Idą jak burza

2006-10-23, Autor:
Zawodniczki RMKS Utex Rybnik jako jedyne nie doznały porażki w rozgrywkach I ligi koszykówki kobiet.

W sobotę rybniczanki rozegrały kolejny mecz na własnym parkiecie. Tym razem wyższość RMKS Utex Rybnik musiały uznać koszykarki Wisły II Kraków. Wiślaczki utrzymywały kontakt jedynie do 4 minuty meczu, kiedy to Karolina Zając trafiła zza linii 6,25 doprowadzając do remisu 6:6. Od tego momentu na parkiecie dominowały już rybniczanki. Serię 10 punktów RMKS-u zdobytych pod rząd przerywa kolejną trójką Anna Starowicz. W naszej drużynie dobry okres gry notuje Iwona Szymik. Kwartę kończy rzutem za 3 punkty równo z końcową syreną Małgorzata Chomicka i po 10 minutach meczu podopieczne trenera Mirosława Orczyka prowadzą 25:12.

Drugą kwartę od mocnego uderzenia rozpoczynają rybniczanki. 4 punkty zdobywa Paulina Dąbkowska, a drugą trójkę w meczu trafia Karolina Żurkowska. W drużynie Wisły starała się jak mogła Karolina Zając, jednak w pojedynkę ciężko było przeciwstawić się dobrze grającej drużynie RMKS-u UTEX. Drugą kwartę rybniczanki wygrywają 16:8, a w całym meczu prowadzą już 41:20.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczynają przyjezdne, które zdobywają 4 pierwsze punkty. Jednak były to tylko miłe złego początki. Szybko dały o sobie znać w drużynie rybnickiej Agnieszka Jaroszewicz i Karolina Żurkowska, a kolejną trójkę trafia Małgorzata Chomicka. W ostatniej minucie meczu z dystansu trafia Karolina Kozak, a wynik po 3 kwartach ustala Chomicka, która jest faulowana przy rzucie za 3 punkty (wykorzystuje dwa rzuty osobiste).

Ostatnie 10 minut to już popis rybniczanek. Kwartę rozpoczynają od serii rzutów za 3. Dwukrotnie trafia Joanna Czajkowska i raz Aleksandra Lewoń. Pierwsze 5 minut tej kwarty RMKS wygrywa 19:2, dzięki agresywnej obronie na całym boisku. W ostatnich minutach meczu dobrze zaprezentowała się wśród krakowianek kapitan Malwina Wojtaszek, która zdobyła 8 punktów. Końcowe sekundy meczu to już walka o zdobycie setnego punktu, który ostatecznie nie padł. RMKS UTEX Rybnik pokonał rezerwy Mistrza Polski, drużynę Wisły II McArthur Kraków 97:49.

RMKS UTEX Rybnik - Wisła II McArthur Kraków 97:49

RMKS : Agnieszka Jaroszewicz 16, Karolina Kozak 13, Aleksandra Lewoń 11, Joanna Czajkowska 10, Karolina Żurkowska 10, Małgorzata Chomicka 9, Iwona Szymik 8, Paulina Dąbkowska 7, Joanna Szymczak-Górzyńska 6, Edyta Kosmal 4, Anna Sękowska 3

Aktualna tabela :

1. Korona Kraków 7 6 1 13 +45 (482 - 437)
2. RMKS UTEX Rybnik 6 6 0 12 +283 (554 - 271)
3. Filar Sosnowiec 6 5 1 11 +106 (429 - 323)
4. ŻAK Nowy Sącz 6 5 1 11 +43 (424 - 381)
5. MOSM Bytom 7 3 4 10 -11 (448 - 459)
6. Stal Stalowa Wola 7 3 4 9 -92 (395 - 487)
7. MLKS Rzeszów 6 3 3 9 -5 (424 - 429)
8. Gimball Tarnawa Dolna 6 3 3 9 -42 (405 - 447)
9. Wisła II McArthur Kraków 7 1 6 8 -87 (420 - 507)
10. Górnik Wieliczka 5 2 3 7 +19 (337 - 318)
11. AZS Rzeszów 5 2 3 7 -48 (313 - 361)
12. Rybitwy Kraków 6 1 5 7 -82 (374 - 456)
13. MOSiR Mysłowice 6 0 6 6 -126 (362 - 488)

W tabeli kolejno : pozycja, nazwa drużyny, ilość rozegranych meczy, ilość zwycięstw, ilość porażek, punkty, małe punkty, w nawiasie punkty zdobyte - punkty stracone).