniorów, w tym mocna grupa reprezentantów Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku. Był to dla nich złoty weekend, podczas którego zdobyli wiele punktowanych miejsc we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w Polsce.

Tytuły mistrzów Polski juniorów zdobyli Pola Seemann w grupie dziewcząt do lat 14 oraz Jan Wojdak w grupie chłopców do lat 16.