zamknij

Wiadomości

Jak zapowiadali, tak też zrobili. Sprawa WMDOM trafiła do prokuratury

2022-10-03, Autor: 

W miniony piątek do Prokuratury Rejonowej w Rybniku trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Osoby, które czują się oszukane przez firmę WMDOM, chcą sprawiedliwości. - Jesteśmy gotowi zeznawać jako świadkowie – usłyszeliśmy pod prokuraturą.

Reklama

Przypomnijmy, w połowie września opublikowaliśmy głośny artykuł o procederze, który spotkał dziesiątki klientów firmy WMDOM. W obszerny sposób opisaliśmy to, jak mieszkańcy Rybnika i naszego regionu od euforii i optymizmu popadali w kłopoty finansowe, a nawet załamanie nerwowe »Tracą setki tysięcy złotych, domy nie powstają. Chcą pozwać firmę z Rybnika«

Nasi rozmówcy zapowiedzieli wtedy, że złożą zawiadomienie do prokuratury. To się stało w miniony piątek. Rano przed budynkiem spotkaliśmy się z Agnieszką (imię zmienione na jej prośbę), Alicją i Katarzyną.

W teczce znajduje się 10 zawiadomień, ale z tego, co wiemy, już toczą się sprawy sądowe wobec firmy. Jesteśmy gotowi zeznawać jako świadkowie, straciliśmy już kupę pieniędzy. Mamy nadzieję, że prokuratura to ruszy. Liczymy na sprawiedliwość. W końcu proceder piramidy finansowej firmy budowlanej zostanie ukrócony. Trzeba to przeciąć, żeby już nikt nie został potraktowany jak my, nie tracił pieniędzy, nerwów i zdrowia – oznajmiły panie.

Agnieszka dodaje, że budowa jej domu jest już na ukończeniu, ale to się stało dopiero po zmianie wykonawcy.

Chcę oddać dokumenty techniczne do odbioru, ale pan Tomasz Niewelt blokuje mi to, co jest niezgodne z umową – dodała.

Z kolei Katarzyna szybko zorientowała się, że jest coś nie tak z rybnicką firmą.

Skończyliśmy współpracę na płycie fundamentowej. Prace budowlane idą dalej, ale nie wiemy, co będzie dalej, bo część środków mamy zablokowaną – usłyszeliśmy.

W najgorszej sytuacji jest Alicja. Ona zawarła umowę z WMDOM we wrześniu 2021 roku. Do tej pory czeka na pozwolenie na budowę.

Wpłaciłam prawie 80 tys. złotych. Firma obiecywała, że załatwią szybko pozwolenie na budowę domu. Sprawa od tego czasu jest przeciągana. Działka nadal jest pusta i latają motyle. Wg ich pięknych słówek dom już powinien dzisiaj stać – zaznaczyła.

Co na to Tomasz Niewelt? Trzy dni po publikacji artykułu, przesłał do nas e-maila. Wyraził w nim żal, że nie zawarł swojego komentarza/stanowiska. Tu przypominamy, że właścicielowi firmy daliśmy czas na odpowiedź, a w dniu publikacji próbowaliśmy nawiązać z nim jeszcze kontakt telefoniczny.

Tomasz Niewelt zaproponował po publikacji spotkanie w redakcji. Chciał przekazać swoją wersję co do tego, jak wyglądała sytuacja z klientami. Oznajmił, że spotka się z nami w dogodnym dla nas terminie. Zaproponowaliśmy więc datę 23 września o godzinie 12.00. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Z informacji przekazanych nam przez poszkodowanych klientów wynika, że mają coraz większe problemy z jakimkolwiek nawiązaniem kontaktu z właścicielem firmy. Nie działa też strona internetowa WMDOM.

Jaki będzie ruch prokuratury? Będziemy śledzić sprawę.

Oceń publikację: + 1 + 54 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (24):
 • ~Franek 7 2022-10-03
  15:21:44

  49 7

  Ja myśle, że mamy do czynienia z klasycznym oszustwem. Pan Niewelt powinien najszybciej jak to możliwe dostać trzymiesięczny areszt tymczasowy tak aby nie mógł mataczyć i wpływać na świadków. Oczywiście prokuratura powinna podjąć również inne kroki włącznie z pilnym zabezpieczeniem jego majątku ( jeśli jeszcze jest co zabezpieczać).
  W normalnym państwie taki powinien być początek działań prokuratury w takiej sprawie.

