zamknij

Wiadomości

Miasto stara się o kolejne dotacje unijne

2014-03-04, Autor: dk
Magistrat chce pozyskać kolejne fundusze unijne na inwestycje związane z turystyką oraz rewitalizacją miasta. Urzędnicy tym razem chcą otrzymać dofinansowanie na rewitalizację ulic Powstańców i Sobieskiego oraz na rozwój infrastruktury przy kopalni „Ignacy”.

Reklama

Magistrat złożył dwa projekty na konkursy Zarządu Województwa Śląskiego w ramach unijnej perspektywy budżetowej na lata 2007 – 2013. – Urząd marszałkowski ogłosił konkursy z pozostałych środków bądź tych uzyskanych z kar umownych na infrastrukturę okołoturystyczną i na rewitalizację w dużych miastach. Postanowiliśmy skorzystać z tej okazji. Teraz musimy tylko czekać na rozstrzygnięcie – mówi prezydent Adam Fudali.

Władze Rybnika będą się starać o o dofinansowanie na rozwój infrastruktury na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Wartość inwestycji oszacowano na 4 mln złotych, a dotacja miałaby wynosić 1,5 mln złotych. W ramach poddziałania „Infrastruktura okołoturystyczna – podmioty publiczne” województwo ma do rozdysponowania pulę ponad 4,3 mln złotych. Na konkurs złożono w sumie 69 wniosków na kwotę dotacji blisko 76 mln złotych.

Miasto stara się również o dotację na rewitalizację ulic Sobieskiego i Powstańców. Inwestycja, która ruszyła pod koniec lutego, będzie kosztować ponad 11 mln złotych. W ramach poddziałania „Rewitalizacja – duże miasta” urzędnicy chcą pozyskać 5 mln złotych dofinansowania. Pula do rozdzielenia w konkursie to prawie 19,5 mln złotych. Na konkurs złożono w sumie 33 wnioski na kwotę dotacji ponad 92 mln złotych.

>> Ruszyła rewitalizacja ulic Powstańców i Sobieskiego – zobacz zdjęcia


Z dotacji z dodatkowych środków unijnych województwa śląskiego chce również skorzystać Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Ze zdobytych środków spółdzielnia zamierza wyremontować place zabaw, parkingi oraz boisko w dzielnicy Maroko-Nowiny.


Na wyniki konkursów trzeba będzie czekać do końca czerwca.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~puma1961pp 2014-03-04 09:00:39

  No wszystko fajnie , cieszę się ,że Rybnik tak się rozwija, ale może czas pomyśleć o REWITALIZACJI dzielnic naszego pięknego miasta . Przecież to nie tylko rynek jest ważny , ale te boczne uliczki czyli dzielnice .

  2 0
 • ~Arteks 2014-03-04 10:26:15

  @puma1961pp - popieram rozwój i estetyzację całego miasta!!! Tylko, że w ostatnich 10 latach prawie wszystkie pieniądze szły na różne projekty w dzielnicach... Zobacz do jakiego stanu doprowadzono Sobieskiego czy Powstańców które są teraz rewitalizowane. Tam w tej chwili jest koszmarnie... Drogi w Śródmieściu są w gorszym stanie niż w wielu dzielnicach... Miasto kompleksowo wyremontowało familoki na Piaskach, na Słonecznej czy Andersa, wszystkie dzielnicowe domy kultury. A co wyremontowało w Śródmieściu poza teatrem? Gdyby tak serio popatrzeć to w ostatnich latach Śródmieście zostało totalnie zaniedbane. Plac Wolności nie był remontowany z funduszy miejskich tylko z funduszy inwestora Focusa. Popatrz na Katowice czy Bielsko-Biała - tam najwięcej pieniędzy idzie na centrum miasta i faktycznie efekty zaczynają być widoczne.

  1 0
 • ~hardmark 2014-03-06 23:49:57

  Miasto czyli My dołożyliśmy się do remontu bazyliki (własność Watykanu), Dokładamy się do drogi Racibórz-Pszczyna ,którą powinno sfinansować co najmniej województwo, postawiliśmy rzeźby na rondach (estetyka to rzecz gustu).wspieramy sport - faktem jest ,że najwięcej dostają kluby kolesi. Tak,tak kupę szmalu nasi włodarze wywalili w błoto.A na dzielnicach może i jest jakaś poprawa ale jak to wymienił Arteks tylko na kilku.W szczególności na tych gdzie mieszkają radni i inni.Muszę wybrać radnego ze Starych Boguszowic (tylko z budownictwa wielorodzinnego) żeby zadbał o okolicę mojego osiedla.Ten (bez)radny, który jest jest ze Starych Boguszowic dba ale tylko o mieszkańców budownictwa jednorodzinnego.

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2126