zamknij

Wiadomości

Miasto zakończyło kilka inwestycji drogowych. Wśród nich łącznik pomiędzy Prostą a Świerklańską

2015-12-22, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
W minionym tygodniu zakończone zostały budowy i przebudowy kilku rybnickich dróg. Od teraz kierowcy mogą korzystać z dwóch nowych łączników, które mogą się one przyczynić się do rozładowania korków. Przeobrażeniu uległo też skrzyżowanie na Kościuszki i Sant Vallier.

Reklama

Miasto oficjalnie zakończyło trzy inwestycje drogowe. Były to:

- budowa łącznika pomiędzy ulicą Prostą i ulicą Świerklańską wraz z budową chodnika przy ul. Świerklańskiej. Zadanie o wartości 4 mln złotych obejmowało budowę odcinka drogi łączącej istniejące rondo na ul. Prostej z ul. Świerklańską, budowę ronda na ul. Świerklańskiej, budowę oświetlenia ulicznego wzdłuż ul. Świerklańskiej i łącznika, przebudowę ul. Harcerskiej w rejonie wybudowanego łącznika.

- Przebudowa skrzyżowania ulic Saint Vallier - Kościuszki - Hutnicza. Zadanie o wartości 2,1 mln zł obejmowało przebudowę skrzyżowania (rozbudowa o dodatkowe pasy lewoskrętu), budowę sygnalizacji świetlnej, zabezpieczenie i przebudowę istniejącej infrastruktury wodociągowej, gazowej, energetycznej i teletechnicznej. Więcej >>Skrzyżowanie Kościuszki-Saint Vallier do przebudowy. W środę pojawi się sygnalizacja<<

- budowa drogi dojazdowej do parkingu przy ul. Brudnioka. Zadanie o wartości 172 tys. zł obejmowało budowę skrzyżowania i drogi łączącej parking z ul. Rybnickiego, zabezpieczenie istniejących sieci teletechnicznych i energetycznych. >>Za „starym” kościołem powstała nowa droga dojazdowa<<

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~karolVTEC 2015-12-22 17:55:49

  Oby światła na Kościuszki były ze sobą zsynchronizowane, że po pojawieniu się zielonego na jednym skrzyżowaniu, przejedzie się od razu przez drugie skrzyżowanie. Bo jeśli nie, to tylko utrudni przejazd tą ulicą i stanie się to nadto denerwujące.

  42 0
 • ~exx 2015-12-22 21:11:56

  I żeby zielone dla pieszych nie świeciło sie jeszcze gdzy pieszy jest już w domu. Zauważyłem takie dziwne ustawianie swiateł zwłaszcza w miejscach mało ruchliwych ,że babcia z balkonikiem przeszła by w obie strony a zielone dalej świeci.Co za mundry inaczej to ustawia ? To już lepiej w godzinach szczytu skrócić zielone dla pieszych a wydłużyć poza takimi godzinami .

  11 0
 • ~ 2015-12-22 22:33:25

  Ale ale! Jak dojechać drogą za Starym Kościołem do parkingu na Brudnioka? Toż tam są bariery na całej długości! Nie ma możliwości wjazdu na parking. Co jest grane?

  6 0
 • ~Zhojma 2015-12-22 23:42:03

  Oby sygnalizacja na Kościuszki była zawsze wyłączona, wtedy ruch będzie najpłynniejszy. Skanalizowanie kierunków załatwia sprawę.

  5 0
 • ~Arteks 2015-12-22 23:52:48

  W przypadku Brudnioka zapomniano o pieszych. Chodnik kończy się na ogrodzeniu! Kompletny niewypał. Odnośnie Kościuszki-Saint Vallier to światła w tym miejscu będą przydatne i ułatwią życie wyjeżdżającym z tej uliczki. Natomiast łącznika do Prostej za bardzo nie rozumiem - tym bardziej tego bezsensownego ronda na Świerklańskiej. Przecież te ronda kosztują krocie, a potem trzeba jeszcze je utrzymać! Ten kawałek drogi spowoduje, że korek ze skrzyżowania Prosta/Świerklańska przeniesie się na rondo z kaktusami i jeszcze bardziej zakłóci ruch na Prostej. To taki świetny przykład jak miasto inwestuje w zupełnie bezsensowne rzeczy z których nie będzie żadnej korzyści. Te pieniądze lepiej można było przeznaczyć na jakieś kładki dla pieszych albo kilkanaście nowych przystanków autobusowych - byłby większy pożytek.

  0 20
 • ~czorcik 2015-12-23 05:24:40

  ign....pójdźmy dalej: niech wszystkie sygnalizatory w Rybniku mają tylko zielone światło....

  0 0
 • ~gompa 2015-12-23 08:30:10

  2 mln złotych na światła, które de facto nie są niezbędne, a jedynie utrudnią ruch. Nigdy nie miałem tam większych problemów we włączeniu się do ruchu, chyba że przede mną stał "mistrz kierownicy" jakich w okolicy nie brakuje...
  A tym sposobem zrobili nam Rydułtowy na ulicy Kościuszki.

  15 0
 • ~___ 2015-12-23 10:31:47

  Co do świateł w mieście, to tak naprawdę są potrzebne i pomagają rozładowywać ruch TYLKO w godzinach szczytu, w pozostałych porach, szczególnie w porze wieczorowo- nocnej, oraz weekendy i święta są zbędne, powodują niepotrzebne postoje, mistrzostwem dla mnie były światła na Żorskiej przy Tesco - w dniu Wszystkich Świętych, kiedy markety ustawowo nie pracują, należało grzecznie swoje na światłach odstać

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2024