Liga ROW: derby dla Old Starsów

2012-04-25, Autor:
Kolejna runda rozgrywek Ligi ROW obfitowała w wiele ciekawych meczów.

W 3. kolejce 1. Ligi ROW jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy Amatora i Old Stars rozgrywając derbowy pojedynek Boguszowic. Jak to zwykle bywa w takich meczach było to bardzo zacięte spotkanie, z którego górą wyszli zawodnicy Old Stars. To oni jako pierwsi strzelili bramkę, dokładając po chwili drugą. Amator miał dobrą okazję do strzelenia kontaktowej bramki, lecz rzut karny obronił bramkarz. W 2. połowie gra się zaostrzyła, a lekką przewagę uzyskali gospodarze i strzelili kontaktowego gola. Goście podwyższyli jednak, na co golem odpowiedzieli zawodnicy Amatora. W końcówce meczu zawodnik Old Stars dostał czerwoną kartkę, ale grający w przewadze Amator nie potrafił strzelić bramki wyrównującej. W drugim spotkaniu kolejki MaxBud Wielopole wręcz zdemolował drużynę Centrum wygrywając 11:2. Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego festiwalu strzeleckiego, gdyż wynik brzmiał tylko 2:0 dla MaxBudu. Po przerwie w ciągu 5 minut padły 2 bramki, potem kolejne i było już 6:0. W tym momencie usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem gospodarze oddali pole przeciwnikowi, który strzelił 2 bramki. Podziałały one na MaxBud jak kubeł zimnej wody. W ciągu 15 minut piłkarze tej drużyny strzelili 5 bramek i wygrali 11:2. Pierwsze 3 punkty w tym sezonie zdobyło FC Basseno, które pokonało Victorię 3:2. Grający bez zmian gospodarze stawili silny opór licznej ekipie przeciwnika i wygrali to spotkanie. Wielkie emocje przeżyli kibice i zawodnicy meczu Rodbudu z Meksykiem. Było dużo bramek, emocji sportowych i nie tylko, był głośny doping i czerwone kartki. Wynik w całym meczu oscylował cały czas w okolicach remisu ze wskazaniem na Meksyk, który częściej prowadził, jednak gospodarze zawsze doprowadzali do remisu. Przy wyniku 3:3 „Meksykanie” wyszli z kontrą 2 na 1, zawodnik Meksyku dostał piłkę na 7. metrze, miał przed sobą tylko bramkarza i uderzył piłkę wprost w niego. Była to piłka tzw. „meczowa”, która powinna dać wygraną gościom, gdyż była to sama końcówka spotkania. W odpowiedzi gospodarze w doliczonym czasie gry strzelili zwycięską bramkę po błędzie bramkarza i źle ustawionej pułapce ofsajdowej. W kolejnym meczu spotkał się mistrz Ligi Marat z drużyną, która zajęła 3. miejsce, czyli FC Żory, które były gospodarzami spotkania. Mecze tych drużyn zawsze należą do bardzo emocjonujących. Zawodnicy Maratu wyszli na prowadzenie 2:0 i spokojnie kontrolowali przebieg meczu do 75 minuty, w której stracili pierwszą bramkę. Podbudowani dobrą grą zawodnicy z Żor w 85 minucie strzelili drugą bramkę, a mecz zakończył się wynikiem 2:2. Jest to pierwszy punkty ekipy z Żor w tym sezonie. W ostatnim meczu 3. kolejki 1. ligi spotkały się dwie drużyny bez porażki. FC Morgan podejmował lidera rozgrywek Rymer Niedobczyce, który nie stracił jeszcze bramki w tegorocznych rozgrywkach i tak pozostało nadal. Grający z kontry zawodnicy Rymera strzelili gola i cofnęli się do obrony wyprowadzając kontrataki. Morganowcy mieli więcej z gry, ale nie umieli tej przewagi udokumentować strzeloną bramką i ponieśli pierwszą porażkę.

W 2. lidze jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Habrovej i Baranowic. Z trzech punktów cieszyli się gospodarze, którzy zagrali bardzo ambitnie, bez zmienników i wygrali 3:2, choć to przeciwnicy mieli większą przewagę, której nie potrafili udokumentować bramkami. W drugim meczu sobotniego popołudnia spotkał się Solszyb z Iskrą. Gospodarze nie będą miło wspominać tego meczu, ponieważ przegrali 3:4. Również takim samym wynikiem zakończył się kolejny mecz, w którym spotkały się drużyny RKP i Contiinentala. RKP wygrał i wskoczył na 4. miejsce. Punkty stracił lider rozgrywek. Drużyna Dżonsonów musiała uznać wyższość niedocenianego Lubaru przegrywając 2:3. Nowym liderem rozgrywek 2. ligi została drużyna FC Chwałowice, która wygrała z RowRybem 3:2. Drużyny po tym meczu zameldowały się po przeciwległych biegunach ligowej tabeli.