Judo: złoty medal Szymona Szulika z Polonii Rybnik w Pucharze Europy kadetów w Bielsku-Białej

2023-05-22, Autor:

Szymon Szulik (66 kg) z Polonii Rybnik zwyciężył w Pucharze Europy kadetów w Bielsku-Białej. To jego drugie złoto w zawodach tej rangi w 2023 roku.

Trwa dobra passa Szymona Szulika, który w tym roku zdobył już złoty medal Pucharu Europy kadetów w Zagrzebiu oraz brąz w czeskich Teplicach.

Tym razem dżudoka Polonii Rybnik okazał się najlepszy w Bielsku-Białej. Wygrał sześć walk, z których trzy w dogrywkach. Półfinał z Gruzinem Giorgim Givinishvilim trwał prawie 11 minut. W finale pokonał jego rodaka Mate Gvelesianiego.

Wcześniej Polak triumfował także w pojedynkach z Serbem Vukasinem Sokiciem, Szwedem Narekiem Vardanianem, Węgrem Szabolcsem Kissem i Azerem Jasurem Ibadlim.

Puchar Europy kadetów w Bielsku-Białej był sprawdzianem przed czerwcowymi mistrzostwami Europy w Portugalii.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 0