Liga ROW: Lubar zaskoczył Victorię

2010-09-22, Autor:
Kolejne mecze rozegrali piłkarze amatorskiej Ligi ROW w piłce nożnej.

W 1 lidze nadal na czele tabeli pozostaje Max-Bud, który rozgromił RKP 7:0. Warto dodać, że mecz rozgrywany był na boisku Fortecy Świerklany przy sztucznym oświetleniu. Drugie miejsce w dalszym ciągu zajmuje FC Basseno, które przegrało z Maratem 2:3. Popularni „Bassenowcy” prowadzili już 2:0, jednak jeszcze przed przerwą dali sobie strzelić dwie bramki. W drugiej połowie dwóch zawodników FC Basseno doznało kontuzji, a ponieważ nie mieli na ławce rezerwowych, to kończyli mecz w dziewięciu. Marat wykorzystał liczebną przewagę i strzelił gola na wagę trzech punktów. Zapowiadający się jako szlagier kolejki mecz FC BaranowiceAP Instal był jednostronnym widowiskiem. Zespół z Chwałowic wygrał 4:0, dzięki czemu wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Porażkę 0:1 z FC Barnabas zanotował Rymer. W ostatnim meczu kolejki FC Żory pokonały Solszyb 5:1.

Do dużej sensacji doszło w 2 lidze. Lider rozgrywek Victoria Głożyny tylko zremisował z Lubarem 1:1. Tym samym Lubar odebrał punkty następnemu zespołowi walczącemu o awans. Przed tygodniem pokonał wicelidera tabeli, drużynę Centrum 2:0. W innym meczu spotkały się drużyny walczące o awans. Zwycięsko z tej potyczki wyszło Centrum, które pokonało Felgus Meksyk 3:1. Mianem sensacji można nazwać porażkę Klima-PoluFC Chwałowice 1:4. Z kolei Habrova wygrała w Żorach z Continentalem 3:0 i na 7 kolejek przed końcem zmniejszyła stratę do wicelidera do 10 punktów. W pozostałych meczach Viking pokonał Ryfamę 3:1, a Dżonsony zremisowały z RowRybem 2:2.