 • ~Fischer 2022-10-03
  15:44:03

  21 35

  Franek 7 a Ty taki zorientowany jesteś w tej sprawie? Te oskarżenia o piramidę to mają mocne podstawy? Wszystko drożeje a ta branża ze względu na długi cykl realizacji jest bardzo narażona na utratę stabilności i płynności. Wiadomo: zamawiający chce kupić tanio i będzie domagał się dotrzymania warunków umowy a wykonawca niestety tanio nie kupi. Umowy zwykle są pisane bez uwzględniania skrajnych sytuacji. Trzymam kciuki za korzystne rozwiązanie sprawy dla OBU stron. W tej sytuacji "każdego szkoda". Nie znam nikogo opisanego w tym artykule, wybudowałem dom i teraz pracuję "w usługach". Znam sytuację z obu stron.

 • ~sipq 2022-10-03
  16:36:59

  35 13

  Firma pana Tomasza istnieje już dłuższy czas(wcześniej nazywała się WodMetalDom, dopiero ostatnie kilka lat pod skróconą nazwą) i zrealizował wiele budynków (zarówno dla odbiorców indywidualnych jak i na rynku deweloperskim). Jestem jego byłym klientem i wszystkie prace zostały ostatecznie wykonane (lata 2019/20). I podobnie jak pokrzywdzeni umowa nie zawierała wpisów o podnoszeniu opłat. Ale ja ciągnąłem Pana Tomasza za język i wiedziałem co i jak mam być i w razie zmian wiedziałem za co dopłacam. Kontakt telefoniczny z właścicielem był mega trudny, ale z kierownikiem budowy bez problemu dało się skontaktować.

  To co mogę jeszcze powiedzieć o WMDom, że w firmie jest problem z zarządzaniem i planowaniem prac i realną oceną mocy przerobowych zespołów i podwykonawców - przez co pojawia się problem z terminowości.

  A teraz kilka słów od siebie - jako przedsiębiorcy. Rolowanie długu, tudzież realizacja zamówienia jednego klienta z zaliczki drugiego to nic nadzwyczajnego. Zwłaszcza przy dużych inwesycjach.

  Problem firmy WMDom wynikł z tego, że w związku z wybuchem wojny pojawiły się problemy na rynku nieruchomości (mniej zamówień) jak i drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych. W firmie Pana Tomasza pracowało też wielu Ukraińców, ale nie wiem na ile wojna wpłynęła na ich dostępność.

  Każdy chciałby mieć tanio, szybko i dobrze. Niestety można dostać tylko dwie z nich: tanio + szybko = kiepska jakość, tanio i dobrze = długi czas realizacji, szybko i dobrze = drogo.

  Nie podejrzewam Pana Tomasza o zorganizowane oszustwo. Po prostu nie ogarnął wszystkiego w obecnej sytuacji. Co nie zmienia faktu, że ponosi odpowiedzialność wedle podpisanych umów.

 • ~Czwartek 2022-10-03
  20:10:39

  14 7

  W tej piramidzie finansowej co gorsza jest dużo taniego marketingu typowego dla grup wyznaniowych i nie jest w tym momencie to też przypadek jeśli ktoś zna lepiej firmę. Jak wiadomo konkurencja nie będzie się bronić wzajemnie, a przypadkowi ludzie nie będą się żalić na "tanio i szybko" jeśli ktoś za wielką kasę nic nie postawił, a więc prosimy pracowników o niekomentowanie bo to brzmi mniej wiarygodnie niż komentarze na google. Pan K. w ciasnych spodniach niech się nie męczy co napisać jako naczelny internauta tylko ładnie pachnie bo to chyba lepiej potrafi. Ciekawe czy Pan N. miałby tyle siły za plecami i energii na mobilizowanie komentarzy kiedy na tapetę wyjdą inni panowie stojący nad nim jak pan J. który zgrabnie zniknął czy też inny jawiący się dniem tygodnia

 • ~artefaks 2022-10-03
  20:26:28

  12 15

  W Państwie piSSu gnebiacego ludzi i przedsiębiorców inflacja,podatkami i daninami jest trudno skalkulować swój biznes.Dlatego będzie coraz więcej takich przypadków. Uczciwi przedsiębiorcy będą bankrutować.A ich miejsce będą zapełniać nowe elity posiadające błogosławieństwo z samych dwóch srebrnych wiez

 • ~Czwartek 2022-10-03
  20:39:11

  8 4

  Widzę po czasie odpowiedzi na negatywny wobec wmdom komentarz jak bardzo "nieprzypadkowi" ludzie z firmy muszą monitować i reagować dziś na polecenie pana N. Teraz od strony politycznej próbujecie, nie udawajcie, że nie żyjecie w zgodzie z PiS, żeby brzmiało inaczej niż komentarze powyżej. Ta biblia na stole w biurze, taaa, na pewno. Ciekawe jestem co ta piramida finansowa dalej wymyśli. Pamiętajcie, żeby odpisywać nadal i natychmiast jako "przypadkowa" broniąca osoba bo ludzie niezajarzą. Tutaj nie usunięcie komentarzy.

