zamknij

Wiadomości

Ludzie giną na przejazdach kolejowych...

2020-07-18, Autor: ww

... przypominali wczoraj rybniccy policjanci wraz z przedstawicielami linii kolejowych. W ramach akcji "Bezpieczny Przejazd"  stróże prawa i pracownicy Polskich Linii Kolejowych propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Mundurowi przypominali społeczeństwu, że wypadki w rejonie przejazdów są związane przede wszystkim z brawurą i nieprzestrzeganiem przepisów oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz skutków korzystania z tzw. „dzikich przejść”.

Reklama

Niestety niejednokrotnie wypadki na przejazdach kończą się tragicznie. Najczęstsze wykroczenia popełniane w tych miejscach, to niestosowanie się do znaku STOP, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, omijanie pół zapór i zapór, czy kontynuowanie jazdy, jeżeli rozpoczęto opuszczanie szlabanu.

W piątek 17 lipca, od godzin porannych policjanci z rybnickiej drogówki i pracownicy Polskich Linii Kolejowych rozmawiali z kierowcami oraz wręczali ulotki dotyczące bezpiecznych zachowań podczas przekraczania przejazdów kolejowych oraz skutków korzystania z tzw. „dzikich przejść”.

– To jest dobra akcja, profilaktyka jest konieczna, każde przypomnienie jest ważne – mówili kierowcy.

Celem działań "Bezpieczny przejazd" jest zwiększanie świadomości zarówno kierowców jak i pieszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych, a w konsekwencji do ograniczenia wypadków, szczególnie tych, w których ktoś traci życie.

Oceń publikację: + 1 + 34 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~truman20 2020-07-18 11:53:50

  No to idąc za ciosem wprowadzania posranych przepisów bezwzględnego pierwszeństwa pieszych na przejściu dla pieszych, trzeba wprowadzić przepis bezwzględnego pierwszeństwa pojazdów i ludzi przy przekraczaniu torów kolejowych i problem sam się rozwiąże.

  63 23
 • ~polk 2020-07-18 12:09:39

  Truman20 i to jest bardzo dobry argument na obnażenie głupich przepisów.
  To jest proste: na przejeździe kolejowym słabszy ma zachować większą ostrożność, bo ma więcej do stracenia.
  Na pasach odwrotnie, słabszy może wejść pod koła bo ma do tego prawo.
  Gdzie tu sens i logika?

  82 12
 • ~adamos33 2020-07-18 12:13:24

  Ludzie giną przez swoją bezmyślność i głupotę,jak tak dzisiaj czytam w necie że jakaś "Pani" wjechała na przejazd bo myślała że sygnał dźwiękowy z pociągu to taki gest maszynisty że ją przepuszcza
  i daje sygnał do przejazdu,hmmm...chyba się zdziwiła że to nie o to chodziło jak została na całe szczęście "musnięta" i tylko "blachy" pogięte,
  stawiam że 50% kierujących jak nie więcej z przepisami ma na bakier,a efekty tego później widać.

  64 2
 • ~ob_thor 2020-07-18 13:30:20

  przepisy przepisami, ale jak komuś przejedzie lokomotywa przed maską przy otwartych rogatkach, to taka osoba do końca życia nie z przepisów, ale ze zdrowego rozsądku będzie mocno zwalniała lub nawet zatrzymywała się przed przejazdem i to pomimo otwartych rogatek

  20 3
 • ~sympatykrybnika 2020-07-18 13:31:40

  Kilkanaście ruchów miejskich z całej Polski - członków Federacji Piesza Polska zainicjowała rok temu akcję #ChodziOżycie, w której postulują
  zwiększeniem liczby fotoradarów,
  urealnieniem wysokości mandatów,
  powiązaniem wysokości składki OC z popełnionymi wykroczeniami.

  Przez ćwierć wieku wiele się w Polsce zmieniło. W listopadzie 1995 roku prezydentem był Lech Wałęsa, telewizja zaczynała emisję "Ekstradycji", chleb kosztował 60 groszy, a bezrobocie wynosiło prawie 15 proc. Nie zmieniła się za to wysokość mandatu za wykroczenie drogowe. Od 25 lat może on wynieść maksymalnie 500 zł. Ponure efekty widzimy codziennie na drogach.

  W czerwcu Komisja Europejska poinformowała, że w mało chlubnej unijnej statystyce ofiar śmiertelnych wypadków drogowych na milion mieszkańców "awansowaliśmy" z piątego na trzecie miejsce od końca. Gorzej jest już tylko w Bułgarii i Rumunii. Polska z 77 ofiarami na milion mieszkańców coraz bardziej oddala się od unijnej średniej. Ta jest o niemal jedną trzecią mniejsza. Bardziej konkretnie: NA POLSKICH DROGACH GINIE OSIEM OSÓB DZIENNIE.

  17 12
 • ~Jan R. 2020-07-18 14:25:55

  Tak się dzieje jak ludziom przyznaje się coraz więcej "praw" i coraz mniej obowiązków. W przypadku przechodzenia przez jezdnię jest to prawo do samobójstwa.

  28 7
 • ~Jan R. 2020-07-18 14:28:18

  Z roszczeniowym, niezdyscyplinowanym społeczeństwem nie da się zbudować silnego państwa. Niestety nasi politycy to grupa ludzi, którzy każdemu kto tylko poprosi są gotowi zrobić "dobrze".

  24 11
 • ~sympatykrybnika 2020-07-18 15:05:13

  ~Jan R. dla roszczeniowych, niezdyscyplinowanych kierowców, czyli tylko części społeczeństwa
  9 lipca (końcówka kampanii) PMM w sprawie pomysłów rządu, w którym na walkę z drogowymi piratami ma być m.in. dziesięciokrotna podwyżka maksymalnego mandatu z 500 zł do 5 tys. zł stwierdził, że "nie ma w ogóle takiego projektu, tylko jest dyskusja, która odbywa się szeroko również z organizacjami pozarządowymi". W jego opinii ta dyskusja nie zakończy się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
  – Jeżeli w wyniku konsultacji Rada Dialogu Społecznego, różne organizacje pozarządowe, obywatele przede wszystkim wypowiedzą się tak, że należy na przykład utrzymać sytuację, jaka jest dzisiaj albo posunąć trochę w prawo, trochę w lewo, tak właśnie dokładnie uczynimy – stwierdził premier.

  9 9
 • ~kurier 2020-07-18 15:49:42

  Dziwią mnie trochę takie akcje bo to trochę tak jakby za kierownicą siedziały dzieci który m ciągle trzeba wszystko przypominać. Kierowcy to dorośli ludzie a w dobie powszechności mediów wszyscy wiemy co zostaje z auta które zostanie uderzone przez pociąg. A nie lepiej dla kogoś kto ignoruje sygnały i szlabany 5000 zł mandatu? Podobno na przejazdach są montowane kamery więc w czym problem?

  23 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 251