zamknij

Sport i rekreacja

Judo: K. Czupryna mistrzem Polski weteranów

2017-12-19, Autor: ad

Weterani i dzieci z Kejza Team Rybnik wzięli udział w ostatnich w tym roku zawodach.

Reklama

W sobotę podczas mistrzostw Polski weteranów w Oleśnicy reprezentanci Kejza Team Rybnik wywalczyli dwa medale. Krzysztof Czupryna został mistrzem Polski w kategorii 66 kg, natomiast Mariusz Walendzewicz wywalczył srebrny medal w kategorii 90 kg.

Rok 2017 zamknęli również najmłodsi dżudocy Kejza Team Rybnik. W międzynarodowym turnieju w Sosnowcu zdobyli 3 złote medale (Kowalski Mateusz, Szopniewski Rafał, Czarny Mateusz) i 6 srebrnych (Stachowski Jakub, Matczak Mikołaj, Kowalski Miłosz, Kapica Łukasz, Banasiewicz Daria, Kaletka Ewa).

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~kir76 2017-12-20 20:12:05

  mistrzostwa weteranów...kogo to interesuje...chyba tylko ich rodzinę...a na rybnik.com co chwile pełny artykuł w tym temacie...a wydarzeń sportowych w rybniku nie brakuje...ale widocznie liczą się tylko znajomości i parcie na szkło

  14 34
 • ~Olga Nowotny-Czupryna 2017-12-21 22:06:45

  "kir76" gratuluję ignorancji!
  Otóż – na wypadek gdyby Pan nie wiedział - zawody w grupie wiekowej Weteranów/Masters stają się coraz bardziej popularne w różnych dyscyplinach - nie tylko w judo i nie tylko w Polsce… W naszym tylko kraju w 2017 roku odbyły się kolejne edycje cyklicznych już imprez sportowych tj. Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki, MP Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness, Letnie i Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters, MP Weteranów w Koszykówce, … Piłce Ręcznej, Szermierce… Gdyby dobrze poszukać, pewnie dyscyplin uzbierało by się więcej.
  Nie o to jednak chodzi. Żyjemy w starzejącym się społeczeństwie i wszelka aktywność (zwłaszcza fizyczna) pomaga spowalniać procesy inwolucyjne, dzięki czemu osoby aktywne dłużej mogą cieszyć się relatywnie lepszą sprawnością i niezależnością. Doskonale Pan wie, że weterani to nie grupa osób w wieku emerytalnym (choć i tacy też startują na turniejach wzbudzając zazwyczaj ogólny podziw – ale najwyraźniej nie Pana), lecz ludzie powyżej 30 roku życia – czyli ludzie w szczycie aktywności społecznej i zawodowej.... Niestety to też grupa wiekowa szczególnie narażona na ryzyko występowania szeregu chorób z grupy tzw. cywilizacyjnych, przed czym w znacznej mierze może uchronić ich właśnie aktywność fizyczna… I temu służy m.in. kontynuacja treningów w ramach dyscyplin, które w młodości uprawiali. Często jest to ich życiowa pasja, którą chcą kontynuować po zakończeniu kariery sportowej lub po przekroczeniu określonego wieku. Natomiast turnieje są sposobnością nie tylko do sprawdzianów poziomu ich aktualnego wytrenowania i sportowej rywalizacji, ale również do zacieśniania więzi społecznych, zaś kluby sportowe, w których trenują, są jak wielopokoleniowe rodziny z tradycjami... I TO powinno zainteresować inteligentnych, myślących ludzi, którym zależy na prawdziwym promowaniu aktywności fizycznej. Z przykrością stwierdzam, że jeśli w zarządach klubów / samorządów / organizacji / partii będą zasiadać osoby o poglądach zbliżonych do Pańskich, nasze społeczeństwo skazane jest na zagładę. Życzę zdrowia.

  26 10
 • ~Joanna Walendzewicz 2017-12-22 15:12:16

  ~kir76 Co chwilę arytykuł, bo co chwilę medale !!!! A Pan niech nie będzie zazdrosny i nerwowy , bo to szkodzi zdrowiu !!!! A Olga mądrze napisała. Inteligentny zrozunmie :)

  13 8
 • ~kir76 2017-12-22 21:31:02

  Panie mnie źle zrozumiały...jak najbardziej popieram sport w grupach wiekowych weteranów...i wiem, że jest to ważny element aktywności sportowej ...chciałem jednak zwrócić uwagę na dysproporcję informacji na portalu rybnik.com....w Rybniku wydarzeń sportowych nie brakuje - brak natomiast informacji, czy nawet wzmianki o nich...a na pewno są to wydarzenia nie mniej ważne... jeżeli Panie, czy inne osoby uraziłem to przepraszam...nie taki był mój zamiar...Pozdrawiam

  8 4
 • ~Olga Nowotny-Czupryna 2017-12-23 13:59:52

  Szkoda, że się Pan nie podpisał z imienia i nazwiska... To czasem wiele wyjaśnia. I proponuję na przyszłość lepiej dobierać sława, bo „kogo to interesuje” czy „parcie na szkło” moim zdaniem mają wydźwięk pejoratywny...
  Co do dysproporcji informacji na portalu - proszę raczej w tej sprawie skontaktować się z Redakcją Rybnik.com.pl Jeśli szczególnie kibicuje Pan jakiejś dyscyplinie, o której powinno się pisać więcej, a z jakiegoś powodu tak się nie dzieje - to może warto zainteresować tym faktem decyzyjne w tej kwestii osoby... Jeśli - jak twierdzi Pan wydarzeń w Rybniku jest wiele, a się o nich pisze zbyt mało lub wcale - to może warto nawiązać współpracę z Portalem w tym zakresie. Polecam konstruktywne działanie . Pozdrawiam.

  7 6
 • ~Barakuda 2017-12-23 20:52:18

  Każdy kto interesuje się sportem wie, że redakcja sportowa rybnik.com.pl ma "szczególną słabość" do rybnickiego judo. Swego czasu opisywali nawet starty w zawodach gdzie zawodnicy Poloni nie wywalczyli nic a w zasadzie przegrali z kretesem a ton w jakim pisano brzmiał jakby odniesiono sukces. Brzmiało to komicznie jak propaganda. W końcu ktoś to obśmiał i trochę się opamiętali choć obraza majestatu była straszna.
  A co do naszych weteranów to ja akurat ich podziwiam i cieszę się, że są tacy w Rybniku. Odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej i o tym należy pisać. Judo to styl życia i sposób na nie i oni to udowadniają. Wojownikiem judo zostaje sie na całe życie.

  10 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1592