Glucose ROW w Toruniu: wyrównany mecz tylko przez kwadrans

2015-03-14, Autor:
W pierwszym meczu fazy play-off rybnickie koszykarki przegrały na wyjeździe z Energą Toruń 69:86.

W Toruniu rybniczankom ani przez chwilę nie udało się wyjść na prowadzenie. Choć pod koniec pierwszej kwarty były naprawdę blisko. Przegrywały wtedy zaledwie 1 punktem – 22:23. W połowie drugiej kwarty Glucose ROW nadal dzielnie stawiał opór faworyzowanym gospodyniom (31:29 dla Energi). Niestety po 20 minutach toruniankom udało się odskoczyć na 16 punktów – 51:35. Od tego momentu Energa utrzymywała bezpieczną przewagę, aby ostatecznie pokonać Glucose ROW 86:69.

Rewanż odbędzie się we wtorek 24 marca o godzinie 18:00 w hali w Boguszowicach.

W ćwierćfinałach drużyny grają do dwóch zwycięstw.

Energa Toruń - Glucose ROW Rybnik 86:69 (23:22, 28:13, 15:9, 20:25)

Energa: R. Harris 19, Fikiel 14, Reid 13, Pawlak 11, Ajduković 9, Suknarowska 8, A. Harris 6, Walich 4, Misiuk 2, Makowska 0, Darnikowska 0, Płonka 0.

Glucose ROW: Rymarenko 21, Metcalf 16, Mingo 10, Motyl 9, Radwan 8, Paździerska 3, Stelmach 2, Zielonka 0, Henry 0, Oskwarek 0.