 • ~Franek 7 2022-10-03
  20:45:52

  30 1

  Fiszer- sprawa jest prosta. Jeśli Pan Niewelt zawarł umowę a w między czasie wszystko podrożało i nie był w stanie wywiązać się z umowy to nie ma nic prostszego jak wypowiedzieć umowe klientowi i (uwaga!) oddać pieniądze. Proste prawda? A czy tak zrobił? Z tego co czytamy to ani nie wykonał umówionej usługi ani nie oddał pieniędzy klientom. Więc sprawa jest prosta i oczywista.

 • ~stam55 2022-10-03
  21:30:19

  29 2

  byłem tam początkiem roku,wypacykowani lalusie biegali z papierami,pokazywali jakie to mega energetyczne domy stawiają,dobrze że mnie coś tknęło i nie podpisałem umowy

 • ~Czwartek 2022-10-03
  21:47:08

  9 2

  To musiałeś poznać pewniakiem niejakiego K. , czysta diva z internetu - zero kontroli nad emocjami i profesjonalne fochy. Generalnie wymieniony N. to cienki słup w tej piramidzie finansowej chociaż chce wierzyć, że jest inaczej, albo mu tak wmawiają. Mnie akurat interesują takie perełki jak niewymieniony J., którego osobiście zostawiam sobie na inny moment.

 • ~Panszczur 2022-10-03
  22:29:38

  20 0

  ~sipq, tylko tu bez żadnych zmian cena urosła o 50% bez jakiejkolwiek gwarancji ze nie urośnie jeszcze bardziej. A co do opłacania poprzednich inwestycji pieniędzmi nowych inwestorów to nie jest to normalna praktyka, tylko IDIOTYCZNA, hossa nigdy wiecznie nie będzie trwać, o czym boleśnie przekonali się ludzi który dali się nabrać na profesjonalny wizerunek firmy i Pana TN. Gdyby rzeczywiście po prostu rozwiązał z ludźmi umowy i ODDAŁ im ICH PIENIĄDZE, ten i poprzedni artykuł by nie powstawał.

  Wszystkim nam zależy tylko na tym żeby Pan TN i pozostali jego wspólnicy ponieśli konsekwencje tego co zrobili. Bo ludzie stracili oszczędności życia, a co poniektórzy zostali z ogromny kredytami.

  Tymczasem Pan TN żyje sobie spokojnie i gwiżdże na wszystko siedząc co niedziele w pierwszej ławce w kościele.

 • ~stam55 2022-10-03
  23:12:25

  3 2

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Czwartek 2022-10-03
  23:56:33

  6 1

  Dokładnie stam55... Niestety tak ciekawe postacie jak Henryczek i Mareczek (nie mylić z weekendem) są nieco dalej, ale każdy ma swój czas. Póki co według kolejności piramidę finansową trzeba demaskować zaczynając od Tomka przez Adrianka... itd.

 • ~sipq 2022-10-04
  10:38:48

  3 2

  ~Panszczur, ja rozumiem, że w idealnym świecie każdy klient miałby swoją pulę pieniędzy, ale niestety w wielu branżach firmy kredytują się na zaliczkach od klientów.... Przed takim zachowaniem ze strony wykonawcy może zabezpieczyć jedynie rachunek powierniczy. Przyznajcie się, kto z Was (nie mówię o klientach WMDom) korzystał z takiego rozwiązania na etapie budowy domu. Ja osobiśnie nie znam nikogo.

  Tak jak pisałem, ta firma już w 2019 jak realizowała moje zlecenie była ciężka w kontakcie i właściciel po jakimś czasie otwarcie przyznawał, że ma problemy finansowe(bo miał dużą inwesycję deweloperską przy ulicy Jankowickiej i bank blokował mu kredyt).
  Ja rozliczałem się etapami (i zakładam, że inni też), także pieniądze przelewałem sukcesywnie po zakończneiu kolejnych etapów inwestycji. Także w najgorszym momencie ryzykowałem utratę 80 tysięcy złotych. Miałem szczęście realizować główną część inwestycji w czasach przedkowidowych, gdy rynek był w miarę stabilny.

