Liga ROW: hit dla MaxBudu

2013-06-19, Autor:
W niedzielne przedpołudnie w hicie kolejki 1 ligi spotkał się lider rozgrywek, mistrz z poprzedniego sezonu MaxBud z wiceliderem, drużyną Maratu. Emocje były gwarantowane.

Na boisku MaxBudu piłkarze Maratu rozpoczęli mecz z animuszem w myśl zasady: strzelamy 2-3 bramki, a potem się bronimy i kontratakujemy. Początek meczu dla gości, którzy chcą szybko strzelić bramkę i to się udaje. Chwila nieuwagi w drużynie gospodarzy i przegrywają 0:1. Euforia w drużynie Maratu, bo jest szansa pokonać drużynę, która od roku czasu w lidze i pucharze nie zaznała porażki. Przewaga Maratu trwa do 20 minuty spotkania. MaxBud w końcu wziął się ostro do roboty marnując tradycyjnie kilka okazji do zdobycia gola. W końcu pada wyrównanie. Wynikiem 1:1 kończy się pierwsza połowa meczu. Od początku drugiej połowy MaxBud przejmuje inicjatywę i w krótkim czasie wychodzi na prowadzenie 4:1. Marat zdołał odpowiedzieć golem na 4:2 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Grad goli oglądaliśmy w meczu Koda System (dawne Centrum, które pozyskało sponsora i pod taką nazwą występuje) z Meksykiem. Stawką meczu było 5 miejsce na półmetku rozgrywek. Sytuacje na boisku zmieniały się jak w  kalejdoskopie. Najpierw zawodnicy Kody wychodzą trzykrotnie na prowadzenie, a Meksyk za każdym razem wyrównuje, a następnie „Meksykanie” wychodzą na prowadzenie strzelając po kolei 3 bramki, na które gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. Wynik 5:4 dla Meksyku. Gładkie zwycięstwo nad RKP odniosła drużyna Old Stars 4:1. Wydawało się, że będący w kryzysie „Old Starsi” trochę się namęczą, ale nic z tego. Minimalnym zwycięstwem FC Żory zakończył się mecz z Rodbudem. Na boisku padł wynik 2:1. Mało brakowało, a byłby remis, ponieważ zawodnik Rodbudu zmarnował rzut karny. Nie wiedzie się drużynie z Baranowic. W tej kolejce na własnym boisku uległa ona FC Morgan 0:2. Do rozegrania pozostały dwa zaległe mecze: Marat Rybnik – Felgus Meksyk, MaxBud Wielopole – FC Żory.

W zaległym meczu na szczycie 2 ligi grupy B niespodzianka. Faworyzowana ekipa z Ochojca musiała uznać wyższość drużynie z Boguszowic. Dżoga Team Ochojec – KS Boguszowice 2:5 i tym samym na czele tabeli usadowił się zespół gości. Do rozegrania pozostał zaległy mecz: Dżoga Team Ochojec – Solszyb Chwałowice.