Kolejny sukces Wojtka

2007-05-25, Autor:
Wojciech Sworowski - utalentowany szermierz z Rybnika zajął II miejsce w rozegranym w Krakowie Pucharze Polski Juniorów.

fot. Wojciech Sworowski (z lewej) podczas gali konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.plW Krakowie rozegrany został Międzynarodowy Turniej Szermierczy o „Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty” w kategorii juniorów będący zarazem I Pucharem Polski juniorów w sezonie 2007/2008. W turnieju szpadzistów wystartowało 140 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski oraz ekipy klubowe z Ukrainy, Litwy, Węgier, Norwegii, Białorusi, Słowacji i Czech.

W zawodach brali również udział szermierze Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. W kategorii juniorów II miejsce zajął Wojciech Sworowski. To kolejny znakomity start naszego najlepszego szpadzisty - w zeszłym roku Wojtek wygrał klasyfikację generalną i zdobył Puchar Polski.

Zawodnik RMKS - u Rybnik eliminacje grupowe zakończył z kompletem zwycięstw a następnie w walkach pucharowych zwyciężał kolejno:

1/64 - zwolniony

1/32 - Sadowski Mateusz (Legia Warszawa) 15:6

1/16 - Kucza Przemysław (Muszkieter Gliwice) 15:6

1/8 - Galiński Bartłomiej (Legia Warszawa ) 15:10

1/4 - Ujvari Daniel (BVSC Hungary) 15:4

1/2 - Rafał Szwalbe (AZS AWF Warszawa) 15:13

Dopiero w walce finałowej po bardzo emocjonującej walce przegrał z reprezentantem Ukrainy Yevgeny Makiyenko 13:15 i ostatecznie zajął II miejsce.

Miejsce pozostałych zawodników RMKS Rybnik: Zachariasz Kłosek - 26. miejsce, Jan Kordas - 34, Maciej Kotas - 35, Maciej Brewczyk - 83, Kamil Naszkowski - 112, Krystian Fajkis - 129.