Wakacyjna przerwa w e-futbol Lidze

2015-07-01, Autor:
Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy e-futbol Ligi w ostatniej kolejce przed przerwą wakacyjną. Najwięcej bramek, bo aż 10 padło w meczu MaxBudu z RowRybem. W meczu KS Boguszowice z Solszybem piłkarze strzelili 9 goli, a w trzech innych spotkaniach po 8.

W pierwszej lidze pogromem zakończył się mecz MaxBudu podejmującego beniaminka RowRybu. Aktualny mistrz ligi wygrał spotkanie 9:1. Początek meczu nie zapowiadał tak efektownego zwycięstwa. Do przerwy wynik brzmiał 3:0 dla MaxBudu. Na początku 2 połowy RowRyb strzela bramkę, a po chwili trafia w słupek. To zdarzenie pobudziło zawodników gospodarzy, czego efektem było strzelenie 6 bramek. MaxBud mistrzem wiosny z przewagą dwóch punktów nad Bruk-Budem. Wspomniana ekipa z Chwałowic również zwycięsko kończy rundę pokonując Amanis Pub Nowiny 5:0. Na uwagę zasługują dwaj bramkarze zespołu gospodarzy, którzy bronili po połowie popisując się wspaniałymi interwencjami. Gospodarze mogli wygrać bardziej okazale, ale zawiodła skuteczność. Niestety, ale Zupil Piaski po raz kolejny traci punkty i równoznacznie przewaga MaxBudu i Bruk-Budu rośnie. Tym razem ledwie zremisował z zespołem KS Rybówki, który pod koniec rundy odżył i zaczął regularnie punktować. Zupil dopiero w końcówce meczu strzela bramkę na 1:1 z rzutu karnego i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Do bardzo ciekawego meczu, a szczególnie w drugiej połowie doszło między Centrum Rybnik, a Amatorem Boguszowice. Do przerwy wynik brzmiał 0:0. W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami i padło ich aż osiem. Żadna z drużyn nie wygrała ponieważ padł remis 4:4. W ostatnim meczu w pierwszej lidze FC Żory w końcu zwyciężają, tym razem pokonują ekipę Dżogi Team Ochojec 6:1. Trzeba wspomnieć, że zawodnicy z Ochojca pierwsza połowę rozgrywali w ośmiu co ewidentnie przyczyniło się do wysokiej porażki. W drugiej lidze w grupie A doszło do meczu na szczycie. W Rowniu miejscowa Iskra podejmowała Lubar Buzowice i gdyby zwyciężyła odskoczyła by rywalom na osiem punktów. Jednak to goście odnoszą jakże ważne zwycięstwo i pokonują gospodarzy 1:2. Po tym zwycięstwie Lubar zameldował się na 1 miejscu w tabeli. Viking Jankowice wygrywa 5-3 z FC Chwałowicami choć po pierwszej połowie to goście wygrywali 1:2. Na czwartym miejscu pozostaje zespół Czarnych Fidosów, który tym razem pokonał zespół Dżonsonów 3:0. Continental Żory - Sokół Chwałęcice 1:2.

Natomiast w grupie B lider Victoria Głożyny ulega Rymerowi 2-6. Mimo porażki i tak pozostaje na pierwszym miejscu. Porażkę lidera mógł wykorzystać Solszyb lecz nie wykorzystał szansy i uległ zespołowi z Boguszowic aż 2:7. Na dole tabeli doszło to pojedynku ostatnich dwóch drużyn. Huragan podejmował KS Knurów i to goście wygrywają spotkanie 2:3.