zamknij

Biznes

Miasto zamyka Wodzisławską. Przedsiębiorcy liczą straty

2012-04-03, Autor: 
Na prawie pięć miesięcy zamknięta dla ruchu będzie remontowana ulica Wodzisławska. Prowadzący tam działalność gospodarczą przedsiębiorcy żądają od miasta odszkodowań.

Reklama

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, wykonawca przebudowy Wodzisławskiej – firma HAK Construction ma opóźnienia. Data zakończenia inwestycji mija z końcem listopada br. Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, wykonawcy grożą kary umowne, a miastu zwrot 34 milionów unijnej dotacji.

Dlatego firma HAK Construction i Urząd Miasta Rybnika postanowiły zamknąć dla ruchu odcinek Wodzisławskiej, od skrzyżowania z ulicą Hetmańską do skrzyżowania z ulicą Plebiscytową. Mimo tego, że w specyfikacji przetargowej i umowie zakładano remont przy ruchu wahadłowym. - Takie rozwiązanie pozwoli przyśpieszyć tempo prac o 50% - mówią przedstawiciele firmy HAK Construction.

 

Droga na tym odcinku ma być zamknięta dla ruchu tranzytowego przez 143 dni. Pod warunkiem, że dopisze pogoda i że budowlańcy w ziemi nie natkną się na niespodzianki w postaci niezidentyfikowanych sieci.

 

- Jednocześnie, przez cały czas zapewniony będzie dojazd do posesji, tak, aby działające tu firmy mogły w miarę normalnie funkcjonować. Podobne rozwiązanie zastosowaliśmy przy modernizacji ulicy Żorskiej i to się sprawdziło – tłumaczył wczoraj na spotkaniu z przedsiębiorcami z Wodzisławskiej pełnomocnik prezydenta Rybnika ds. dróg Janusz Koper.

 

Właściciele firm dobitnie jednak powiedzieli Januszowi Koperowi co myślą o takim rozwiązaniu. - To, co dotąd działo się na budowie tej drogi była jedna wielka kpina. Teraz za te opóźnienia zapłacimy my, ponosząc ogromne straty – grzmiała Natalia Nowak.

 

Jacek Waleczek z firmy Fota wyliczył, że w okresie, w którym zamknięta będzie droga, normalnie jego firma generuje ok. 1,5 - 2 milionów złotych obrotu. - Jakie odszkodowania przewidziało dla nas miasto, jeśli z powodu braku klientów poniesiemy straty? - pytał. Podobne pytania mieli właściciele stacji paliw Statoil i Lukoil, a także mniejsi przedsiębiorcy. - Odcięcie od klientów na okres 4 miesięcy dla firmy handlowej oznacza śmierć - argumentował właściciel sklepu z akumulatorami.

 

- Niestety, nie możemy obiecać wszystkim przedsiębiorcom z góry określonych odszkodowań. Możemy podjąć indywidualne negocjacje z poszczególnymi firmami – odpowiadał zakłopotany Janusz Koper.

 

Radny z Zamysłowa Franciszek Kurpanik odpowiedzialnością za sytuację na Wodzisławskiej obciążył prezydenta Rybnika Adama Fudalego. - Nie dziwię się, że nie ma tu dziś prezydenta, bo to on, jako głowa miasta, odpowiada za to co się stało na Wodzisławskiej – grzmiał radny. - Wychodzi na to, że za to, by wykonawca nie zapłacił odszkodowania, a miasto nie straciło dotacji, zapłacimy my – przedsiębiorcy – mówił Kurpanik.

 

Droga zostanie zamknięta prawdopodobnie po świętach. Ruch samochodów ciężarowych zostanie poprowadzony przez Chwałowice i ulicę Śląska. Samochody osobowe kierowane będą na ulicę Plebiscytową i Hetmańską.

