Złoto dla Rybniczan

2001-11-21, Autor:
II Memoriał Zdzisława Paruzela zakończył się sukcesem gospodarzy. Już po raz drugi Rybniczanie wywalczyli pierwsze miejsce.

Mistrzostwa Polski Południowej, w  których zmierzyły się drużyny WOPR - u, odbyły się w niedzielę (18 listopada) na  pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku.
      Na 19 tegoroczną edycję mistrzostw przyjechało do Rybnika 77 zawodników z Katowic, Knurowa, Kędzierzyna - Koźla, Wałbrzycha, Chorzowa, Wrocławia, Tychów, Zabrza, Częstochowy i Tarnowskich Gór. Rybnik reprezentowali: Anna Byczek, Katarzyna Dziedzic, Agnieszka Koch, Ewelina Orszuk, Agnieszka Kulas, Klaudia Krawczyk, Damian Wiśniewski, Szymon Jonderko, Kacper Naporowski, Rafał Klimaczyński i Przemysław Sasor. Każda z ekip zgodnie z  regulaminem mogła wystawić minimum trzy zawodniczki i trzech zawodników. Ratownicy musieli wykazać się w kilku konkurencjach m.in. w pływaniu z  przeszkodami na 200 m, holowaniu manekina na dystansie 50 m, sztafecie kombinowanej na dystansie 100 m.
     Najlepsi okazali się reprezentanci Rybnika, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Kędzierzyna - Koźla, natomiast trzecią pozycję zajęli ratownicy z Wałbrzycha.