zamknij

Biznes

Wciąż możliwe płatności bezpośrednie dla rolników

2010-05-26, Autor: 
Rolnicy poszkodowani przez powódź mają szansę na zachowanie swojego prawa do płatności bezpośrednich na rok 2010.

Reklama

W niektórych regionach Polski pola, na których rosły już zboża, rzepak, ziemniaki i inne uprawy rolnicze zostały całkowicie zniszczone przez wodę i rolnicy stracili tegoroczne plony. Z tego powodu zadeklarowane we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2010 uprawy są już nieaktualne.


Jednak rolnicy mogą zachować prawo do tych płatności w pełnej wysokości. Aby tak się stało, konieczne jest pisemne poinformowanie w terminie 10 dni roboczych od daty ustania takich zdarzeń lub okoliczności kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, o zaistnieniu nadzwyczajnych okoliczności.

Za okoliczności nadzwyczajne uznaje się:

 

- poważną klęskę żywiołową w dużym stopniu dotykającą grunty rolne gospodarstwa

- wypadek powodujący zniszczenie w gospodarstwie budynków dla zwierząt gospodarskich

- chorobę epizootyczną dotykającą wszystkie zwierzęta gospodarskie rolnika lub część tych zwierząt

- długookresowa niezdolność rolnika do pracy.


Urzędnicy zapewniają, że rolnicy nie będą ponosić negatywnych konsekwencji w przypadku przeprowadzenia w ich gospodarstwie kontroli, która stwierdzi różnice pomiędzy danymi we wniosku, a stanem rzeczywistym.Informacje na temat płatności i potrzebnych dokumentów można znaleźć tutaj.

 

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~czeski1 2010-05-26
  22:58:26

  0 0

  ŻĄDAM WYJAŚNIEŃ: kto finansuje tą pomoc dla ROLNIAKÓW (którzy nie płacą ZUSU, PITU, podatku od nieruchomości), zżerają dopłaty, dofinansowania, dotacje, ulgi i zwolnienia. Na koniec żyją z KRUSU czyli za nasze. SIE PYTAM kto to ma płacić ?

 • ~cige 2010-05-28
  23:35:11

  0 0

  tak myślałem że to czeski będzie - więc zamknij się szczeniaku i gęba na kłódkę - poczytaj sobie kto finansuje a jak się nie podoba to wypad

 • ~czeski1 2010-06-08
  00:01:56

  0 0

  Do spadochrona: widzę, iż ten typ jest chamski i wulgarny, prymitywny rolniak zapewne. Informuję, iż nie będę dopłacał do rolniaków a widząc teksty spadochrona to wiem, iż rolniacy pżeżerają także pieniążki na edukację swych dziecków.

 • ~cige 2010-06-11
  22:46:39

  0 0

  dzieckiem to jestes ty dzieciaku, idź do piaskownicy, wiesz z jakiej puli to jest wypłacane? wyucz się wpierw, ciekawe co będziesz żarł moze to mcdonalds?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5309