 

Urzędnicy zastrzegają jednak, że firma HAK dostaje ograniczony kredyt zaufania. - Zgadzamy się na zamknięcie drogi tylko pod warunkiem, że prace ruszą pełną parą. Jeśli, jak dotąd, na budowie niewiele będzie się działo, rozwiążemy umowę z tym wykonawcą – zapowiada prezydent Rybnika.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 18

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (58):
 • ~Forest 2012-04-03
  09:07:50

  0 0

  -Kolejny idiotyczny pomysł, ile jeszcze na to będziemy patrzec. Rybniku obudź się !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~ika-mind 2012-04-03
  09:12:26

  0 0

  Co w takim razie z komunikacją miejską? Przystanek Niedobczyce Skrzyżowanie znajdujący się na tej trasie to jeden z przystanków z których korzysta najwięcej ludzi !!

 • ~haczyk 2012-04-03
  09:15:44

  0 0

  Pracę będą trwały 50% szybciej powiadają... Czyli zamiast metra na tydzień będzie to półtorej metra czy dwa? Poza tym remont tej ulicy to kpina. Do tej pory powinno być już widać jakieś efekty prac, a nie tylko wykopane dziury...
  Poza tym, jeżeli na Wodzisławskiej studzienki będą źle osadzone to oznaczać to będzie jedną wielką porażkę.

 • ~P_Buchta 2012-04-03
  09:16:04

  0 0

  Chyba kogoś nieźle pojebało... Czyli z centrum Rybnika do mojego miejsca pracy w Radlinie będę dziennie jechał jakąś godzinę. Daje to 2 godziny dziennie w dupie. 4 miesiące to jakieś 80 dni pracy czyli miasto leci mi za 160 godzin stania w korkach i straty paliwa. Chce kasy !!!

 • ~grzesnick 2012-04-03
  09:32:39

  0 0

  widać, że Fudali już sobie nie radzi.. wypuścił Kopera na spotkanie, żeby wysondować a sam teraz będzie ten dobry. tylko co z droga mości prezydencie?

 • ~Marmro 2012-04-03
  09:35:02

  0 0

  To spotkanie to była jedna kpina tak jak ten remont. UM poinformował, że nie ma wyjścia i zrobi to co uważa bo musi ratować beznadziejną sytuację przyznajać się przy tym, że cześć winy leży po ich stronie. Traktownie lokalnych przedsiębiorców jak "leśnych ludków" twierdząc że oni żyją tylko z lokalnych klientów mieszkających na Zamysłowie pokazuje jakie pojęcie o biznesie mają ludzie w UM ! Zapewnianie wszystkich że HAK posiada siłe roboczą w postaci 200 robotników to też jest przesada. Każdy potrafi sobie poczytać w internecie jakiej wielkości firmą jest firma HAK. Zamknięcie drogi nic nie da, zostanie rozkopana wzdłuz i wszerz przez podwykonawców HAK a termin i tak nie zostanie dotrzymany a dotacja UE i tak przepadnie. Niestety w tym momencie nawet jeśli remont zacząłby wykonywać np. Budimex-Dromex, który ekspresowo uwinał się z droga na Gliwice, nie dałby rady wykonać remontu do listopada. Droga zostanie rozkopana i zamknięta do momentu znalezienia nowego wykonwacy może w 2013 o ile wogóle będzie to miało miejsce po stracie dotacji UE. Niestety, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i czas rozliczyć się z błedów popełnionych przy tej inwestycji. Panie Prezydencie przedsiębiorcy z Zamysłowa nie poddadzą się tak łatwo, sprawa zostanie nagłośniona na całą Polskę a UM zostanie zalany pozwami zbiorowymi i indywidualnymi, będą blokady dróg, pikiety. Nie mamy zamiaru płacić za błędy UM !!!

