Gromią!

2006-09-25, Autor:
Rybnickie koszykarki po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowały się rybnickiej publiczności. Rywalki – Korona Kraków były bez szans.

Początek należał rybniczanek, które po punktach Agnieszki Jaroszewicz i trójce Karoliny Żurkowskiej objęły prowadzenie 7:3. Ta druga jednak szybko załapała dwa przewinienia i usiadła na ławce. Podopieczne trenera Mirosława Orczyka wydawały się być lekko stremowane tym inaugurującym spotkaniem przed własną, dodajmy licznie zgromadzoną, publicznością. Szybko wykorzystały ten fakt młode i ambitne zawodniczki Korony, które zagrały bez żadnych kompleksów przeciwko faworyzowanym gospodyniom. W 8 minucie krakowianki prowadziły już nawet 15:9 i 17:11. Końcówka kwarty należała jednak do niedawno wprowadzonej na parkiet Joanny Czajkowskiej, która zdobyła 5 kolejnych punktów ustalając wynik kwarty rzutem za 3 punkty równo z końcową syreną.

W drugiej kwarcie zawodniczki RMKS-u UTEX zdecydowanie poprawiły grę obronną, a w ataku w końcu "zaczęło wpadać". Dobrą zmianę dała środkowa Agata Oskwarek, która nie tylko zdobyła w tej części meczu 7 punktów, ale zanotowała wiele przechwytów i zbiórek. Rybniczanki pozwoliły w tej kwarcie przyjezdnym zdobyć jedynie 8 punktów, a same zdobyły ich 21. Na przerwę zatem do szatni schodziły prowadząc 40:25.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nasze zawodniczki dalej znakomicie broniły. W trzeciej kwarcie straciły zaledwie dwa kosze. Na ostatnie 10 minut rybniczanki wychodziły prowadząc niezagrożenie 57:30. W ostatniej kwarcie obrona naszego zespołu nie była już tak szczelna. Dobrze w tym okresie w drużynie z Krakowa spisała się Weronika Oskwarek, która zdobyła 8 punktów. Ostatecznie RMKS UTEX wygrywa ostatnią kwartę 18:17, a w całym spotkaniu pokonuje Koronę Kraków 75:47 na inaugurację sezonu 2006/2007 na własnym parkiecie.

Na wyróżnienie w naszym zespole szczególnie zapracowały Agnieszka JaroszewiczIwona Szymik, która zagrała na 100% skuteczności. Bardzo dobrą zmianę dały również Agata OskwarekJoanna Czajkowska.

RMKS UTEX Rybnik - Korona Kraków 75:47 (16:17, 24:8, 17:5, 18:17)

RMKS: Iwona Szymik 16, Agnieszka Jaroszewicz 15, Agata Oskwarek 11, Joanna Czajkowska 11, Karolina Żurkowska 7, Aleksandra Lewoń 5, Paulina Dąbkowska 4, Karolina Kozak 3, Małgorzata Chomicka 2, Joanna Szymczak-Górzyńska 1, Anna Sękowska 0, Edyta Kosmal 0

Korona:
Weronika Oskwarek 19, Natalia Pacuła 11, Karolina Hajduk 6, Anna Koszela 6, Anna Panek 3, Olga Włodarz 2, Kinga Wilk 0, Klaudia Siudek 0, Katarzyna Płazińska 0, Ewa Moc 0

13. Górnik Wieliczka 0 0 0 0 0

W tabeli kolejno: pozycja, nazwa drużyny, ilość rozegranych meczy, ilość zwycięstw, ilość porażek, punkty,

Kolejne spotkanie rybniczanki rozegrają już w najbliższą środę 27 września w Rzeszowie z miejscowym AZS-em.