Judo: worek medali w mistrzostwach Śląska

2022-12-20, Autor:

Dobry weekend mają za sobą kluby Kejza Team Rybnik i Polonia Rybnik.

Po dłuższym czasie w ręce trenera Artura Kejzy trafił w końcu okazały puchar za zdobycie pierwszego miejsca w klasyfikacji punktowej turnieju Silesia Cup, który odbył się w listopadzie w Rybniku. Ponadto troje zawodników Kejza Team zostało wyróżnionych przez Prezesa Śląskiego Związku Judo za dobre wyniki w cyklu 6 turniejów o Puchar Prezesa ŚZJudo. Są nimi Hanna Kwaśniewska (3. miejsce), Daria Chowaniec (6. miejsce) i Miłosz Kowalski (7. miejsce).

Cieszymy się, że rozwijamy się i obrany przez nas kierunek szkoleniowy idzie w dobrym kierunku! Widzimy ogromną radość z toczonych walk naszych podopiecznych oraz ogromną chęć do treningu. To nas trenerów bardzo cieszy – powiedział trener Artur Kejza.

W miniony weekend zostały rozegrane także mistrzostwa Śląska w judo. W klasyfikacji medalowej trzecie miejsce zajął Kejza Team Rybnik. Zawodnicy tego klubu aż 11 razy stawali na podium. Medale zdobywali:

Otylia Kwaśniewska – 3. miejsce

Na 5. miejscu uplasowali się Mateusz Kowalski (U18) i Anna Kuźnik (U15), a na 7. - Bartosz Matlingiewicz (U18) i Jan Bursztyka (U15) i Bartłomiej Sypniewski (U13).

Ponadto w zawodach wzięli udział: Karolina Salamon, Maria Gosiewska i Fabian Meller.

W mistrzostwach Śląska cztery medale wywalczyła 10-osobowa reprezentacja Polonii Rybnik. Na podium stanęli:

Szymon Szulik, MU18-73 kg – 1. miejsce,
Matylda Kura, W15-+70kg i Muras Błażej, MU13-51 kg – 2. miejsce,
Patryk Żemła, MU18-55kg – 3. miejsce.

Na 5. miejscu zawody ukończyli: Liszka Konrad, MU18-60kg, Jelonek Mateusz, MU18-73 kg, Mołdrzyk Wiktoria, WU18-52 kg, Kubacka Zofia, WU15-57kg, a na 7. – Tymoczko Judyta, WU18-57 kg,

W zawodach wystąpił jeszcze Łukasz Kubiec. Trener Krzysztof Mika nie zgłosił do startu innych czołowych zawodników rybnickiego klubu: Dawida Szulika - m.in. brązowego medalistę Mistrzostw Europy kadetów, Szymona Panka - medalistę tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, oraz srebrnych medalistów Mistrzostw Polski Młodzików Igora Gabriela i Adriana Stefańskiego.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0