 • ~ 2012-04-03
  09:53:30

  1 0

  PROŚBA. Przyłączcie się do nas na facebook. Zablokowano nam konto za nadmierną aktywność. Mamy oficjalnego ambasadora tej inicjatywy, zobacz kto to. Nasze petycje to: 1. Likwidacja Straży Miejskiej 2. pieniądze przeznaczać na Policje 3. w budynku po Straży Miejskiej utworzenie żłobka. Wiek emerytalny nam się wydłuża a żłobki nie powstają to gdzie mamy dzieci zostawiać w czasie pracy? Zapraszamy do listy poparcia na Facebook. Pozdrawiamy wszystkich sympatyków inicjatywy.

 • ~grzesnick 2012-04-03
  10:02:11

  0 0

  alchemik - znowu siejecie w tym UM dezinformację. Fudali mówi, że NIE WIE. a Fudali potwierdza, że nie radzi sobie z przetargami. Gdzie indziej można a w Rybniku na zmiany nie można. Kpina

 • ~eloo 2012-04-03
  10:07:37

  0 0

  1 Kwietnia juz było oszołomy a z drugiej strony bedzie mniej SWD w Rybniku

 • ~minges 2012-04-03
  10:11:06

  0 0

  a co z autobusami? E-3? ZTZ?

 • ~alchemik 2012-04-03
  10:28:33

  0 0

  ~grzesnick, naprawdę nie każdy rozsądnie myślący musi być od razu związany z UM :)

 • ~smertetka 2012-04-03
  10:30:31

  0 0

  Dokładnie co z autobusami ZTZ??Prezydent nie liczy się z w żaden sposób z mieszkańcami i ludźmi z ościennych miast. Codziennie dojeżdżam do pracy autobusem, który kursuje ulicą wodzisławską. A po zamknięciu to jak fruwać będę? objazd tak oczywiście. Zamknijcie cały Rybnik i niech sam sobie żyje w zamknięciu. Tak będzie chyba najlepiej dla Prezydenta!A firma HAK pozostawia wiele do życzenia. Ulica Żorska po dziś dzień nie skończona. A na ulicy raciborskiej prace mogą się posuwać do przodu w szybkim tempie. Gratulacje dla urzędników Rybnickiego Magistratu. Brawo!

 • ~grzesnick 2012-04-03
  10:56:23

  0 0

  alchemik usunęli twój wpis? to była zwykła manipulacja informacją o wypowiedzi Fudalego. Do UM pasuje jak znalazł

 • ~Arteks 2012-04-03
  11:04:56

  0 0

  Jeśli dojazd do nieruchomości i sklepów będzie zachowany to w czym problem? Przecież były już w Rybniku remontowane drogi zamknięte całkowicie. Czy właściciele lokali na Sobieskiego i Powstańców też będą protestować w czasie planowanego remontu całkowitego tych deptaków? Trzeba przecierpieć i tyle. Przy okazji można się jednak dowiedzieć że handel to ważna dziedzina w życiu miasta bo są tacy komentatorzy, którzy to kwestionują.

 • ~Arteks 2012-04-03
  11:06:15

  0 0

  @minges - linie ZTZ pojadą objazdem, E-3 też. Gdy był remont wiaduktu nad stacją towarową też jeździły objazdami i to chyba z 2 lata.

 • ~shonya 2012-04-03
  11:13:53

  0 0

  Arteks - fajnie, że pojadą objazdem, ale czas przejazdu się wydłuży i to o wiele - nie tylko autobusy przecież będą z niego korzystać.
  Nie chodzi o to, że są remonty, ale o to że są beznadziejnie nadzorowane. Sam pewnie nie pochwalasz wyboru Hak-a na wykonawcę drogi i wątpię, żebyś z 'postępu' prac był zadowolony.
  Tyle tylko, że nie przyznasz że to wina Fudalego - a niestety taka prawda. Wybrał firmę, która zwiodła nie raz i teraz zamiast zerwać umowę - daje im kolejną szansę kosztem ludzi, którzy na niego głosowali... Coś jest chyba nie tak ...

