Gwarek Ornontowice wyjechał z Rybnika z 3 punktami. ROW 1964 nadal bez wygranej w tym roku

2023-04-07, Autor:

W 20. kolejce IV ligi ROW 1964 Rybnik przegrał na stadionie przy ul. Gliwickiej z Gwarkiem Ornontowice 1:2.

W czterech meczach rundy wiosennej piłkarze ROW-u 1964 zdobyli tylko 1 punkt. Dziś byli blisko sprawienia niespodzianki w spotkaniu z Gwarkiem Ornontowice, ale ostatecznie zeszli z boiska pokonani.

Przed starciem z ROW-em 1964 piłkarze z Ornontowic zajmowali drugie miejsce w tabeli IV ligi i byli zdecydowanymi faworytami w spotkaniu z rybniczanami. Pomimo tego to gospodarze wyszli na prowadzenie po golu Wiktora Piejaka w 20. minucie.

Gwarek wyrównał jeszcze przed przerwą, a na listę strzelców wpisał się Maciej Kowalik. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 89. minucie bramkę dla Gwarka zdobył Robert Majeranowski. ROW 1964 nie był już w stanie odpowiedzieć i po raz kolejny musiał przełknąć gorycz porażki. Gwarek natomiast cieszył się z awansu na fotel lidera IV ligi.

ROW 1964 Rybnik - Gwarek Ornontowice 1:2 (1:1)

1:0 – Piejak (20), 1:1 – Kowalik (38), 1:2 – Majeranowski (89)

20. kolejka śląskiej II grupy IV ligi:

MKS Lędziny - Polonia Łaziska Górne 3-3 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Drzewiarz Jasienica 5-2 Unia Racibórz - Błyskawica Drogomyśl 5-0 GKS II Tychy - LKS Czaniec 2-1 LKS Bełk - Spójnia Landek 1-0 MRKS Czechowice-Dziedzice - Orzeł Łękawica 2-2 Unia Turza Śląska - Kuźnia Ustroń 5-1 ROW 1964 Rybnik - Gwarek Ornontowice 1-2