Rozgrywki RALK

2004-03-02, Autor:
Po dwutygodniowej przerwie, spowodowanej feriami, koszykarze RALK wrócili na parkiet i rozegrali XVI kolejkę.

Dwa pierwsze spotkania tej kolejki zgodnie z oczekiwaniami nie przyniosły większych emocji i zakończyły się wysokimi zwycięstwami faworytów.
   Pierwsi na parkiet wybiegli koszykarze UTT Rybnik i Rybnik-Północ. Od początku zarysowała się przewaga tych drugich i utrzymała się ona do końca spotkania, które zakończyło się wynikiem 83:42.
   Drugi mecz tego dnia rozegrały drużyny Kamana Racibórz i K&K Szkolna. Również tutaj faworyt był zdecydowany. Trener drużyny K&K tym razem od początku wypuścił na boisko swoją najsilniejszą teoretycznie piątkę, co zaowocowało od razu wysokim prowadzeniem, które na koniec pierwszej kwarty było prawie 20-punktowe. Przewaga ta systematycznie powiększała się w miarę upływu czasu. Spotkanie wygrali koszykarze ze Szkolnej 118:72.
   Kolejne dwa mecze również nie przyniosły niespodzianek. Jawor Rybnik pokonał 112:85 Camden Town z Rybnika, a AS Figlo bardzo wysoko, bo aż 136:54 wygrało z Bearingiem Rybnik. Jedynie ostatni mecz dostarczył nieco emocji. Przeciwnikiem jastrzębskiej drużyny Chrobry był rybnicki A&E Sport Styl. Spotkanie zakończyło się 10-punktowym zwycięstwem rybniczan – 95:85.