 • ~ROW1984 2012-04-03
  11:25:22

  0 0

  No tak, najlepiej całkowicie zamknąć drogę krajową nie patrząc na to, iż w godzinach popołudniowych zarówno Wodzisławska, jak i Śląska się korkują. No ale przecież Pan prezydent mieszka na drugiej stronie miasta :) P.S. Skoro miasto miałoby zwrócić dotacje w razie nie ukończenia w terminie, to chyba w wysokości owej kwoty powinna być kara dla firmy prowadzącej remont??

 • ~Obiektywny 2012-04-03
  11:30:54

  0 0

  FUDALI ODEJDŹ! To jedyne rozsądne rozwiązanie w tym mieście!

 • ~ 2012-04-03
  11:52:18

  0 0

  Zapraszamy przedsiębiorców do protestu Likwidacji Straży Miejskiej w Rybniku w dniu 19.05.2012r. godz. 15.00 ze swoimi petycjami. Kontakt: [email protected]

 • ~ 2012-04-03
  11:54:29

  0 0

  Obiektywny - popieramy to jedyne rozsądne wyjście.

 • ~przemo7 2012-04-03
  12:25:31

  0 0

  no to się ic i ap cieszą że fota będzie zamknięta

 • ~wielki_BU 2012-04-03
  12:31:10

  0 0

  Co do organizacji transportu to sam ZTZ nic nie wie oficjalnie o sprawie. Tak więc i plan objazdu nie jest ustalony. Oby się chłopaki z Urzędu wrobiły i pokazali to jeszcze przed świętami bo będzie lipa.

 • ~ika-mind 2012-04-03
  13:52:52

  0 0

  Ok, rozumiem objazdy ZTZ, ale gdzie mianowicie miałby być przystanek zastępczy? Jeżeli ktoś jeździ z Niedobczyc Skrzyżowania (i mieszka niedaleko tego przystanku) to dojeżdżając do np. Do Radziejowa będzie musiał chodzić na przystanek Popielów Żabik (przecież to jakieś 25 min drogi) a dojeżdżając do centrum będzie musiał dojść na Zamysłów lub Niedobczyce Karolinę - to chyba lekki absurd w dużym mieście i to nie tak daleko od centrum!!

 • ~M 2012-04-03
  13:53:32

  0 0

  Paranoja, żeby za niekompetencję UM i firmy HAK płacili przedsiębiorcy, tym bardziej, że remont nie zakładał całkowitego zamknięcia drogi. Nie istnieją żadne obiektywne przesłanki techniczne, żeby zamykano ruch, więc przedsiębiorcy mogą walczyć o odszkodowania. Swoją drogą, to znana taktyka Fudalego, że jak przychodzi zebrać laury, to pojawia się pierwszy, a jak przychodzi zebrać ciosy, to wystawia Śmigielskiego lub innych kozłów ofiarnych - tutaj bezradnego Kopera.

 • ~jwh 2012-04-03
  14:02:01

  0 0

  Raciborska częściowo zamknięta w kierunku Rybnika, 1-go Maja do tej pory często zakorkowana,wiadomo jak wygląda wyjazd z ul.Plebiscytowej w newralgicznych godzinach.........Do centrum pojedzie się dłużej niż do Katowic.I z góry wiadomo było,że tak to się skończy.I ten nowy termin jest całkowicie nierealny.Stołki za remonty drogowe w Rybniku dawno już powinny polecieć!

 • ~jurempus 2012-04-03
  14:56:58

  0 0

  Boże kto żądzi Rybnikiem Banda idiotów po przepłaconych dyplomach.Jak ja będe jeździc do Wodzisławia?? Tak jechałem pół godziny a tak cały dzien mam jechac.Ci co to rozporzadzili powinni kopać rowy a nie siedzieć za biurkami ludzie obudzcie sie rządzą nami kretyni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ~czeski1 2012-04-03
  15:33:14

