zamknij

Wiadomości

Kiedy zakończenie budowy boiska przy Orzepowickiej? Miasto nie ma pojęcia

2021-02-02, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Miało być oddane do użytku w czerwcu 2020 roku, tak się jednak nie stało, a w dodatku wykonawca jesienią zszedł z miejsca budowy. Co dalej z zadaszonym boiskiem przy ul. Orzepowickiej? Prezydent przyznaje, że nie wie, kiedy obiekt będzie ukończony.

Reklama

Wracamy do głośnego tematu, który poruszyliśmy pod koniec 2020 roku. Budowa zadaszonego boiska przy ul. Orzepowickiej nadal nie została ukończona. Mało tego. Wykonawca wziął pieniądze i zszedł jesienią z budowy! To samo zrobił z budową zaplecza szatniowego w dzielnicy Kamień. Co zrobi miasto z tym fantem? Jak tłumaczył się wykonawca dotychczasowych robót? Więcej dowiecie się z artykułu >>Firma wzięła kasę i uciekła z Rybnika. Po 2 inwestycjach hula wiatr<<

Temat ostatnio poruszył też rybnicki radny Marek Florczyk z WdR. Wysłał do prezydenta Piotra Kuczery zapytanie.

- W związku z artykułem pt. „Firma wzięła kasę i uciekła z Rybnika...” opublikowanym na portalu rybnik.com.pl w dniu 22 grudnia 2020 r,. proszę o udzielenie informacji w sprawie podjętych działań mających na celu zakończenie budowy zadaszonego boiska w dzielnicy Maroko-Nowiny przy Zespole Szkół nr 3 w Rybniku, którego termin oddania minął w miesiącu czerwcu 2020. Jednocześnie proszę o informację, czy możliwe jest zakończenie niniejszej inwestycji jeszcze w br. szkolnym lub oddanie jej do użytku od 1.09.2021 r? - pisze Marek Florczyk.

Jak argumentuje, na zakończenie budowy boiska sportowego od 30 czerwca 2020 roku czekają uczniowie, rodzice, trenerzy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 31 Mistrzostwa Sportowego oraz klas sportowych i klas mistrzostwa sportowego V Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 3 w Rybniku.

- Pragnę nadmienić, że wyżej wymienianie uczniowie pomimo pandemii mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych organizowanych na szkolnych boiskach. Ponadto boisko sportowe z zadaszeniem i dopinanymi ścianami umożliwia prowadzenie zajęć sportowych podczas niekorzystnych warunków pogodowych. W okresie sezonu grzewczego dodatkowo ogranicza poziom pyłów zawieszonych w tego typu przestrzeniach – dodaje radny.

Prezydent Kuczera w odpowiedzi informuje Marka Florczyka, że Wydział Inwestycji wraz z Biurem Radców Prawnych dokonuje analizy możliwych do podjęcia rozwiązań prawnych.

- Zaawansowanie finansowe na chwilę obecną wynosi 81,7%, co stanowi 1 139 980 zł. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 394 414, 40 zł. W związku z wątpliwościami dotyczącymi wysokości należnej zapłaty oraz podmiotów, na rzecz których płatność powinna być dokonana, kwoty wynikające z ostatnich faktur wystawionych przez Stadion Pro Sp. z o.o. zostały złożone do depozytu sądowego Sądu Rejonowego w Rybniku – pisze Piotr Kuczera.

Kiedy budowa boiska zostanie ukończona?

Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie określić terminu zakończenia inwestycji – przyznaje prezydent.

Do tematu będziemy wracali.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 28

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~corona 2021-02-02 09:45:03

  Ale ile czekać by zeszło do 0,49 to bardzo dobrze wiedzą.

  31 18
 • ~nostrzyk 2021-02-02 09:45:11

  Bo to była firma krzak , krzak się wyrwie i po firmie

  34 3
 • ~skuty 2021-02-02 10:44:40

  Bukmacherzy w Rybniku powinni umożliwić zawieranie zakładów co zostanie ukończone pierwsze.