  Inna sprawa, że każdy kto podpisuje umowę powinien sprawdzić stan prawny drugiej strony(o opiniach byłych/obecnych klientów nie wspominając). Zwłaszcza jeśli zleca się realizację projektu za pół miliona spółce z o.o. z kapitałem zakładowym 5.100 zł...

  Osobiście nie poleciłbym nikomu tej firmy i nie jestem zadowolony z jakości części wykonanych prac (paradoksalnie Ukraińcy bardziej przykładali się do pracy, niż miejscowi mistrzowie fachu). Ale prawda jest taka, że przy dużej inwesycji zawsze trafi się ekipa czy pracownik, który nawali, a tak jak pisałem WMDom też ma swoich podwykonawców (nie wszystko robią we własnym zakresie). U mnie największe problemy były z elektrykami (próba realizacji po zbytniej taniości) i hydraulicy (zarówno z CWU jak i CO), choć w przypadku ogrzewania podłogowego to raczej niedoliczenie instalacji i przekrojów rur (mam problem z dogrzewaniem piętra równocześnie z parterem bo pompie brakuje mocy i przepływy są mizerne).

 • ~Czwartek 2022-10-04
  16:51:33

  4 3

  sipq - to urocze, że przypadkowy i rzekomo niezadowolony klient tak bardzo rozwiniętą formą opisującą ze zrozumieniem problemy firmy stara się ją usprawiedliwić po kilku latach od realizacji w tym kraju. Jednak polacy nie są pamiętliwi i bardzo pomocni jeśli ktoś rani ich budowlańca z którego nie byli zadowoleni i "osobiście nie polecają nikomu tej firmy". Bardzo wiarygodne. Pozdrawiam. Było na Ukraińców, było na partię, było "każdego szkoda "... czekam na jakąś bardziej wymyślną petardę. Trzymam kciuki za kreatywność speców od waszego marketingu. Aż sobie usiądę na krześle ogrodowym kupionym od kogoś od was czekając na dalszy rozwój akcji

 • ~Panszczur 2022-10-04
  18:56:23

  3 1

  ~sipq jakby Pana Tomasza słyszał, winni wszyscy i wszystko tylko nie on. Bo jak to Ci głupiutcy klienci myśleli, że ktoś się będzie umowami przejmował i jakiekolwiek obietnice są coś warte, przecież powinni się domyśleć, że on jest w ciężkiej sytuacji :D
  Co do umów to żadna nie była podpisana z sp. z.o.o tylko z FHU WodMetal o czym by Pan wiedział gdyby rzeczywiście Pan z nimi współpracował. Także Pan Tomasz w teorii odpowiada całym swoim majątkiem, szkoda tylko, że nic nie ma poza rozdzielnością z małżonką. Jak to ładnie i po chrześcijańsku.

 • ~sipq 2022-10-04
  21:41:15

  3 3

  Nie jestem pracownikiem Pana Tomasza, mam własną firmę w zupełnie innej branży. I tak jak wielu innych klientów dałem się złapać na haczyk firmy głęboko siedzącej w domach energooszczędnych i pasywnych. I jestem gotów spotkać się z każdym na żywo, kto będzie miał na to ochotę.

  Nie napisałem, że jestem niezadowolony z jakości usług tej firmy w całości, tylko w niektórych aspektach. Więcej prac było wykonanych dobrze lub przynajmniej zadowalająco, a zleciłem tej firmie generalny remont z nadbudową budynku z lat 60-tych oraz jego termomodernizację, aby osiągnąć w nim parametry domu energooszczędnego. W moim przypadku świadomie zdecydowałem się na tą firmę kładąc nacisk na szybko i tanio. Inne firmy podawały tak odległe terminy, że skorzystanie z ich usług nie wchodziło w rachubę, albo cena była zaporowa. A remont kosztował mnie więcej niż budowa nowych domów wymienionych w poprzednim artykule.

  I powtórzę z pierwszego posta. Najsłabszym punktem tej firmy jest zarządzanie i planowanie - od razu widać, że właściciel jest specjalistą z branży(projektantem), a nie managerem czy marketingowcem. Szablon umowy też nie był konsultowany z dobrym prawnikiem, co uderzyło zarówno klientów jak i samego Pana Tomasza.