  0 0

  ABSOLUTNY SKANDAL FUDALI !!!!!!! ARTEKS "zamknięta i co z tego"; Puknij się w ten czerep i zobacz jak się robi na świecie takie remonty a nie ekipa, która zezwala PREZESOWI WODOCIĄGÓW NA 25.000 ZŁ MIESIĘCZNEJ PENSJI. Teraz tak PYTAM SIĘ: dlaczego fudali nie był na drodze z "gospodarską wizytą" ? DLACZEGO FUDALI stchórzył przed kontaktem z mieszkańcami ? Z czyjej kasy będą płacone odszkodowania ???? NA KARĘ Z TYMI NIEUDACZNIKAMI, REFERENDUM w/s ODWOŁANIA

 • ~ 2012-04-03
  17:39:32

  0 0

  jurempus kup sobie kretynie słownik ortograficzny (polski)

 • ~zxr9 2012-04-03
  17:58:08

  0 0

  Miasto powinno płacić odszkodowania! Kolejna kompromitacja Fudalego! DOSĆ TEGO!!! Do sądu z nim!

 • ~wielki_BU 2012-04-03
  18:43:31

  0 0

  UM chętnie rzuca hasła jednak nic z nich nie wynika. Chcą coś zamknąć ale nie widzą jak. Nie wiedzą jak zorganizować objazdy, nowe przystanki. Generalnie wiedzą jedno musimy zamknąć a jak zamkniemy to się będziemy martwić. Firmą proponuję pozew zbiorowy przeciwko miastu. Niech się nie zgadzają na indywidualne negocjacje bo przepadną. Dobry Prawnik rozgniecie Miasto. Szkoda że zapłacimy za to my, płatnicy podatków.

 • ~obserwathor 2012-04-03
  18:46:42

  1 0

  "Miasto powinno płacić odszkodowania"
  miasto,czyli my (nasze podatki)

 • ~Wachu 2012-04-03
  18:57:05

  0 0

  Sprawą powinien z miejsca się zająć Urząd Zamówień Publicznych. Skoro w warunkach przetargu wybrano trudniejszą wersję remontu czyli z ruchem a teraz nagle zmienia się reguły? I dlaczego? Dlatego że firma co wygrała przetarg się nie wyrabia, grozi jej kara a jak zajdzie konieczność jej naliczenia spadnie zysk firmy i cisi udziałowcy tego geszeftu mogą zostać na lodzie.

 • ~brusli 2012-04-03
  19:34:03

  0 0

  Hak i jego koledzy bez problemu zmieści się w kosztach. Wystarczy sprawdzić ilu firmom i dostawcom Hak Construction, Cardo czy Hurt Mat mie zapłaciły za roboty i materiały. Tylko rybnickim firmom zalegają przynajmniej 200 tysięcy, teraz zmieniają nazwy i adresy- na takich oszczędnościach można tanio budować. Problem mogą mieć z terminem, ale miasto zareagowało kilka miesięcy za późno, więc będzie broniło Haka z wszystkich sił.

 • ~ 2012-04-03
  19:34:42

  0 0

  proponuje blokowac miasto w ramach protestu, pod urzędem miasta. fudali won z urzedu, zlikwidować straż wiejską!!!!!

 • ~elaga 2012-04-03
  19:44:59

  0 0

  W Niedobczycach nie da się znowu przejść przez ulicę,wyjechać z bocznych ulic!!! Dzieci na ulicy Niedobczyckiej nie beda mogły przejść przez przejście, gdzie nie ma szkolnej "Stopki"!!! Niech zrobią Wodzisławską jednokierunkową, jak Żorską i Raciborską!!!
  Raciborska będzie wyjazdową a Wodzisławska wjazdową do Rybnika. Słyszałam taki pomysł dzisiaj rano w Radiu90 i wydaje mi się rozsądny...

