Liga ROW: zwycięstwa beniaminków

2010-05-26, Autor:
W amatorskiej Lidze ROW w piłce nożnej nadal prowadzi drużyna Maratu Rybnik.

W 5 kolejce 1. Ligi ROW doszło do kilku niespodzianek. W sobotnie popołudnie skazywana na porażkę drużyna beniaminka RKP pokonała Max-Bud 4:2. Zespół RKP zagrał bardzo mądrze taktycznie, co zaowocowało pierwszym zwycięstwem w tegorocznych rozgrywkach. Zawodnicy RKP oddali dużo strzałów na śliskiej murawie, z których cztery znalazły drogę do siatki rywala. Do drugiej niespodzianki doszło w niedzielę. Faworyzowane FC Żory uległy kolejnemu beniaminkowi FC Baranowice 0:3 i były to pierwsze punkty zdobyte przez Baranowice. W trzecim rozegranym meczu AP Instal wygrał z FC Barnabas 5:3. Do 20 minuty utrzymywał się wynik remisowy 0:0 i wtedy zawodnik gości ujrzał czerwoną kartkę. Grająca w dziesiątkę drużyna gości nie zdołała utrzymać korzystnego rezultatu. Spotkania FC Basseno - Marat i Premiership - Solszyb nie odbyły się z powodu zalanych boisk.

Natomiast w 2. Lidze ROW na sześć rozegranych meczów pięć zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Bardzo niegościnni okazali się zawodnicy CentrumVictorii, którzy strzelili swoim rywalom po 6 bramek. Wysokim zwycięstwem Meksyku zakończył się także mecz w Świerklanach. Jedyny remis zanotowały drużyny KlimapoluHabrovej. W ten sposób drużyna Habrovej zremisowała czwarty mecz w tym sezonie, choć po pierwszej połowie przegrywała 0:3.