Horror z happy endem

2007-11-14, Autor:
Po dramatycznym meczu z Solszybem Chwałowice awans do I ligi amatorskiej Ligi ROW wywalczyli piłkarze Habrovej. Wcześniej awans zapewnił sobie Goolman Meksyk.

Radośćpiłkarzy Habrovej po

zdobyciu wyrównującej bramki.

W sobotnim meczu spotkały się dwie drużyny walczące o awans do I ligi – Habrova i Solszyb Chwałowice. Pierwszej z nich wystarczał remis, druga musiała wygrać. Prowadzenie zdobył Solszyb, który mógł podwyższyć na 2:0, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Sytuacja ta zemściła się w samej końcówce meczu, kiedy to wyrównującego gola zdobyła Habrova. Minutę później sytuacja mogła się odwrócić, ale do pustej bramki nie trafił napastnik Solszybu. Tym samym do I ligi awansowała drużyna Habrovej: - To był horror z happy endem. Mimo, że przed sezonem nie mówiliśmy głośno o awansie, końcówka sezonu była dla nas udana i pojawiła się szansa na powrót  do najlepszych. Dzięki bramce na 5 minut przed końcem "uratowaliśmy" ten awans  Cieszy nas spora widownia. Świadczy to o tym, że nasza liga jest coraz bardziej popularna i atrakcyjna dla widzów, nie tylko dla nas. Będąc atrakcyjnym dla widzów, Liga będzie dobrym "towarem" dla sponsorów. Już teraz łatwiej nam się mówi z partnerami, ponieważ praktycznie każda drużyna ligi ma sponsora – powiedział Tomasz Kieczka – jeden z organizatorów Ligi ROW oraz bramkarz Habrovej, która od przyszłego sezonu zmieni nazwę na Habrova/Delicje.

W ostatnim meczu tego sezonu, rozegranym przy padającym śniegu, Goolman Meksyk pokonał Vikinga 6:3: -  Cieszymy się z naszego jedenastego zwycięstwa, którym przypieczętowaliśmy awans do I ligi. Mamy młodą i perspektywiczną drużyną, którą stać na wyrównaną walkę z najlepszymi. W przerwie zimowej planujemy kilka wzmocnień, które mam nadzieję pozwolą nam toczyć wyrównane boje na boiskach I ligi – powiedział manager „Meksykan” – Adam Doliba.

Przed nami przerwa zimowa, którą drużyny spędzą na treningach na hali. Początek nowego sezonu Ligi ROW w okolicach marca/kwietnia przyszłego roku. Nieoficjalnie wiadomo, że pojawi się co najmniej jedna nowa drużyna. Czy będzie ich więcej? To zależy od zaangażowania i chęci piłkarzy – amatorów z Rybnika i okolic.