 • ~qwerty 2012-04-03
  20:05:56

  0 0

  Jakis czas temu pisalem to, co wlasnie sie dzieje. UM SPIEPRZYL DOKUMENTACJE PROJEKTOWA. HAK ZARZADAL WIECEJ CZASU. FUDALI ZACZAL STRASZYC SADAMI, ALE TAK JAK W PRZYPADKU SWOICH BYLYCH PRACOWNIKOW TYPU JEDROSKA WIE BARDZO DOBRZE, ZE W SAZIE NIC NIE UGRA, WIEC ZGODZIL SIE NA ZAMKNIECIE ULICY, ZEBY TYLKO DOTRZYMAC TERMINOW. GDYBY BYL PEWNY SWEGO, TO PODALBY HAK DO SADU I TO HAK PONIOSLBY KOSZTY UTRATY DOTACJI, ALE FUDALI DORBZE WIE ZE JEGO PODWLADNI SPIEPRZYLI SPRAWE.Czy ktos w UM w koncu poniesie konsekwencje za spieprzenie tylu rzeczy dotyczacych remontow drog?

 • ~ 2012-04-03
  20:11:28

  0 0

  w jakim wymiarze godzin prowadzone są tam roboty?

 • ~cige 2012-04-03
  20:19:30

  0 0

  Może to nie pasuje ale powiem znowu: ŚMIECH NA SALI (to do władz) - a mądry pan K. ma jeszcze te dziurawe trampki i dżinsy w których kiedyś chodził do pracy w Żorach na hali?

 • ~wielki_BU 2012-04-03
  20:23:27

  0 0

  Zoltan, jakie roboty. Ja na odcinku opisanym w materiale nie widziałem pracowników tej firmy od soboty. Ja nie wierzę w jakiekolwiek przyśpieszenie. Dzisiaj w TVT Kucharzewska wspomniała że w dniu dzisiejszym UM wymógł na HAK prace maksymalnymi siłami przy zachowaniu jedno pasowości. Ewentualna decyzja o zamknięciu ma być podjęta po świętach. Tak więc na chwilę obecną spokój. Czekamy do przyszłego Wtorku. Zobaczymy co wymyślą. Pomysł drogi jednokierunkowej nie jest zły, warto go przemyśleć. Pod warunkiem że w UM myślą jeśli nie ma krzyku.

 • ~Anty 2012-04-03
  20:41:52

  0 0

  AFa powinien beknąć za tak spieprzoną sprawę. Mało tego wszyscy inni którzy brali w tym udział też. Do puki w tym kraju urzędnik nie poniesie odpowiedzialności finansowej za swoje błędne decyzje albo niedopilnowanie swoich obowiązków to dalej będzie źle i korupcja. A swoją drogą ciekawe ile kto wziął w łapę bo może by trzeba powiadomić odpowiednie służby o korupcji we władzach miasta.

 • ~ 2012-04-03
  21:17:44

  0 0

  Anty
  To złóż wreszcie jakieś zawiadomienie zamiast pisać: złóżmy

 • ~ 2012-04-03
  21:21:26

  0 0

  prezydencie Fudali pięknie rządzisz tym miastem, ja nawet nie dałbym Ci gnoju z obory wynieść bo jeszcze coś byś spartolił

 • ~pit75rk 2012-04-03
  23:55:30

  0 0

  Niedawno wyremontowana ul. Śląska znów będzie rozjechana ale my na to nie pozwolimy. Będziemy blokować a jesli chodzi o zamknięcie Wodzisławskiej to zablokujmy cały Rybnik a A. F. na taczkę i na sybir. Wiem że zaraz usuną mój wpis więc zapamiętajcie, blokujmy wszystko w tym mieście a może uciekną stąd ci co plazy, focusy i inne badziewia budują. Co do HAK to ich też można zablokować i nie dać im pracować wjężdżając na plac "budowy" i potem popłyną bo nie dotrzymają terminów. Wszystko można w grupie zrobić ale to musi być mądrze przemyślane i zorganizowane.

