K&K Rybnik Szkolna zwycięzcą RALK

2003-04-15, Autor:
W ostatnim meczu V edycji Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki koszykarze K&K Rybnik Szkolna pokonując drużynę Jaworu zapewnili sobie zwycięstwo.

W minioną niedzielę rozegrano ostatnią kolejkę finałową rundy „play-off”. W pierwszym meczu walczono o VII miejsce. Ostatecznie zajął je zespół Camden Town z Rybnika, który po raz drugi pokonał Kaman Racibórz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 92:88.
   W drugim meczu MOSiR Żory spotkał się z Professional Rojek-Decor Rybnik. W pierwszym spotkaniu finałowym 9-punktowe zwycięstwo odnieśli koszykarze z Żor i od tego meczu zależało, czy zajmą oni V miejsce. Niestety, zespół MOSiR-u miał tylko pięciu zawodników, co wpłynęło na wynik spotkania. Przegrywając z rybniczanami 87:105 zajęli ostatecznie VI miejsce. Na piątym uplasował się Professional Rojek-Decor.
   Walkę o trzecie miejsce stoczyły AS Figlo STS Wodzisław Śl. i Aral Rybnik. W dobrym stylu zwycięstwo odnieśli byli III-ligowcy „Odry” Wodzisław. Wynik meczu to 109:101 dla AS Figlo STS.
   Najwięcej emocji wzbudziło spotkanie o I miejsce pomiędzy Jaworem Rybnik a K&K Rybnik Szkolna. Na długo przed rozpoczęciem meczu sala MOSiR-u pękała w szwach. Setki kibiców obu zespołów stłoczonych na balkonie i wokół boiska obserwowało stojący na wysokim poziomie pojedynek. Zawodnicy K&K byli zdecydowanie szybsi od górujących wzrostem „Jaworowców” z liczącym 210 cm Tomaszem Grzybkiem na czele. W II połowie spotkania napięcia nie wytrzymali zawodnicy Jawora co zostało ukarane dwoma przewinieniami technicznymi. To był przełomowy moment meczu. Dobrze grę w K&K prowadził Artur Cieślak zastępujący kontuzjowanego Pawła Rainholda. K&K prowadził po III kwarcie 85:64. W IV kwarcie straty zaczęli odrabiać koszykarze Jawora. Na trzy sekundy przed końcem meczu przegrywali 12 punktami. B. Kozieł zdecydował się więc na rzut za trzy punkty. Gdyby okazał się on celny Jawor mógłby fetować zwycięstwo, ponieważ w pierwszym meczu wygrał z K&K jedenastoma punktami. Niestety, zabrakło szczęścia. I chociaż była to pierwsza porażka Jawora w całych rozgrywkach, to zwycięzcą V edycji RALK została drużyna K&K Rybnik Szkolna, wygrywając w dwumeczu zaledwie jednym punktem.