  Te boisko czy kładka na skłodowskiej ;)

  33 5
 • ~Abisall 2021-02-02 10:50:39

  A może radny dodatkowa w takim razie zapyta o to jak wyglądał nadzór inwestorski? Czy ktokolwiek z UM faktycznie bywał na rzeczonej budowie, jeśli tak to jak często i jakie czynności przeprowadzał?
  Czy może cały nadzór był zza biurka i polegał jedynie na przeglądnięciu faktur?

  30 3
 • ~Krus 2021-02-02 10:52:10

  ...inwestycja miała zostać zakończona w grudniu 2019...niestety przez nieudolnie przygotowanie inwestycji termin wydłużono do czerwca 2020...potem dalej przez nieudolny nadzór inwestycji nie doprowadzono jej do końca !!! I tak w mieście Rybniku wygląda ZRZĄDZANIE PIENIEDZMI PODATNIKÓW!!!

  39 4
 • ~Jan R. 2021-02-02 11:20:24

  Przywoływanie 0,49 stało się nudne. Ja czekam na podwyższenie normy do 0,50 jak w cywilizowanym świecie.

  18 12
 • ~Lateks 2021-02-02 15:35:05

  To że miasto buduje jak buduje to już można było się przyzwyczaić.
  Problem na dziś jest jeden, że ta zabawa się urzędnikom spodobała do tego stopnia że socjalistycznie chcą budować mieszkania w Rybniku.
  Powołali TBS, i w zasadzie to może przerażać. Bo za wszystko zapłacą mieszkańcy, a urzędnicy nawet nie poczuwają się do odpowiedzialności.
  Nie wyobrażam sobie żeby ktokolwiek prywatnie tak budował. Nawet bank udzielając kredytu hipotecznego robi dużo większy nadzór nad budową niż urzędnicy z UM.

  21 3
 • ~axie 2021-02-03 18:34:51

  Czy przy okazji budowy tego obiektu tak trudno było zaprojektować choćby wąski chodnik dla uczniów? Aktualnie przebiega tam "pseudo-obwodnica" szkoły. Piesi często dzieci chodzą pomiędzy mnóstwem przejeżdżających samochodami... istne wariactwo. O ile nie dziwię się urzędnikom, o tyle dziwi mnie postawa władz szkoły... musi się wydarzyć wypadek, by ktoś pomyślał?! To jest teren szkoły przede wszystkim! Śmietnik ogromny stoi tuż przy tej "obwodnicy" ale na chodnik nie można wygospodarować skrawka terenu? Druga sprawa - mnóstwo tych objeżdżających samochodów (także tych, którzy chcą zrobić skrót) wyjeżdża za krzaków tuż na chodnik przy ulicy Orzepowickiej, nie patrząc, że chodnikiem poruszają się piesi (z pierwszeństwem) . Chory sen pijanego idioty.

  4 0
 • ~Arteks 2021-02-03 19:08:34

  @axie - wariactwem jest już samo to, że się pozwala w ogóle wjeżdżać autem na teren szkoły. Szkoły powinny być wyłączone z ruchu samochodowego - za wyjątkiem służb ratunkowych, remontowych, serwisowych lub dostawczych.

  4 0
 • ~Arteks 2021-02-03 19:14:22

  @lateks - prywatnie budują niektórzy gorzej. Nie chodzi mi o przygody z jakość i czas budowy ale o chaos. Popatrz na zdjęcia google maps z góry. Niektóre domy jednorodzinne z góry wyglądają jakby przypadkowo spadały z kosmosu... Żadnego ładu architektonicznego w tym nie ma, żadnego jakiegoś podporządkowania względem ulic, względem innych domów. Warto porównać to np. okolicą stadionu. Tam przynajmniej ktoś zaprojektował równe działki, odpowiedni układ uliczek. Ma to jakiś sens i porządek. Tak więc wolałbym jednak aby budownictwo mieszkaniowe było projektowane przez profesjonalistów, a nie budowane na oślep i chaotycznie.

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją TVP Info i abonamentu RTV?
Oddanych głosów: 2321