 • ~rgpolska 2012-04-03
  23:56:27

  0 0

  Mam gdzieś UM i ich niejasne - "Niestety, nie możemy obiecać wszystkim przedsiębiorcom z góry określonych odszkodowań. Możemy podjąć indywidualne negocjacje z poszczególnymi firmami – odpowiadał zakłopotany Janusz Koper.". Generuję więcej obrotu niż "Jacek Waleczek z firmy Fota wyliczył, że w okresie, w którym zamknięta będzie droga, normalnie jego firma generuje ok. 1,5 - 2 milionów złotych obrotu." (jaka reklama za free:)). Przenoszę firmę do Krakowa więc nie będę płacił VAT, PIT, CIT i innych pierd... dla miasta Rybnik - dojadę do niej w niecałą godzinę. Po ostatniej kontroli mojej firmy z Urzędu Skarbowego miła Pani "kontrolerka" zapytała - "dla czego nie prowadzę interesów w Rybniku" - moja odpowiedź była następująca: "Rybnik jest fajnym miastem jako miasto z z ikrą ale - otoczka i sposób w jaki zarządza się miastem jest jak dla mnie dziwne i zupełnie nie zrozumiałe i nigdy nie pozwoliłbym aby tak zarządzano moja firmą. Mogę marnować czas w "korkach" np. debilnie ustawionej sygnalizacji (mam czerwone na odcinku 50m i minutę czekania zanim włączy się zielone dla tych "z na przeciwka"), jak widzę tych "podwykonawców Hak Construction" to mam przed oczami jedynie wizytę u mechanika (biedne zawieszenie). Ale nie jest źle - Kocham Rybnik za to że mam w nim przyjaciół i znajome (głownie płeć "z Wenus") - a co do działań UM to i tak cenzura by wycięła :)

 • ~przemo7 2012-04-04
  08:37:51

  0 0

  grpolska--naprawde z czystej ciekawości czym sie zajmuje twoja firma skoro generuje taki fajny obrót ?

 • ~Marmro 2012-04-04
  09:23:52

  0 0

  Jesli ktoś jest ciekawy to pod adresem: http://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=112&Id=9713 znajdzie spis ofert, które otrzymał UM do tego przetargu. Na liście oferentów występuja naprawdę pożądne renomowane firmy: Strabag, Eurovia, Budimex Skanska i złożyły oferty droższe od HAK o około 3 mln zł. Teraz HAK chce by miasto dopłaciło im bodajże ponad 2 mln zł i przedłuzyło termin wykonania, czyli jesteśmy na poziomie dobrych ofert od renomowanych firm. Czy to posunięcie się opłacało ? Można ocenić samemu

 • ~conor 2012-04-04
  09:40:40

  0 0

  W Rybniku nigdy nie liczyli się mali przedsiębiorcy. Ważne są tylko markety i zwalnianie ich od podatków.

 • ~lexodes 2012-04-04
  11:17:57

  0 0

  Marmro dobrze mówisz. Nic się jednak nie zmieni jeśli nie zmieni się prawo, mówiące że przetarg będzie wygrywać zawsze ten z najniższą ceną. Chytry dwa razy traci, podatnik płaci.

 • ~pit75rk 2012-04-04
  15:08:33

  0 0

  Likwidacja Straży Miejskiej? A czy można jeszcze gdzieś oprócz tego facebooka bo ja nie mam konta i nie zamierzam mieć a z powodu jednej akcji nie zamierzam w tym uczestniczyć (facebook-u oczywiście bo w likwidacji S.M. jak najbardziej tak).

