Koszykarki Glucose ROW przespały początek. Rewelacyjny występ Metcalf

2014-12-10, Autor:
Rybnickie koszykarki nie sprawiły niespodzianki i przegrały w wicemistrzem Polski, CCC Polkowice. Ponad połowę punktów dla swojej drużyny zdobyła Leah Metcalf.

Po niespodziewanej porażce z Widzewem koszykarki CCC przyjechały mocno zmobilizowane na mecz z Glucose ROW Rybnik. W hali w Boguszowicach już od pierwszych minut narzuciły swój styl gry, dosłownie miażdżąc gospodynie w pierwszych minutach. Po kilku akcjach było 10:0 dla CCC! Dopiero w piątej minucie punkty zdobyła Drey Mingo. Po chwili było jednak 16:2, a pod koniec pierwszej kwarty 20:7 dla przyjezdnych.

Rybniczanki przebudziły się w kolejnych dwóch kwartach, które udało im się wygrać dwoma punktami (21:19, 24:22 dla ROW-u). Przewaga CCC zmalała do 9 punktów – 52:61. Nadzieja na dobry wynik odeszła na początku czwartej kwarty. Po kilku skutecznych akcja przyjezdnych Glucose ROW przegrywał już 16 punktami – 57:73. Ostatecznie koszykarki trenera Kazimierza Mikołajca nie sprawiły niespodzianki i uległy wicemistrzowi Polski 66:78.

W spotkaniu z CCC rewelacyjnie spisała się Leah Metcalf, która zanotowała 34 punkty, czyli ponad połowę wszystkich punktów rybnickiej drużyny.

Przed drużyną z Rybnika aż pięć meczów wyjazdowych – w Toruniu, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi i Krakowie. Glucose ROW ponownie zaprezentuje się w hali w Boguszowicach dopiero w lutym przyszłego roku.

Glucose ROW Rybnik - CCC Polkowice 66:78 (7:20, 21:19, 24:22, 14:17)

ROW: Metcalf 34, Mingo 10, Rymarenko 9, Motyl 7, Paździerska 5, Henry 1, Zielonka 0, Stelmach 0, Oskwarek 0, Jasiulewicz 0.

CCC: Sutherland 18, Jeziorna 13, Swanier 13, Majewska 10, Owczarzak 10, Hall 8, Sverisdottir 6, Puss 0, Szczepanik 0, Majewska 0.