  I tak - miałem szczęście, że udało się te prace zrealizować przed obecnym kryzysem i inflacją. Bo byłbym wśród niezadowolnych klientów ze stratą na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy, brakiem miejsca do zamieszkania(sprzedałem mieszkanie aby finansować remont i wykończenie budynku) i kredytem hipotecznym, który groziłby wypowiedzeniem umowy przez bank z powodu niedotrzymania terminów realizacji prac. Także doskonale rozumiem frustrację ludzi, którzy mieli mniej szczęścia ode mnie.

 • ~Czwartek 2022-10-04
  22:11:21

  3 4

  Biedny Tomasz nie konsultował szablonu umowy z dobrym prawnikiem haha... No to chyba członka jego rodziny obrażasz teraz sipq, ale jeśli dla ratowania skóry są gotowi na takie odwracanie uwagi... cóż. Ale chyba jeszcze lepsze jest to o tym, że domniemany PAN Tomasz jest specjalistą z branży - chyba piramid finansowych. Bo nie ma pojęcia o najprostszych rzeczach skoro nikt nie jest w stanie wskazać jednej udanej ich budowy włącznie z budynkiem własnej firmy, którą próbują sprzedać, a nikt jej nie chce kupić. Nawet początkowi entuzjaści ich działań po czasie tracą zapał mimo znajomości wymuszających pomoc w ratowaniu wizerunku firmy. Polecam więcej żali i zrozumienia dla domniemanego PANA Tomasza w przyszłym komentarzu, taki ładny i wierzący chłopak aż się serce kraje, że nie chcą ludzie wierzyć w jego marketing.

 • ~Czwartek 2022-10-04
  23:52:49

  0 1

  A tak przy okazji sipq - skoro jesteś rzekomo postronną i przypadkową osoba to wiesz, że nie opisujemy tu całej branży budowlanej tylko konkretną i firmę i skoro nie jesteś z nimi w żaden sposób powiązany to swoją ocenę budujesz na pojedynczym przypadku własnej budowy sprzed kilku lat. A zatem dobrze wiesz, że nie możesz się wypowiedzieć na temat tego co spotyka dziesiątki, a jeśli nie setki ludzi obecnie dzięki Tomaszowi i jego kolegom z wmdom? Więc jak już chcesz udawać brak zależności od nich czy też jakiego związku to możesz świadomie założyć i nadmienić bez komplementów jaki to pan Tomasz zaskoczony złą sytuacją czy też jaki z niego specjalista próbując podprogowo (oczywiście jak to w sekciarskim marketingu piramid finansowych) wcisnąć nam dobre zdanie na jego temat i powiedzieć wprost, że nie znasz spraw, a Tomasz mógł się dopuścić w nieznanym Ci czasie i przypadkach świadomej formy przestępstwa? Chyba nie będziesz dalej mówił w imieniu wszystkich nieznanych Ci przypadków nazywając klientów frustratami, a Tomasza Panem bo to nie pozostawia złudzeń dlaczego i skąd tu jesteś;)

 • ~sipq 2022-10-05
  01:14:27

  2 1

  Odszukałem umowę i patrząc ponownie w jej zapisy to ryzyko podwyżki cen materiałów było w całości zcedowane na WodMetalDom (jeszcze nie WMDom) i nie mogły być doliczone do kosztu przedsięwzięcia ani nie mogły być podstawą rozwiązania umowy ze strony wykonawcy. Jeśli inni poszkodwanie mieli podobne zapisy sąd nie powinien mieć problemu z orzeczeniem winy i wyznaceniem stosownego odszkodowania dla poszkodowanych klientów (zarówno w przypadku wad jak i niewykonanych prac). Ściągalność tych pieniędzy to osobna kwestia, ale większość przedsiębiorców w ryzykownych branżach ma rozdzielność majątkową i pan Niewelt jeśli takową podpisał nie jest tu wyjątkiem.

  Nie każde niewywiązanie się z umowy można nazwać oszustwem zorganizowanym. Próby wymuszenia renegocjacji umowy czy też jednostronne naciąganie kosztów ponad umowne bardziej kwalifikowałaby się pod wyłudzenie niż piramidę finansową. Chyba, że z premedytacją podpisywali umowy i nie budowali domów i miało to charakter zorganizowany. Działania w tej kwestii powinny wyjaśnić prokuratura i sąd i trzymam kciuki, aby sprawiedliwości szybko stało się zadość.

