Liga ROW: 3 drużyny bez straty punktu

2013-04-30, Autor:
Tylko trzy drużyny nie straciły punktu w tegorocznych rozgrywkach Ligi ROW – MaxBud, Dżoga i KS Boguszowice. Co prawda, to dopiero początek rozgrywek, ale postawa tych zespołów już zasługuje na szacunek.

W 1 lidze swoje pierwsze 3 punkty zdobył Marat wygrywając z Old Stars 3:0. Wynik wydaje się być pewny i dość wysoki, ale nic bardziej mylnego. Marat swoje zwycięstwo przypieczętował dopiero pod koniec spotkania w efekcie odkrycia się Old Starsów, którzy od 50 minuty przegrywali 0:1 i za wszelka cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Gładkie zwycięstwo odniósł Meksyk pokonując RKP 4:0. Również wysoko wygrał mistrz z poprzedniego sezonu. Już na początku meczu w 2 minucie bramkarz Rodbudu wybijając piłkę trafił w plecy napastnika MaxBudu i było 1:0. Po chwili niepewna interwencja defensywy gości zakończyła się stratą drugiej bramki. Po 5 minutach meczu było już 2:0 dla MaxBudu. Gospodarze poszli za ciosem i strzelili jeszcze trzy bramki. Jedyna bramka dla gości padła po pięknym lobie. Wynik do przerwy – 5:1. Po zmianie stron MaxBud miał kilka sytuacji do strzelenia bramki, ale ich nie wykorzystał. W odpowiedzi napastnik Rodbudu został sfaulowany w polu karnym gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Bramkarz MaxBudu stanął na wysokości zadania i karnego obronił. To już całkowicie podcięło skrzydła gościom. Więcej bramek już w tym meczu nie padło. Niespodzianka w derbach Żor. Drużyna FC Żory była zdecydowanym faworytem meczu z FC Baranowice. Jednak ambitnie grający gospodarze odprawili z kwitkiem faworyzowanych gości wygrywając 2:0. Było to pierwsze zwycięstwo Baranowic w tym sezonie. Niespodziewany lider rozgrywek – drużyna Centrum nie sprostała doświadczonym zawodnikom Rymera ulegając im aż 2:5.W 2 lidze w grupie A nadal na czele Viking z dorobkiem 7 punktów, który gładko bo aż 6:1 wygrał z Iskrą Rowień. Jak widać „starzy wyjadacze” po reaktywacji drużyny dobrze sobie radzą. Tuż za nimi trzy drużyny z takim samym dorobkiem punktowym. Amanis wygrał 4:2 z Lubarem. Noster wygrał 3:0 z RowRybem, a Amator pokonał Ekipę 2:1. Czekamy na mecze tych drużyn pomiędzy sobą. Będzie ciekawie. W ostatnim meczu swoje pierwsze zwycięstwo odniosły Fidosy pokonując Habrovą 2:1. Porażka Habrovej zepchnęła ich na ostatnie miejsce w tabeli.

W 2 lidze w grupie B zmiana lidera. Na czele KS Boguszowice dzięki większej liczbie strzelonych bramek. Boguszowice w tej kolejce pokonały Dżonsonów 6:2. Tyle samo punktów ma Dżoga, która wygrała z Jejkowicami 2:1. Postawa tej drużyny musi budzić szacunek i uznanie. Iście hokejowym wynikiem zakończyły się derby Chwałowic. Górą FC Chwałowice, które wygrały z Solszybem 5:4. Podziałem punktów zakończył się mecz Continentala z Victorią. W ostatnim meczu Rybówka pokonała Sokoła 5:2.