Liga ROW: Marat i Old Stars na czele

2011-04-20, Autor:
Za nami 4. kolejka rozgrywek Ligi ROW, która dostarczyła sporo emocji.

W 1. lidze na pierwszym miejscu umocniła się ekipa Maratu, która w meczu na szczycie tabeli pokonała Rymera 3:0. Marat w bieżących rozgrywkach nie stracił jeszcze punktu wygrywając wszystkie mecze, w których stracił tylko jedną bramkę. Na drugim miejscu plasuje się Rymer, ponieważ drużyny go goniące podzieliły się punktami z zespołami, z którymi w teorii powinni wygrać. AP Instal podejmował zespół Meksyku i  po pierwszej połowie przegrywał 0:3. Meksykanie nastawili się na grę z kontry i wychodziło im to bardzo dobrze, czego efektem były strzelone bramki. Po zmianie stron AP Instal przystąpił bardziej zdecydowanie do ataku i dzięki zrywowi zdołał wywalczyć 1 punkt. Również Max-Bud zremisował, tylko tutaj sytuacja była odwrotna. To Max-Bud prowadził 2:0 po pierwszej połowie, jednak w drugiej ambitnie grający zawodnicy Centrum zdołali wyrównać. Również remisem zakończył się mecz FC Basseno z Victorią. Victoria wygrywała 2:0 i miała kilka bardzo dobrych akcji, które zmarnowała. Swoje sytuacje wykorzystali zawodnicy Basseno i cieszyli się z 1 punktu. W dwóch pozostałych meczach obyło się bez sensacji. Dwie najsłabsze drużyny obecnego sezonu są nadal bez punktu. FC Baranowice uległy FC Kawasaki 0:3, a Solszyb przegrał 1:6 z FC Żory.

W 2. lidze na pierwsze miejsce awansowała drużyna Old Stars. Stare Gwiazdy wygrały z Vikingami i bez straty punktu i bramki przewodzą w tabeli. Na drugie miejsce awansowała Habrova pewnie pokonując 3:0 FC Chwałowice. Po remisie 4:4 z RKP na trzecie miejsce spadł dotychczasowy lider rozgrywek – Amator. Niespodziewanej porażki doznał Klimapol, który przegrał z Dżonsonami 1:4. Nie udała się wyprawa Ryfamie do Kleszczowa. Wrócili na tarczy przegrywając 1:3. Były to pierwsze punkty Kleszczowa w debiutanckim sezonie rozgrywek Ligi ROW. Nadal bez punktu pozostaje zespół RowRyb, który tym razem uległ Continentalowi 1:2. W ostatnim meczu Lubar pewnie pokonał Iskrę 5:3.

Teraz nastąpi przerwa świąteczna w rozgrywkach. Drużyny na ligowe boiska wybiegną na przełomie kwietnia i maja rozgrywając 5. kolejkę rozgrywek Ligi ROW.