Liga ROW: RKP jak wytrawny bokser wypunktował rywala

2012-05-23, Autor:
W 7. kolejce rozgrywek Ligi ROW doczekaliśmy się dwóch zmian nazw drużyn. I tak RKP to od dziś RKP 4 RACING TEAM, a Iskra Rowień do swojej nazwy dołożyła Hetman.

W 1 lidze w szlagierowym pojedynku spotkał się lider rozgrywek FC Morgan z rewelacyjnym beniaminkiem, ekipą Old Stars. Górą byli zawodnicy lidera wygrywając 2:0. Pną się w tabeli zawodnicy z Żor, którzy tym razem zainkasowali 3 punkty kosztem Amatora, wygrywając 5:2. Pierwszy punkcik w tegorocznych rozgrywkach zdobyła Victoria remisując z Centrum 3:3. Mecz miał nerwowy charakter, posypały się czerwone kartki. Niespodzianką zakończył się mecz mistrza ligi Maratu z Meksykiem. Faworyzowani gospodarze musieli uznać wyższość meksykan, którzy strzelają 2 bramki i kontrolują przebieg spotkania. Marat się nie poddaje i strzela kontaktowego gola. Meksykanie podwyższają na 1:3, ale wynik ten nie utrzymuje się zbyt długo ponieważ zawodnikom gospodarzy udaje się strzelić kolejną bramkę na 2:3. W końcówce spotkania Meksyk strzela 4 gola, a mecz kończy się wynikiem 2:4. Kolejne wysokie zwycięstwo odniósł MaxBud pokonując tym razem FC Basseno 6:1. Szybko strzelone 2 bramki dla MaxBudu ustawiły przebieg meczu. FC Basseno, które jeszcze nigdy z MaxBudem nie wygrało, tylko raz remisując musiało zaatakować chcąc zmniejszyć straty, a tym samym co chwile nadziewało się na kontry. Wynik do przerwy 0:5 dla MaxBudu. Po przerwie MaxBud strzela 6 bramkę i spokojnie kontroluje przebieg spotkania. Dopiero w końcówce FC Basseno strzela honorową bramkę. Kolejnej porażki doznał Rymer, który po świetnym starcie spuścił z tonu i w tej kolejce uległ Rodbudowi 0:3.

W 2 lidze mecz na szczycie. Lider RKP podejmował wicelidera FC Chwałowice. Początek spotkania i RKP przegrywa 1:3, a kolejne bramki dla Chwałowic wydają się kwestią czasu. Tak kończy się pierwsza połowa. RKP zachował się jak wytrawny bokser. Dał się wyszaleć gościom w 1 połowie i w 2 połowie zaczął ich niemiłosiernie punktować. Szybko strzelone 2 bramki dla RKP wyrównały stan meczu. Gospodarze poszli za ciosem i strzelili jeszcze 5 bramek, a mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 8:3. Cenne 3 punkty przywieźli Dżonsony wygrywając po zaciętym meczu z Continentalem 4:3. Ta wygrana pozwoliła im wskoczyć na 2 miejsce w tabeli. W meczu „oldbojów” amatorskich rozgrywek górą Habrova, która odprawiła Solszyb z bagażem 2 bramek. Do sensacji doszło w meczu RowRybu z Baranowicami. Murowany faworyt z Baranowic musiał zadowolić się 1 punktem remisując 1:1. Słabo spisujący się na wyjazdach zespół Lubaru musiał uznać wyższość gospodarzy ulegają Iskrze 6:3.