e-futbol Liga: Noster na fali wznoszącej

2015-09-10, Autor:
Drużyna Nostera w przeciągu dwóch tygodni odprawiła z kwitkiem dwóch pretendentów do mistrzostwa. Najpierw wygrała 3:2 z Bruk-Budem, a w tej kolejce pokonała MaxBud 4:3. Jak widać drużyna ta jest nieobliczalna, bo potrafiła przegrać aż 1:10 z teoretycznie słabszym przeciwnikiem.

W przerwie między rundami doszło do kilku zmian. Z rozgrywek wycofały się drużyny, które od dłuższego czasu borykały się z problemami kadrowymi – Dżoga Team Ochojec i Huragan Żory. Drużyny za mecze z tymi zespołami w drugiej rundzie otrzymują walkowery. Zaczniemy od 1 ligi. Na pierwszy ogień wyszły drużyny Bruk-Budu i Amatora. Wicelider nie dał żadnych szans odprawiając rywala z bagażem 7 goli, tracąc tylko jednego. Wynik 7-1 nie jest niespodzianką. Zacięty opór postawiła drużyna RowRybu w pojedynku z FC Żory przegrywając minimalnie 1-2. Bez niespodzianki zakończył się mecz Zupila z Centrum. Wynik 5-1 mówi sam za siebie. Na koniec pierwszoligowych zmagań wracamy do meczu MaxBudu z Nosterem. Goście lepiej zaczęli ten mecz. Z większym zaangażowaniem i determinacją. Tego zabrakło gospodarzom. Daleki strzał zza pola karnego, bramkarz MaxBudu „wypluwa” piłkę przed siebie, a tam napastnik Nostera dopada do niej i pakuje piłkę w siatce. Niespodzianka. Mistrz przegrywa 0-1. Po paru minutach dalekie wybicie bramkarza na bramkę zamienia napastnik gospodarzy i mamy 1-1. Mnożą się błędy w szeregach obronnych MaxBudu. Rzut rożny, główka i piłka po raz drugi ląduje w siatce gospodarzy. Wynikiem 1-2 kończy się 1 połowa. Po zmianie stron MaxBud doprowadza do wyrównania, ale dalej gra tragicznie w obronie tracąc bramkę na 2-3, a po strzale z karnego na 2-4. Po strzale z karnego dla gospodarzy wynik brzmi 3-4. MaxBud naciera, ale Noster wyprowadza kontrataki, z których przynamniej jeden powinien zakończyć się bramką. Na przeszkodzie zawodnikom gospodarzy stawała kilka razy poprzeczka i bardzo dobrze dysponowany bramkarz gości. Wynikiem 3-4 kończy się ten mecz i trzeba uznać to za niespodziankę. Trzy punkty za mecz z Dżogą zgarnął Amanis bez wychodzenia na boisko.W 2 lidze zakończyła się część zasadnicza sezonu. Teraz drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. Grupę walczącą o awans oraz grupę najsłabszych zespołów. Nie obyło się bez niespodzianek. Za taką trzeba uznać wysoką wygraną Solszybu nad Rymerem aż 9-2. Zaprawiona w bojach ekipa RKP nie dałą rady Boguszowicom przegrywając 3-5 i tracąc tym samym szansę gry o awans. Łódź Vikingów nie dopłynęła do Żor tonąc i oddając mecz walkowerem z powodu braków kadrowych.