  Panowie ~Czwartek i ~Panszczur nie zrozumcie mnie źle, ale w moim odczuciu artykuły są mocno jednostronne i przedstawiają firmę WMDom jako wydmuszkę co udaje, że coś robi. Nie jest to firma idealna czy godna polecenia, ale w moim przypadku prace zostały ostatecznie wykonane, a zgłoszone usterki naprawione (choć co się nadzwoniłem i najeździłem na Magnolii to moje).

 • ~Czwartek 2022-10-05
  08:48:54

  1 1

  Niestety nadal to piramida finansowa, a bardziej wydmuszka jak ładnie nazwałeś. Zapewniam, że trudno tak rzetelnie i długo usprawiedliwiać całą firmę na podstawie jednego przypadku choć widzę, że Ci super zależy z jakiegoś powodu. Na szczęście jest ich (przypadków działających prawnie) coraz więcej, także sprzed okresu kryzysu na Ukrainie czy pandemii na którą przedsiębiorcy wiecznie z takim oblubieniem się powołują. Myślę, że większość ma ważniejszy głos. A firma jest tak uczciwa jak to, że jedna osoba nie jest w stanie się przyznać z piszących tu, że jest z firmą powiązana lub w niej pracuje bo przecież czytają komentarze skoro usunęli ten z nazwiskiem pracownika. Jakoś nikt otwarcie ich nie broni tylko wszyscy udają kogoś innego. Jak cała firma, która udaje budowlaną

 • ~Herbaciana 2022-10-16
  09:23:03

  4 1

  kolejni poszkodowani...
  https://jakniebudowacdomu.pl/

 • ~artefaks 2022-10-16
  11:57:51

  2 4

  Właściciel firmy źle przewidział sytuację gospodarczą pod rządami jedynie słusznej i sprawiedliwej, wzrost cen materiałów budowlanych , covidu , tarcz covidowych dawanym swoim , wojny na Ukrainie i związanym z tym odpływem pracowników budowlanych , celowego masowego drukowania pustych pieniędzy mających na celu ukradzenia zgromadzonych przez całe swoje życie zasobów Polaków POPRZEZ INFLACJĘ.
  Przecież to premier IV RP i prezes NBP twierdzili że nie grozi nam żadna inflacja . A wręcz przeciwnie grozi nam stagflacja ( spadek cen ). I zapisali w budżecie inflację na poziomie 2,5 %. Po czym ten pierwszy z wymienionych poleciał z całą posiadaną gotówką i za wszystko wykupił OBLIGACJE ANTYINFLACYJNE. Czyli Kapitan Polska stanął w konflikcie interesów. Był zobligowany ustawowo o dbanie interesu polskiej gospodarki by się dobrze rozwijała. A z drugiej strony gdy źle rządził i Polska gospodarka się źle rozwijała . to z tego tytułu ,,uzyskiwał dodatkową wysoką premie " (z zysku na obligacjach antyinflacyjnych)
  Rozumiem wzburzenie ludzi którzy stracili pieniądze . Ale do ludzi w końcu powinno dotrzeć KTO TAK NAPRAWDĘ ICH OKRADA !!!
  I bardzo się obawiam że takich bankructw jak powyższego dewelopera będzie za chwilę więcej.
  Ludzie powinni w końcu przejrzeć na oczy . Kto ich okrada. A te ochłapy które dostają z ukradzionego łupu tak naprawdę pochodzą z tego że sami zostali okradzeni

 • ~Czwartek 2022-10-21
  20:47:07

  3 1

  Naprawdę Tomeczku, na politykę zwalacie i myślicie, że się uda. Może gdybyś nie był tak pazernym wieprzem z kolegami to by wpadli na pomysł ściemy i wybudowania chociaż dwóch pokazowych domów zadowolonych klientów... słabo w ogólnej skali, ale zawsze. (Nie)stety nie ma Was kto bronić to musicie tylko sztucznie myśleć kogo zaatakować. Ale zapomniałem, jak mielibyście stworzyć zadowolonego klienta na pokaz bo przecież do tego trzeba być czasem mniej piramidą finansową, a bardziej firmą budowlaną. Teraz już nieważne, ponoć poza regionem się powoli niesie, że z mamlasem z Żor i tymi śmiesznymi wsiokami się lody kręciło, a są tacy co nie potrzebują sądów, żeby kasę znaleźć;) Nieładnie się z nikim nie dzielić, nieładnie, żaden ksiądz nawet nie wybroni takich brzydkich grzeszków

 • ~stam55 2022-10-21
  23:42:36

  3 5

  Coś ostatnio nie widać Playboya p.k w BMW oczywiście zegarek widoczny :)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1648