KS ROW 1964: krótka przygoda z Pucharem Polski. „Dolcan po prostu był lepszy”

2015-07-25, Autor:
W I rundzie Pucharu Polski rybniccy piłkarze przegrali na własnym boisku z Dolcanem Ząbki 0:4.

Cztery minuty, które wstrząsnęły Rybnikiem – tak można podsumować pierwszą połowę meczu ROW-u z Dolcanem w ramach I rundy Pucharu Polski. Po wyrównanym początku inicjatywę przejęli piłkarze z Ząbek, którzy w 24. minucie objęli prowadzenie. Gola strzelił Szymon Matuszek. Wykorzystał on dobre podanie od Damiana Świerblewskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem Patryka Procka pokonał po rzucie rożnym Szymon Sawala. Chwilę później Dolcan mógł zdobyć trzecią bramkę, ale z kilku metrów Damian Kądzior nie trafił czysto w piłkę.

W drugą połowę lepiej weszli goście, którzy stworzyli sobie dwie groźne okazje. Z czasem lepiej zaczęli spisywać się rybniczanie. Gospodarze częściej oddawali strzały, jednak nie były one w stanie zaskoczyć bramkarza Dolcanu. Goście spokojnie kontrolowali grę i nastawili się na kontrataki. Po jednym z nich na 3:0 podwyższył Kądzior. W końcówce spotkania, po ciekawie rozegranym rzucie wolnym, swoją drugą bramkę w tym dniu zdobył Matuszek. Ostatecznie goście wygrali 4:0. Tym samym KS ROW 1964 pożegnał się z Pucharem Polski, a w 1/16 finału rywalem Cracovii będzie Dolcan Ząbki.

Wypowiedzi:

Gabriel Nowak – piłkarz ROW-u

Pierwsze minuty były dosyć wyrównane. Później Dolcan zaczął lepiej operować piłką, a my w niektórych fragmentach w ogóle nie istnieliśmy. Trzecia i czwarta bramka totalnie nam dobiły. Dolcan po prostu był lepszy.

Dariusz Dźwigała – trener Dolcanu:

Zagraliśmy inaczej niż zwykle. Wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze rozpracowani przez przeciwnika. Cieszę się z organizacji gry obronnej. W pierwszej połowie brakowało nam kilka razy ostatniego podania, powinniśmy strzelić więcej goli. Graliśmy z dobrym zespołem, dobrze zorganizowanym i dobrze operującym piłką. Byliśmy jednak przygotowani na taki scenariusz.

Dietmar Brehmer – trener ROW-u:

Pomimo tego, że mieliśmy pomysł na grę, to pojedynek był jednostronny. Umiejętności gości przeważyły. Widać było u nich duży potencjał piłkarski. Nam tego zabrakło. Nie mogę być zadowolony z gry obronnej. Popełniliśmy bardzo dużo błędów. Czeka nas sporo pracy. Mamy materiał do analizy.

KS ROW 1964 Rybnik - Dolcan Ząbki 0:4 (0:2)

0:1 - Matuszek (24), 0:2 - Sawala (28), 0:3 - Kądzior (75), 0:4 - Matuszek (84)

Skład ROW-u: Patryk Procek - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary, Dawid Gojny - Paweł Mandrysz (79' Paweł Jaroszewski), Mariusz Muszalik (79' Kamil Spratek), Gabriel Nowak, Michał Płonka, Sebastian Siwek - Patryk Dudziński (46' Marek Gładkowski)