zamknij

Biznes

Kredyty powodziowe dla rolników

2010-05-21, Autor: 
Rolnicy poszkodowani w powodzi mogą skorzystać z preferencyjnych kredytów inwestycyjnych i obrotowych – informuje Biuro Powiatowe w Rybniku Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Reklama

Rolnikom m.in. z Rybnika i powiatu rybnickiego przysługuje tzw. kredyt klęskowy. Do oprocentowania takiego kredytu dopłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dlatego jest on dużo korzystniejszy dla poszkodowanych, niż dostępne kredyty komercyjne.

Kredytobiorca płaci bowiem jedynie 2% należnego oprocentowania w skali roku, o ile ubezpieczył przynajmniej połowę średniej rocznej produkcji lub dochodu związanego z produkcją lub 3,8125%, gdy takich umów nie zawarł. Resztę należnego oprocentowania pokrywa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Poszkodowani w wyniku klęski żywiołowej, aby wznowić produkcję w swoich gospodarstwach rolnych czy działach specjalnych produkcji rolnej, mogą skorzystać z dwóch linii kredytowych - inwestycyjnej i obrotowej. Kredyt obrotowy można otrzymać na środki do produkcji rolnej np. nawozy, paliwa, czy też zakup inwentarza. Kredyt inwestycyjny natomiast można dostać m.in. na zakup maszyn rolniczych, przywrócenie funkcji użytkowych zniszczonych lub uszkodzonych budynków inwentarskich i innych służących do produkcji.

 

Szczegółowe informacje dotyczące procedur znaleźć można tutaj lub Biurze Powiatowym w Rybniku ARiMR przy ul. Białych 7 – telefon: 32 42 602 98.

 

Po spełnieniu wymaganych formalności rolnicy będą mogli ubiegać się w następujących bankach: Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., Mazowiecki Bank Regionalny S.A., Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A., ING Bank Śląski S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A., a także w bankach spółdzielczych zrzeszonych w BPS S.A., SGB GBW S.A., i MBR S.A.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~ 2010-05-21
  16:44:21

  0 0

  No i proszę już mamy "żerowanie" na ludziach co ich klęska dotknęła,jeszcze dobrze ziemia nie wyschła,woda nie opadła bo nikt nie raczył przez 13lat poprawić rzeki ruda ,w 1997 mieli nauczkę,ale chyba jak z ludzi wyciągnąć kasę :-) Skoro już są kredyty dla poszkodowanych żywiołem ,to może się i znajdą dla bezrobotnych ? Dlaczego czegoś takiego dla nich niema ? O nich to nikt nie pomyśli ?

 • ~czeski1 2010-05-21
  17:16:21

  0 0

  ROLNIACTWO jest największym obciążeniem zdrowej gospodarki. dopłaty, krus, preferencyjne paliwo. JA kupuję w lidlu wyłącznie zagraniczne produkty, są tańsze, smaczniejsze i nie lepsze. Żywność polskiego chłopa jest obciążona krwawicą dopłat każdego mieszkańca miasta, każdego robotnika, emeryta i ucznia. ROLNIACY szkodzą gospodarce, ciągle żerują na reszcie społeczeństwa. Kolejne przykłady, proszę: NIE PŁACĄ PIT, nie płacą podatku od nieruchomości !! ROLNIACY bardzo dużo nas kosztują.

 • ~templariusz 2010-05-21
  18:55:20

  0 0

  Jak ci to przeszkadza to się nie odzywaj. Mądrala co wszystkie rozumy pozjadała. Troche popracuj na roli to kłapać dziobem będziesz inaczej. Poczytaj o warunkach kredytu i oprocentowaniu. Jeżeli już się dopłaca to do czegoś innego. Jak się nie podoba to wcinaj żywność z Holandii. To tyle.

 • ~ 2010-05-22
  03:31:11

  0 0

  czeski1 chyba masz 15 lat, a jesli jestes starszy to zal mi cIEBIE, mam nadzieje ze twoja wypowiedz to tylko marna prowokacja... pozostawie to bez komentarza...

 • ~czeski1 2010-05-22
  09:44:44

  0 0

  proszę o merytoryczną dyskusję. który z moich argumentów jest nieprawdziwy ?? Może ten: żadna grupa społeczna nie ma dopłat do prowadzonej działalności, nie idzie CI - zamykasz biznes. No, chyba że jesteś ROLNIAKIEM to dopłaty (od wieprzka, od hektara, od ara itp), no i oczywiście bezpodatkui

 • ~dominika40 2010-05-22
  09:49:02

  0 0

  Ja jestem "za" żeby każdemu podtopionemu dać kredyt. W końcu kochany nasz prezydent zamienił Rybnik w miasto samych banków! Tyle że te raty potem to powinien regulować UM.Ja to najchętniej poczytała bym co zostało zrobione od ostatniej powodzi w Rybniku z rzeka Rudą i ile pochłonęły takie inwestycje pieniążków.No i dla porównania ile Rybnik wydał na fontanny na placu Wolności,kostkę po której nie da się chodzić bo kłuje w nogi nawet jak człowiek w adidasach idzie! Za miast Fokusa mogły być umocnione wały, zbudowane zbiorniki na wodę!!! Miasto być może ogłosi przetarg na pracę by cos poprawić z Rudą, ale znowu jakiś prywaciarz weźmie wszystko w swoje ręce. Sam obłowi sie kasą, zatrudni robotników na lewo , zapłaci im 5 zł na godzinę a sam kupi sobie nowe auto.Ja to polecam by pan prezydent wziął sobie miesiąc urlopu iposzedł pomagać tym zalanym rodzinom sprzatac domy,osuszać, naprawiać szkody. Ponoć rozum do głowy najlepiej wchodzi przez muskuł.

 • ~mily pan 2010-05-23
  20:25:18

  0 0

  Dzieki TUSKOWI zamiast IRLANDII mamy WENECJE bo bobry mu tamy zerzarly dla mnie to szok,brak kompetencji.opowiedzialnosci za POLSKEi

 • ~czeski1 2010-05-23
  23:17:45

  0 0

  Czy zdrowa tkanka społeczeństwa ma prawo do dopłat do kredytów? Proszę o opinie gdzie stanąć w kolejce, oczywiście nie kwalifukuję się do tej z rolniakami, ale wobec równości rolniaków wobec reszty to chyba każdy ma gdzieś te dopłąty jak oni ??

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5123