 • ~ 2012-04-04
  19:28:22

  0 0

  Jutro podamy nr. telefonu do Likwidacji Straży Miejskiej w Rybniku

 • ~Teddy 2012-04-06
  08:45:00

  0 0

  A ja powtórzę to co pisałem kilka dni temu w innym wątku... w Żorach na odcinku przed Suszcem (Sikowiec) aż za las (ok. 5 km) przebudowa drogi trwała ok. półtora miesiąca i dziś droga jest jak stół, tylko, ze tam drogę robił Strabag, który ma ludzi i masę sprzętu a nie "Hausgereite GmBH" jak każda firma w Rybniku :-( Strabag ma ponadto bazę w Żorach więc do Rybnika rzut beretem. I bardzo mnie ciekawi dlaczego w Żorach mogły wygrać duże koncerny, a w Rybniku mala firemka zaskarża warunki przetargu i wygrywa proces jak to stwierdził ostatnio Pan Fudali w swoim medialnym show w Radio 90. Mielibyśmy przynajmniej quazi autostradę do węzła w Żorach gdyby budował to Strabag a nie półtora roku wertepów i drogi, która już zaczyna siadać. Jak znam życie i politykę teraz desperacko beda sypac gruz i lać asfalt żeby zdążyć a potem będą od razu remontować za kolejne 34 mln, ale już z naszej kasy!! I nie rozumiem fenomenu rybniczan, którzy psy wieszają na AFie ale co wybory to jak BARANY idą znowu na niego glosować bo to taki świetny gospodarz i postępowy samorządowiec. Nosz... larwa maść!!! Zamknąć Wodzisławską?? nieeeee...zamknąć Prezydenta za kumoterstwo, nepotyzm i działanie na szkodę mieszkańców!!!

 • ~Arteks 2012-04-06
  13:25:27

  0 0

  @marmro, teddy - wszyscy wiedzą, że ustawa o zamówieniach publicznych jest fatalna i szkodliwa dla samorządów i dla samych inwestycji. Dlaczego posłowie mimo, że wiedzą o problemach z tą ustawę źle funkcjonującą w całej Polsce nie zrobią nic aby ją zmienić i aby firmy nierzetelne i takie które oferują podejrzanie niską cenę za wykonanie inwestycji po prostu nie odpadały od razu?

 • ~ 2012-04-07
  19:00:37

  0 0

  Hmm... czy to ci przedsiębiorcy którzy notują bezustanne straty poniosą te ogromne koszta? Ja bym powiedział, że unikną większych strat jak zamkną biznes.

 • ~rpepek 2012-04-08
  12:51:13

  0 0

  Zwolnic Prezydenta i rozwiązac Straż Miejską, to dwie najrozsądniejsze możliwości!!

 • ~max 2012-04-08
  22:33:08

  0 0

  Cieszę się że wreszcie TIR-y nie będą mi tłuc chałupą. A za opóźnienia jest winny radny Kurpanik bo wstrzymał roboty z uwagi na brak zachowania rzędnych w remontowanym naprzeciw jego firmy odcinku drogi. Wpierw wstrzymuje, później podburza. Całe oblicze PO!!!!(Partii Oszustów)

 • ~ 2012-04-08
  22:42:04

  0 0

  A kto remontuje Podmiejską ,10 miesięcy-odcinek 0,6km?

 • ~IS 2012-04-11
  09:46:05

  0 0

  Proponuję zrobić fundusz odszkodowawczy z pensji Pana Prezydęta i podległych mu piesków odpowiedzialnych za ten burdel. Mam przez pół roku nadkładać drogi każdego dnia? Takiego.... A wyborcom p.Fudalego kolejny raz GRATULUJĘ!!! Wróciliście już z Krakowskiego Przedmieścia? Podobała się mowa Jarosława?

 • ~martin75fm 2012-04-13
  00:04:21

  0 0

  Winne jest Miasto Rybnik za braki w dokumentacji geodezyjnej i niech UM płaci firmą przy ul Wodzisławskiej, odszkodowania winne być w kwotach proporcjonalnych za obroty w ostatnie 6-ciu miesiącach. Jak mam się zaopatrywać w Focie czy innych hurtowniach skoro brak tam dojazdu nie z winy wykonawcy remontu a poprzez zaniedbania i samowolki budowlanej tolerowanej przez UM? Pytanie podstawowe czy UM będzie zwracał koszty dojazdu objazdami na czas remontu? Kto w UM odpowiada za to co jest pod drogami i w ziemi? Bo może jak będę chciał coś wybudować w Rybniku to okaże się że pod działką odkryją rurociąg?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4902