zamknij

Wiadomości

Miasto znów wstrzymuje bieg spraw w wydziale architektury

2021-11-10, Autor: 

Magistrat znów ma problemy w wydziale architektury. Informuje, że do 7 grudnia został wstrzymany bieg terminów załatwiania spraw przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Dlaczego?

Reklama

Zarządzenie o „wstrzymaniu terminów” wydał prezydent Piotr Kuczera. Dotyczy on spraw w Wydziale Architektury przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jako uzasadnieniem posłużono się podstawą prawną z 2 marca 2020 o „szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”

Oznacza to, że w przypadku przedłużenia czasu realizacji sprawy, klienci nie będą mogli dochodzić swoich roszczeń związanych z wydłużonym czasem realizacji sprawy.

Lucyna Tyl w rozmowie z nami wyjaśnia, że problem dotyczy miejskiego konserwatora zabytków. Nie może jednak powiedzieć (bo RODO- red.) z jakiego powodu wynika jego nieobecność

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki przypadek w Wydziale Architektury UM Rybnik. W marcu tego roku pisaliśmy o zwolnieniach w referacie budownictwa, skąd zwolnili się urzędnicy. Wtedy bieg spraw również został wstrzymany. Wkrótce okazało się, że pracownicy mieli dość nadmiaru pracy, niskich zarobków. Skarżyli się też na niekompetencję swoich zwierzchników »Urząd Miasta Rybnika. Czy pracownicy Wydziału Architektury zwolnili się przez mobbing?«

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 41

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~joszkobroda 2021-11-10
  14:20:38

  49 3

  ~~Wtedy bieg spraw również został wstrzymany. Wkrótce okazało się, że pracownicy mieli dość nadmiaru pracy, niskich zarobków i niekompetencji swoich zwierzchników~~.może te ostatnie zdanie jest najważniejsze ? niekompetencja zwierzchników

 • ~1234onet 2021-11-10
  14:50:34

  40 16

  Nieudaczniki miejskie - Prezydent i spółka. Podwyższają opłaty bo nie potrafią wyegzekwować opłat od firm.
  Sezon jesienny tyle liści w ogrodzie ale nie można oddać liści w workach. Paranoja kwadratowa. Jeden kubeł, a nawet dwa to zbyt mało aby pomieścić liście. Kiedy oni zaczną myśleć .

 • ~Lechu2000 2021-11-10
  18:27:57

  30 0

  Niekompetencja jest porażająca zwłaszcza pana naczelnika S. Witka i jego zwierzchnika T. Ciocha. Droga redakcjo powiedzieliście A, ale na B brakło odwagi? Dlaczego kupujecie te frazesy UM? Tylko czekać jak zawiesza terminy w budownictwie, bo kolejne osoby się zwalniają (2 czy 3 nowo zatrudnione osoby) uciekają na L4 lub nie podejmują pracy mimo wygranego naboru. Jak tam załatwiam coś to widzę czysty chaos, a wszyscy oglądają się na naczelnika, który na niczym się nie zna i nawet unika ludzi - nie chce z nikim rozmawiać. Co chwilę widzę nowe twarze mają więcej etatów a chaos i terminy coraz gorsze. Przypomina to trochę to co działo się w nadzorze budowlanym kilka lat temu tam pogonili w końcu wszechwładna szefowa dyktatora, a tu? Ręka rękę myje.

 • ~shinobi90 2021-11-11
  05:09:37

  12 0

  Akurat w urzędzie leniuchów nie brak. Praca to przerwa w czasie na kawkę, komóreczkę i ploteczki. A jak i tej roboty jest za dużo to starczy załatwić se zwolnienie l4, niech inni się martwią. Temat urzędowej patologii ciągnie się długo. Dać uczciwe wynagrodzenie, pogonić leni, kolesi i wszelkiej maści dręczycieli ludzi i zwierząt a sytuacja się poprawi.

 • ~rzyt 2021-11-11
  15:08:08

  5 3

  Jakie znów...? A kiedy tam nie było problemów? Za "głębokiego" śp. Fudalego, o ile pamiętam.

  W Rybniku ze wszystkim jest problem...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1691