Wiadomości

Minimalna porażka

2003-10-30, Autor:
Pierwszą w tym sezonie porażkę odnotowały koszykarki RMKS Rybnik (młodziczki młodsze). W Lipowej uległy tamtejszemu UKS-owi "Sukces" zaledwie dwoma punktami 46:48.

Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich sekundach spotkania. Po wyrównanej pierwszej kwarcie - 12:11 dla Lipowej - w drugiej rybniczanki uzyskały kilkupunktową przewagę i przed początkiem ostatniej kwarty prowadziły 7 punktami (38:31). Przewaga ta utrzymywała się przez większą część ostatniej części meczu. Jednak z biegiem czasu rybniczanki, nie mając pomysłu na rozegranie akcji, zbyt szybko oddawały na kosz rywala niecelne rzuty. Na 30 sekund przed gwizdkiem kończącym mecz najlepsza w zespole gospodarzy - Sylwia Dziasek - celnym rzutem za 3 punkty doprowadziła do remisu, a chwilę później celnym rzutem za 2 punkty przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu. W całym spotkaniu rybniczanki popełniły bardzo wiele błędów (niecelne podania i rzuty) co ostatecznie się zemściło. Tylko dwie zawodniczki Malwina Szymik (29 pkt.) i Natalia Przekop (11 pkt.) nawiązały walkę z rywalkami. Pod koniec meczu punkty dorzuciły Michalina Torebko (4 pkt.) i Ania Gołyźniak (2 pkt.).
    W przyszłym tygodniu, 4 listopada, RMKS zmierzy się z JKKS Jastrzębie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 5 ul. Różańskiego.